Feyenoord blijft overeind tegen Rijeka SPORT 35 Engelse clubs willen geen kunstgras EK voor beloften krijgt uitbreiding Het Europees kampioen schap voor voetballers on der 21 jaar krijgt uitbreiding. De Europese voetbalbond UEFA maakte gisteren bij de loting voor de editie van vol gend jaar bekend dat in 2017 twaalf landen mogen mee doen aan het toernooi. Het deelnemersveld voor het EK bestaat momenteel uit acht landen. Jong Oranje liep kwalificatie voor het EK van 2015 in Tsje chië mis door in de play-offs twee keer te verliezen van Portugal. AZ treft regeling met Pastoor AZ en de ontslagen trainer Alex Pastoor hebben een ak koord bereikt over een af koopregeling voor zijn twee jarige contract dat door AZ eenzijdig werd opgezegd. De Alkmaarse eredivisionist doet verder geen mededelin gen over de inhoud van de regeling. Belangenvereni ging WCS toonde zich te vreden. De Engelse profclubs heb ben zich uitgesproken tegen voetballen op kunstgras in de twee hoogste klassen. Volgens Britse media werd bij een stemming gisteren de benodigde meerderheid net niet bereikt. 34 clubs stemden tegen, 34 voor en er waren vier onthoudin gen. De belangenvereniging van spelers PFA had zich vooraf al nadrukkelijk tegen de invoering van kunstgras uitgesproken. Guidetti is speler van de maand Celtic-aanvaller John Guidet ti is gekozen tot speler van de maand oktober in de Schotse Premier League. De Zweed, die eerder bij Feye- noord een heldenstatus ver wierf, was uitblinker in de drie competitieduels die zijn club in oktober speelde, met doelpunten tegen Ross County (5-0) en Kilmarnock (2-0). Koerdische speler ontvlucht TUrkije De Koerdische voetballer De- niz Naki van de Turkse club Genqlerbirligi heeft het land verlaten nadat hij zondag in Ankara gewond was geraakt toen hij door onbekenden werd aangevallen. De 25-jari- ge middenvelder met zowel een Turks als Duits pas poort is teruggekeerd naar Duitsland. Naki werd via in ternet al langer bedreigd naar aanleiding van zijn steunbetuigingen op sociale media aan Koerden die in Sy rië vechten tegen IS. Onder leiding van Ruud Gullit werden de Rotterdammers in 2004 in de Uefa Cup groepswin naar, onder meer door FC Basel en Schalke '04 achter zich te la ten. Waar het elftal destijds voor al leunde op het koppel Kuijt-Ka- lou, is nu het middenveld het kloppende hart van Feyenoord. Jordy Clasie en Karim El Ahmadi bepalen het ritme, Lex Immers verzet bergen werk in de rug van de ook verre van luie Kazim-Ri- chards. De Engelse Turk scoort niet makkelijk, maar bleek tegen Rijeka wel van toegevoegde waar de. Na acht minuten legde hij een pass van Sven van Beek met het hoofd in de loop van de instorm ende El Ahmadi. De controle van de middenvelder was fraai, de af werking met rechts nog veel fraai er (1-0). Het was een vroege belo ning in een goede openingsfase. Feyenoord speelde zoals Rutten het ze had opgedragen. Op het trainingsveld benadrukte hij een dag voor de wedstrijd dat zijn ploeg geduldig zou moeten voet ballen. Rijeka zou niet naar de Kuip komen om lekker mee te voetballen, wist Rutten. Na een paar minuten waren de bedoelin gen van de Kroaten gisteravond al duidelijk. Rijeka zakte als één blok terug op eigen helft en liet het initiatief aan Feyenoord. Dat kreeg twee keer een boost en trok het duel zo naar zich toe. Eerst door de fraaie treffer van El Ahmadi, ruim tien minuten later door een goal van Immers. De middenvel der kon een ingestudeerde corner van Jens Toornstra binnen kop pen (2-0) omdat ploeggenoten een blok zetten vlak voor doel man Ivan Vargic. Feyenoord bleef ook daarna op balbezit spelen, moest attent blijven bij snelle counters, maar was via Kazim-Ri- chards en Elvis Manu wel gevaar lijk. Halverwege had Feyenoord wat het wilde en was van Andrej Kra- maric - in Rijeka met drie goals de beul - nog weinig vernomen. Rutten wil zijn ploeg graag agres sief en dominant zien spelen, maar na rust ontbrak het daar aan. Feyenoord liep te veel achter uit en de pressing en snelle bal verovering op het middenveld ver dween uit het spel. Rijeka voelde dat er wat te halen viel en kreeg via Kramaric de kans om terug in de wedstrijd te komen. Bij zijn eerste poging lag Kenneth Ver meer in de weg, bij de rebound gooide Luke Wilkshire zich in de baan van het schot. Het was meteen één van de laat ste acties van de Australiër, die ook in Kroatië al geblesseerd uit viel. Zijn vervanger was Khalid Boulahrouz. Feyenoord oogde daarna wat stabieler, al redde Mi- quel Nelom nog wel op een inzet van wie anders dan Kramaric. De thuisploeg bleef overeind, hield voor het eerst dit seizoen ook in Europa de nul en wacht nu nog twee fraaie affiches. Eind deze maand komt het sterke Sevilla op bezoek in de Kuip, twee weken la ter volgt de zware uitwedstrijd bij Standard Luik. Daar wordt vrij wel zeker pas duidelijk of Feye noord voor het eerst in tien jaar ook na de winterstop nog actiefis in Europa. VRIJDAG 7 NOVEMBER 2014 PRAAG ALKMAAR LONDEN GLASGOW ANKARA Luuk de Jong in duel met een speler van Panathinaikos. foto VI Images door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Op tweederde van de poulefase van de Europa League heeft Feyenoord alles nog in eigen hand. De Rotterdamse ploeg nam gisteravond tegen NK Rijeka revan- che voor de nederlaag van twee we ken geleden in Kroatië en hield dankzij de 2-0-overwinning zicht op Europees overwinteren. Het zou een fraaie prestatie zijn van Fred Rutten, want precies tien jaar gele den lukte dat Feyenoord voor het laatst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35