8 'Mijn vak is een stukje van mij' 'Mijn kracht zit in het verbinden van partijen' 'Als zorgregisseur overzie je het geheel' Drie professionals, die door ervaring groeiden jn hun vak en steeds veelzijdiger werden. Betrokkenheid en visie op de toekomst maakt dat stilstaan geen optie is. De zorg verandert en zij veranderen mee. Vooropgesteld dat het welzijn van patiënt en cliënt centraal blijft staan. Tekst en beeid Aad Meijer Haar interesse ging steeds meer uit naar de thuiszorg. „In de thuiszorg werk je anders met mensen", vertelt Miranda. Je bent als het ware gast van de klant. Ik werk nu 6 jaar bij WVO Zorg. Het is een veelzijdige baan waarin het van groot belang is dat de klant goede zorg krijgt. We vormen kleine wijkteams met kwalitatief hoogwaardige verzorgers en verpleegkundigen. Samen regelen we de zorg rond een klant, en ik functioneer daarin als een soort dui zendpoot." De complexiteit van medisch-technische handelingen neemt toe, maar dat vormt voor Miranda en haar collega's geen pro bleem. „We hebben de specialiteit in huis, we werken met goede mensen. Daardoor hoeven bijvoorbeeld terminale klanten niet onnodig lang in het ziekenhuis te blijven. En dat wensen onze klanten dan ook. Ze willen zo graag thuis zijn... Door een goede samenwerking met huisartsen, ziekenhuizen en mantelzorgers is dat nu mogelijk." Miranda is moeder van vijf kinderen. Een behoorlijk pittig be staan, maar voor deze actieve verpleegkundige geen pro bleem. „Mijn vak is een stukje van mij, dat is heel belangrijk. In mijn werk ben ik even geen 'mama', hier wacht mij een andere be langrijke taak. Hoewel de veranderingen in de zorg onrust brengt bij onze klanten, denk ik altijd oplossingsgericht. Daar door lukt het me ook rust te brengen." Het beroep van wijkverpleegkundige wordt steeds aantrekke lijker om uit te oefenen, vindt Miranda. „Je gaat zelf indiceren en steeds meer werken met de men sen om de klant heen. Je brengt als het ware mensen samen. En samen voelt nu eenmaal beter." Menno Voortman is opgegroeid in een gezin waarvan beide ouders in de zorg werkten. „Het was een dagelijks onder werp van gesprek thuis en het inspireerde me dermate, dat ik mijn toekomst ook graag in de zorg wilde vinden." Al studerend en werkend als verpleegkundige in Bergen op Zoom volgde een ware verkenningstocht langs alle facetten van de medische wereld. Menno leerde er zijn toekomstige vrouw kennen. Ook zij was bezig zich te ontplooien als ver pleegkundige. De operatiekamer oefende direct aantrekkingskracht uit op Menno. Vooral het technische aspect pakte hem. „Ik werkte in Goes, en ook in Vlissingen." Menno werd operatie-assis tent in een tijd waarin de apparatuur steeds geavanceerder werd. „Geweldig mooi om mee te maken, maar ik ontdekte tegelijkertijd dat er een brug geslagen moest worden tussen de mensen die met de apparatuur werkten, en het techni sche personeel dat het onderhoud moest verrichten. Er was te weinig inzicht in eikaars vak." Menno ging ermee aan de slag, ook in eigen tijd. „Het lukte, de interactie tussen beide partijen werd steeds beter, en ik ontdekte dat ik juist de organisatie binnen een ziekenhuis steeds interessanter vond." Nieuwe mogelijkheden dienden zich aan. Bij het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis ontstond het idee voor een talentenprogramma. Hierbij krijgen kregen me dewerkers zonder leidinggevende ervaring de mogelijkheid zich door te ontwikkelen naar leidinggevende posities. „Die mogelijkheden waren er niet alleen voor mij, maar ook voor andere collega's. Door de wijze van opzet en de uitvoer van dit toonaangevende talentenprogramma vervult dit zieken huis in mijn ogen een voorbeeldfunctie." „Mijn kracht zit in het verbinden van verschillende partijen en daarom wil ik het liefst strategische en beleidslijnen voor het ADRZ uit gaan zetten. Ik zie met vertrouwen uit naar mijn toekomst, de ontwikkelingen binnen het ziekenhuiszorg en hierdoor mijzelf ontplooien is zó boeiend." „Ik had zoveel interesses, en al doende kom je van het één in het ander. Tot ik zelf ontdekte dat ik vooral geïnteresseerd raakte in autisme. Ik begeleid graag mensen, en in deze rich ting wilde ik mezelf gaan specialiseren. Dat lukte." Binnen Gors, de organisatie waar Anne ging werken, ontston den steeds meer kansen. „Gors biedt mensgerichte onder steuning en de behoefte aan uitgebreide vakkennis werd steeds groter. Daarom ben ik met drie collega's een gespecia liseerde opleiding gaan volgen." Daar bleef het niet bij. Anne wilde zichzelf blijven ontplooien met de taak van zorgregisseur als gevolg. „In feite vervul ik nu twee functies: ik ben thuisbegeleidster, in die rol bied ik ondersteunende taken aan de cliënt. Dat is heel veelzijdig om te doen, je hebt met verschillende mensen en wensen te ma ken. Als zorgregisseur overzie je het geheel, je houdt in de ga ten dat de verschillende zorgvragen van de cliënten goed worden uitgevoerd." Anne is er voor de cliënten en het goed uitvoeren van haar vak vraagt vaak om wat extra bijbehorende taken. „Maar dat is geen probleem. Ik heb collega's waarmee het fantastisch sa menwerken is. We zijn er altijd voor elkaar. Het besef dat we het samen moeten doen is groot." Als Anna naar de toekomst kijkt ziet ze dat het belangrijk is de cliënt in zijn eigen kracht te zetten. „Dat is heel uitdagend. Iedere cliënt is anders, ieder heeft eigen mogelijkheden. Wat die zijn Daar moet je fingerspitzengefühl voor hebben." Graag wil Anne Jasperse bij Gors blijven werken. „Per slot van rekening worden bij ons de mogelijkheden geboden om dit te kunnen doen." Miranda Vervuurt start te haar loopbaan 23 jaar geleden in Vlissin gen in het toenmalige Al gemeen Ziekenhuis Walche ren. Naast haar werk als ver pleegkundige studeerde ze door. ANNE JASPERSE Anne Jasperse vond de weg naar haar huidige functie via allerlei oplei dingen en stages die gerela teerd waren aan de zorg. Zorg met ambitie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 100