Etappeschema ZLM d VT, knVonA stella Boys ls Roadhouse Blues Roompot tour bekend medekopioper R onder ujt de zak 36 SPORT Belangrijk duel Oemoemenoe Vierde wedstrijd Zeeuwse ATB Cup Mosselloop en Appelloop ATB toertocht in Oostkapelle Het jaarlijkse Afas Tennis Classics-toernooi kiest voor jongere veteranen om jongeren te trekken. ZATERDAG 8 NOVEMBER Kunnen de broertjes Tim en Mick van Dijke de Belg Danny Sleeckx kloppen? Die vraag zal za terdag beantwoord worden tijdens de vierde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup. Afgelopen zaterdag legde de tweeling uit Wis- senkerke Sleeckx het vuur na aan de schenen, maar was de Belg uiteindelijk toch de sterkste. De wedstrijd wordt zaterdag verreden in 's-Heer Arendskerke, op parkoers De Kraker. De jeugd t/m 16 jaar vertekt om 12.30 uur. Om 14.00 uur is het de beurt aan de senioren in de categorie 40+. Om 15.15 uur komen de categorie 17+ en vrouwen in actie. Inschrijven kan in het Heer Arendhuis, Torenring 46, 's-Heer Arendskerke. APELDOORN - Om de Afas Tennis Classcis dit jaar een veredeld ju- niorentoernooi te noemen gaat wellicht wat ver, maar met een gemiddelde van slechts 38,5 jaar zijn de zes deelnemers aan het jaarlijkse 'veteranentoernooi in het Apeldoornse Omnisport dit jaar jonger dan ooit. Een bewus te keuze, om ook de jongere ten- nisfans te trekken. Dat zegt althans Jacco Eltingh, sa men met zijn voormalig dubbel- partner Paul Haarhuis organisa tor van het succesvolle evene ment, dat elke keer weer vele dui zenden liefhebbers weet te bin den. Niet eerder kwamen de voormalig wereldkampioenen dubbelspel met een speler van slechts 32 jaar op de proppen: An dy Roddick. En ook de Chileen Fernando Gonzalez (die de plaats inneemt van Fabrice San- toro) is pas 34 jaar. Daarmee is het duo (ongeveer) van dezelfde leeftijd of zelfs nog jonger dan gekende tennissers die nog steeds actief zijn op de ATP Tour, onder wie Roger Fede- rer, Lleyton Hewitt, Radek Stepa- nek en David Ferrer. Neem daar bij het feit dat ook debutant Sjeng Schalken (38) de veertig nog niet gepasseerd is en dat de overige drie tennissers (Richard Krajicek, Jonas Björkman en Ser- gi Bruguera) pas net die grens voorbij zijn en het veld mag ge rust 'jong' genoemd worden. „Dat was dit jaar ook de bedoe ling", legt Eltingh uit. „We heb ben dit jaar natuurlijk voor het eerst Sjeng in het enkelspel (in de plaats van Paul Haarhuis) en dan is het wel zo leuk om daar jongens bij te zoeken met wie hij nog heeft samengespeeld op de Tour. Zo proberen we elk jaar een soort kapstok te vinden. Het is dus niet gezegd dat we elk jaar willen verjongen, maar voor dit jaar hebben we daar nadrukke lijk voor gekozen." Net zo belangrijk is wat dat be treft de poule-indeling, waar El tingh en Haarhuis ook weer elk jaar over stoeien. Dit jaar is het publiek in elk geval verzekerd van één poule met louter hardhit- ters, want Richard Krajicek werd gekoppeld aan Roddick en Gon zalez. Van Roddick is genoeg zaam bekend dat hij voor vuur werk zorgt en de Chileense volks held Gonzalez heeft ook niet voor niets de bijnaam 'Mano de Piedra' (hand van steen) gekre gen. In de andere poule strijden Schal ken, Bruguera en Björkman om een plek in de finale. De rugbyers van Oemoemenoe spelen zaterdag een belangrijk duel in de ereklasse van het rug by. De Middelburgse formatie neemt het thuis op tegen RC The Hookers dat op de elfde plaats staat. Oemoemenoe staat een plek hoger. The Hookers heeft na zeven wedstrijden pas twee punten behaald. De Middelburgers staan op de tiende plek en hebben vier punten. Bij de Middelburgse ploeg is de terugkeer van oud-trainer/speler Brian Hendry beklonken. Za terdag is de dertigjarige Schotse alleskunner inzetbaar tegen The Hook ers, waartegen dus de punten moeten worden gepakt. Sportdorp Oostkapelle organiseert zaterdag een ATB toertocht over een unieke route. De afstan den waaruit men kan kiezen zijn 30 en 46 kilo meter. Het parkoers is uitgezet door de makers van de eerdere toertochten voor Serious Re quest, maar ditmaal wordt de andere kant van Walcheren aangedaan. Voor veel paden geldt dat enkel voor deze dag toestemming is ver leend door de grondeigenaren. Deelnemen kost 4 euro en start en inschrijven is tussen negen en tien uur bij eetcafé de Babbelaar bij de toren. De tocht gaat niet over het strand. Deelnemen is op eigen risico en een valhelm is verplicht. In de Boswachterij bij Burgh-Haamstede wordt zaterdag voor de 47e keer de Mosselloop gehou den. Het parkoers voert de lopers door de na tuur van de Kop van Schouwen. De deelnemers krijgen verschillende klimmetjes voor de kie zen, waardoor het een zware tocht is. Na afloop zijn er mosselen voor iedereen die de finish heeft gehaald. De start is om 13.30 uur in het bos, inschrijven kan bij restaurant de Molen berg. Deelnemers kunnen kiezen uit drie afstan den: 3, 6 en 8 kilometer. Dezelfde dag is ook de Appelloop in Axel. De start is om 15.00 uur, de jeugd vertrekt om 14.45 uur. Afstanden zijn 5-95, 9A5 en 13.8 kilometer, inschrijven kan in de kantine van FC Axel. VLISSINGEN - De stichting Arjaan de Schipper trofee heeft gisteren het etappeschema bekendge maakt voor de ZLM Roompot tour, eerder bekend onder de naam ZLM tour. De wedstrijd wordt in 2015 verre den over twee dagen. Vrijdag 17 april staat een rit in lijn op het programma van Roompot Kamperland naar Zierikzee over 122 kilometer. In de namiddag volgt de tweede etappe, een koppeltijdrit rond de Roompot Kamperland over 24.8 kilometer. De derde etappe is een dag later en voert de renners over een tra ject van 177.2 kilometer van Grote Markt in Goes via de Zeelandbrug en Brabant terug naar de Oranje- weg in Goes. De ZLM Roompot tour telt mee voor de UCI Nations Cup en is be doeld voor elite mannen onder 23 jaar. zierikzee - De zaalvoetballers van Stella Boys/'t Centrum zijn door een 8-2-overwinning op ASZ me dekoploper geworden in de eerste klasse van de Ziezavo. Van Oeveren/WIK won met 15-3 van FC Hanse Staalbouw. Motoren boys verloor van Vivars: 2-5. De Strandlopers/Ginsterveld was met 7-5 te sterk voor Airpack. In de tweede klasse won koploper Stella Boys/'t Centrum 2 met 5-2 van Ginsterveld 2. Het was alweer twee jaar geleden dat de Middelburgse Blues zo'n vernietigende nederlaag hebben geleden (tegen Heat in Tilburg), als gisteravond in Sportpub Goes. Powerrrr had al zijn zware kanon nen ingezet om de Middelburgers af te troeven en dat lukte voortref felijk. Olivier van Lotringen en Tim de Ruyter wonnen twee par tijen, Ronny Broeken één. Alleen Gino de Ruyter moest de winst aan Chris van Rénswoude laten in het 10-ball. De sportredactie van de PZC geeft elke week tips over belangrijke of bijzondere evenementen in de regio. Tips voor de rubriek Hotspo(r)ts kunt u mailen naar sport@pzcnl Andy Roddick, op de foto tijdens de Shanghai Rolex Masters in 2011, speelt met zijn 32 jaar al als veteraan op de Afas Tennis Classics, foto VI Images Tennis Classics kiest voor 'jeugd' door Martijn Krullaars Kijk voor de volledige agenda op www.pzc.nl/sportagenda wm*. GOES - Het streekduel in de regio nale eerste klasse van de poolcom- petitie tussen het thuisspelende Goes Powerrrr en Roadhouse Blues uit Middelburg werd een alleszeg gende 5-1-overwinning voor de thuisploeg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36