Vlissingen 0,1 Spoedeisende hulp Vertrek Imtech uit Zeeland kost regio minstens 100 banen IFZCl o Uil Koploper slaat groot gat met achtervolgers Saldo chipknip ADRZ sluit begin volgend jaar afdeling definitief Huisartsen op Walcheren en ambulancedienst nemen taak over. Pieter Omtzigt is nu smaakmaker CDA VLISSINGEN - De afdeling Spoedei sende Hulp van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) in Vlissingen sluit op 2 januari 2015 de deuren. De acute zorg op Wal cheren komt dan volledig in han den van huisartsen en de ambu lancedienst. Als direct specialisti- sche hulp nodig is, wordt er uitge weken naar Goes. Het ADRZ heeft de complexe acu te zorg enkele jaren geleden ge concentreerd in Goes. De rol van de spoedeisende hulp in Vlissin gen is daardoor al aanzienlijk inge perkt. Bovendien dringen rijks overheid en zorgverzekeraars er op aan dat minder urgente hulp wordt geboden door de huisart sen en niet door het ziekenhuis. Sinds vorig jaar is voor spoedei sende hulp ook een verwijsbrief van de huisarts verplicht. Gezien de ontwikkelingen is slui ting van de spoedeisende hulp in Vlissingen vroeg of laat onvermij delijk, zegt Huybert van Eek, lid van de raad van bestuur van ADRZ. „Dan acteren we liever aan de voorkant dan dat we later met stoom en kokend water de za ken alsnog moeten regelen." Wie op Walcheren directe zorg nodig heeft, kan overdag terecht bij de eigen huisarts en buiten kantoortijden bij de huisartsen post, gevestigd bij het ziekenhuis in Vlissingen. Bij ernstig letsel of levensbedreigende situaties kan 112 worden gebeld. Ambulances brengen patiënten direct naar het ADRZ in Goes. In de praktijk zal de situatie na 2 januari niet wezenlijk anders zijn dan nu het geval is, aldus Van Eek. „In feite hebben we huisart senpost al voor de spoedeisende hulp geschakeld. En als er echt een serieuze situatie is, worden patiënten nu ook direct naar Goes verwezen." „Dit is een onvermijdelijke ont wikkeling", zegt Jan Bergen na mens de Walcherse huisartsen. „Het is allemaal in goed overleg gegaan. Stap voor stap hebben we hier naartoe gewerkt." Volgens Bergen zijn de Walcherse huisartsen zeker in staat de acute zorg goed uit te voeren. Wel eisen zij dat in Vlissingen diagnosti sche voorzieningen blijven, zoals röntgenfotografie en bloedonder zoek, zodat ter plekke goede dia gnoses kunnen worden gesteld en patiënten niet onnodig naar Goes worden doorverwezen. «- fgj 7*."' Onder de vestiging Goes vallen tweehonderd medewerkers. De helft daarvan werkt niet op kan toor, maar op projecten her en der in het land. Zij behouden waarschijnlijk hun baan. Voor hen verandert wel de stand plaats. Imtech bouwt tevens drie nieuwe vestigingen, waaronder één in West-Brabant. Dat kan Ber gen op Zoom, Roosendaal of Bre da zijn. Het personeel van Imtech Goes verhuist naar die nieuwe vestiging. De andere honderd medewerkers van de Goese vestiging werken in tern. Het is nog onduidelijk of hun arbeidsplaats in gevaar is. Im tech sluit gedwongen ontslagen niet uit. Er ligt een sociaal plan klaar, waarover binnenkort met medewerkers wordt gesproken, zegt woordvoerder Jeroen Bru- ning van Imtech Nederland. Het personeel is afgelopen maandag ingelicht over de reorganisatie. Aanleiding om in de organisatie te snijden is de huidige marktsi tuatie en de wankele financiële positie van het bedrijf. Imtech is en was verwikkeld in verschillen de financiële perikelen. Zo zou het bedrijf betrokken zijn bij kartelafspraken rond de bouw van een energiecentrale in de Gro ningse Eemshaven. Vorig jaar ging het internationaal opererende Imtech bijna failliet aan de bouw van een Poolse pret park en overtredingen van mede dingingsregels in Duitsland. Er was in beide gevallen sprake van fraude. Imtech moest uiteindelijk 380 miljoen euro afschrijven. Vori ge maand gaf Imtech nog zeshon derd miljoen euro aan nieuwe aan delen uit VLISSINGEN - Breskens en de Visserij heeft een flink gat geslagen in de race om de publieksprijs voor het Zeeuwse boek 2014. Gistermiddag kwamen per post maar liefst dui zend stemmen binnen. Dat brengt het totaal op 1728. Num mer twee Feniksvrouw staat nu op 371 stemmen, gevolgd door De Ste nen van Cruz de Ferro zwijgen met 350 stemmen. Stemmen kan van daag nog tot 18.00 uur: www.pzc.nl/publieksprij s. DEN HAAG - Alle Nederlandse ban ken storten begin 2015 het chip knipsaldo - in totaal tussen 70 en 80 miljoen euro - van klanten te rug. Het betaalsysteem chipknip houdt 1 januari op te bestaan. DESTELLING UW MENING 321 reacties EENS PV MMH|78% ONEENS M 22% 8 "71 16 555530 iRiKMü le groeun v« rics-ianden v, Wat lichte regen 110 VRIJDAG 7 november 2014 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 263 Los nummer €1,95 Abonneeprijs 1,07 Spoedhulp weg uit Vlissingen door Rolf Bosboom pagina 26 en 27 'De SEH weg? Dat kan toch niet!'; Concentratie niet nadelig voor patiënt; commentaar 1 1 n'ui-r door Frank Balkenende MIDDELBURG - Het vertrek van tech nisch dienstverlener Imtech uit Zeeland kost de regio minstens honderd arbeidsplaatsen. Imtech moet bezuinigen en schrapt 144 van de 2700 Nederlandse banen. Het aantal Nederlandse vestigingen krimpt van 26 naar 17. Goes en Tholen sluiten. Tholen stond overi gens ai leeg. Walcheren kan best zonder spoedeisende hulp Reageer op pzc.nl Fietsplan moet blijven zoals het is pagina 18 en 19 Verschuivingen in toptien

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1