'Concentratie in Goes niet nadelig voor patiënt' Fractievoorzitter D66 voelt zich tekortgedaan Pijnpuntje II kinderen? commentaar ZEELAND 27 Hogazon.nl Geen celstraf WÊÊÊÊÊÊÊÊ Huisartsenpost IRAAL II DE RUVïER „We hebben een maand of acht geleden al tegen de directie ge zegd dat we sterk de indruk had den dat er niet meer zoveel bij de spoedeisende hulp in Vlissingen gebeurt. Om het dan voor de vorm in stand te houden, is niet efficiënt. De sluiting is in feite het formaliseren van de bestaan de situatie. We zijn blij dat het in goed overleg met de huisartsen is gegaan. Zij kunnen prima de klei nere zaken opvangen." Het is al enkele jaren de praktijk dat wie dringend medisch-specia- listische hulp nodig heeft, in Goes belandt. Ondanks de zorgen daarover op Walcheren zijn er - af gezien van de veelbesproken 'A58-baby' - bij het Klaverblad geen gevallen bekend waarbij dat tot medische calamiteiten heeft geleid. Van de Kreeke wijst erop dat de complexe acute zorg in Goes van hoog niveau is. De op vang van traumapatiënten be schikt over de zogeheten 'level 2-status'. „In Goes kun je nu te- recht voor zaken waarvoor je vroe ger de provincie werd uitgereden. Het is al verworvenheid dat je die mensen in Zeeland houdt. Neem te vroeg geborenen. Die kunnen nu in Goes worden opgevangen, terwijl dat vroeger buiten de pro vincie gebeurde." De statenfractie en de Walcherse raadsleden van SP maken zich gro te zorgen over de sluiting van de spoedeisende hulp in Vlissingen. De sluiting is in feite het formaliseren van de bestaande situatie Zij noemen de beslissing van het ADRZ 'onverantwoord' en gezien het aantal inwoners van Walche ren en de verdubbeling hiervan tijdens het toeristenseizoen 'onge lukkig en risicovol'. De SP, die zich ook zorgen maakt over de toenemende werkdruk van de betrokken huisartsen, vindt het een merkwaardig argu ment van het ADRZ dat er te wei nig gebruik wordt van gemaakt van de spoedeisende hulp in Vlis singen. „Een typisch kip-en-eiver- haal", zegt het Vlissingse raadslid Sjaak Rijkse. „Eerst afbreken en dan zeggen dat er te weinig ge bruik van wordt gemaakt." De SP gaat over de sluiting vragen stel len. De Bruënaar heeft het regiobe stuur laten weten niet meer be schikbaar te zijn voor een nieuwe termijn. Hijgenaar erkent dat de lage positie op de lijst een bittere pil is. „Ik had gedacht dat er meer steun en waardering zou zijn voor wat de fractie de afgelopen 3,5 jaar heeft gedaan." Hijgenaar werd in september gepasseerd als beoogd lijsttrekker en moest zien hoe die plek naar Ton Veraart uit Vlissingen ging. De ledenvergade ring heeft de kandidatenlijst nu verder ingevuld op basis van stem ming. Hijgenaar belandde op de vierde plaats, achter Rutger Schoonis (voorzitter van het regio bestuur) en voormalig Statenlid Patricia van Veen. In juli gaf hij nog aan kandidaat-gedeputeerde te zijn, mocht D66 bij een duide lijke verkiezingswinst een plekje in het dagelijks provinciebestuur kunnen bemachtigen. Kni^Pinc KOZIJNEN ZONWERING T. 0118 - 41 84 77 DEN BOSCH - Het gerechtshof in Den Bosch heeft gisteren de cel straf van jaar geschrapt die de rechtbank in Middelburg oplegde aan de 31-jarige Bosschenaar Mark M. Die knoeide vanwege een wiet- kwekerij met de elektriciteitsme ter, waardoor er op 17 juni 2012 brand uitbrak in de voormalige sekswinkel aan de Westkolkstraat in Terneuzen. M. was destijds zwaar verslaafd. Inmiddels gaat het vrij goed met hem. Hij moet van het hof nog en kele maanden klinisch worden be handeld en zodra hij beter is 240 uur werkstraf volbrengen, zoals ook was geëist. Bovendien krijgt hij nog een voor waardelijke celstraf van 8 maan den. In het jaar 2000 kwamen 35 men sen om in het Zeeuwse verkeer, wat niet zoals woensdag gemeld het hoogste aantal sinds 1957 was, maar het laagste. In tussen liggende jaren waren dus jaar lijks meer verkeersdoden te be treuren. Sinds 2000 is het aantal slachtoffers verder gedaald. melden bij de ma- t/m vrijdag van 18.00 - 08.00 uur weekend en feestdagen gehele dag (24 uur) De bekende borden met de H van hospi taal hangen er nog. Maar op Walcheren is geen echt ziekenhuis meer. Die kant gaat het al jaren op, maar nu de spoedeisende hulp ook sluit, is een mijlpaal be reikt. In Vlissingen blijft voorlo pig een ietwat troosteloze afde ling van het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis over, meer niet. Dat doet pijn. Het blijft vreemd dat in het dichtstbevolkte deel van Zeeland geen ziekenhuis is. Het heeft echter weinig zin om hier lang bij stil te staan. Voor de toekomst van de zie kenhuiszorg op Walcheren zijn de kaarten al in een ver verle den geschud. Inmiddels woedt er een andere slag. De zieken huizen en de zelfstandige kli nieken vechten om de patiënt. Het is de vraag hoe ZorgSaam en ADRZ uit die strijd komen. Houdt Zeeland uiteindelijk wel een volwaardig ziekenhuis over? Moet het misschien an ders? In dat licht is de sluiting van de spoedhulp op Walche ren een kleinigheidje. melden bij de Receptie ma- t/m vrijdag van 08.00 - 18.00 uur De overheid verandert de bijdrage in de kosten! VRIJDAG 7 NOVEMBER 2014 1 Ingang van de spoedeisende hulp bij het ADRZ in Vlissingen. foto's Lex de Meester door Rolf Bosboom VLISSINGEN - Het concentreren van de complexe acute zorg in Goes is ook in het belang van de patiënten. Dat zegt directeur Ad van de Kreeke van Klaverblad Zeeland. Het patiëntenplatform heeft er zelf bij het ADRZ op aangedrongen de spoedeisende hulp in Vlissingen te sluiten. Ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid Ad van de Kreeke (Klaverblad) door Marcel Modde MIDDELBURG - Het politieke spel van Alex Hijgenaar voor D66 in Zeeland is uitgespeeld. De huidige fractievoorzitter in Provinciale Sta ten had 'graag nog verder gewild', maar trekt zijn conclusies uit de vierde plek op de kandidatenlijst voor de verkiezingen van 18 maart. Weten met welke veranderingen u te maken krijgt? Kijk op rijksoverheid.nl/kindregelingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67