Massaal met de bus naar Berlijn Franse minister moet Britse hulp in Calais uit zijn hoofd laten Boek nu: www.effeweg.nl of bel: 0529 - 46 96 67 Sfeervolle kerstreizen jL BUITENLAND 9 Parijs Tirol, Salzburg en Kufstein Schilderachtig Zwitserland Krakau Calais, de Noord-Franse haven stad, wordt overspoeld door immi granten die naar Engeland willen. Hun aantal is in een jaar tijd ver vijfvoudigd: 2500. Maar Bernard Cazeneuve, de minister, ving bot. „Veiligheid op Franse bodem", zei de Britse staatssecretaris James Brokenshire van immigratieza ken, „is een Frans probleem." Frankrijk denkt dat de Britten blaam treft. Engeland werkt als een magneet, zegt Parijs, omdat immigranten er zonder identi teitskaart over straat kunnen. Calais worstelt al 20 jaar met het probleem. Aanvankelijk had de stad een opvangcentrum. Dat werd in 2002 gesloopt omdat het juist immigranten zou aantrek ken. Na de sloop ontstond in de duinen bij Calais een tenten kamp, 'Le Jungle' gedoopt. Het werd in 2009 door de politie ver nietigd, waarna de bewoners uit waaierden over een groter gebied. Ruim 250 vluchtelingen beland den in het centrum van Calais, dat is funest voor het toerisme daar. Een inwoner van de stad gooide een molotovcocktail naar het tentenkampje, dat door de burgemeester werd geduid als 'on menselijk en schandalig'. Van de nieuwe stroom vluchtelin gen komt de helft uit Oost-Afri- ka, vooral Eritrea. Hun doel is toe gang te krijgen tot trucks die op de boot naar Engeland gaan. Chauffeurs, de wanhoop nabij, dreigden vorige maand met blok kades. Deze week trok Cazeneuve drie miljoen euro uit voor een nieuw opvangcentrum. GRATIS BROCHURE 2014/2015 de burgers en in de media - ook veel journalisten reizen met de trein - ver te zoeken. Bild, de veel gelezen boulevardkrant, noemt Weselsky inmiddels de 'Bahnsin- nige'. De conservatieve Frankfur ter Allgemeine Zetung vroeg zich af: 'Wie kan deze man nog stop pen?' Op internet wordt de be snorde Weselsky, hoorbaar afkom stig uit Saksen, een 'egoïstische machtspotentaat' genoemd. Zelfs Weselsky's voorganger bij de GDL noemt hem afwisselend 'Mao', of 'Assad' en 'een man die een heilige oorlog voert'. Er zijn ook commentatoren die Wesels ky's onbuigzaamheid juist prij zen. Die Zeit vindt dat Weselsky een lintje verdient voor zijn hals starrigheid. De grote vakbonden laten veel te vaak hun oren han gen naar de grote ondernemin gen, schrijft commentator Ludwig Greven. „Misschien zijn daarom de lonen in Duitsland de laatste jaren zo geslonken en de werkomstandigheden verslech terd." De spoorwegen gaan ervan uit dat eenderde van het aantal inge plande treinen zal blijven rijden. BERLIJN - Reizigers kiezen massaal voor de bus of vliegtuig om van Nederland naar Duitsland ko men, nu de spoorwegen het door de machinistenstaking af laten weten. De prijzen voor tickets stij gen door de toenemende vraag. Zo ziet boekingsite Vliegtickets.nl recentelijk een opvallend grote toename van vluchtreserveringen naar Berlijn. Veel mensen willen zondag in de Duitse hoofdstad vieren dat de Berlijnse muur 25 jaar geleden viel. Berlin Linien Bus, dat onder meer vanuit Amsterdam en Rotterdam busverbindingen naar diverse Duitse steden verzorgt, heeft de boekingen voor de komende week al met zo'n 20 procent zien stijgen, zegt een woordvoerster. Mein Fernbus ziet dat nu al zo'n zes keer vaker op de website wordt geklikt als op normale da gen. Uiteindelijk verwacht het ver voersbedrijf dat ze vier keer zo veel reserveringen als anders zul len verwerken. De bedrijven zet ten meer bussen in om aan de vraag te kunnen voldoen. Tickets kosten wel gevoelig meer. Wie vroeg boekt, kan meestal voor een habbekrats naar Duits land. Een reisje Berlijn met de bus hoeft dan maar twee tientjes te kosten. De prijzen kunnen nu oplopen naar zo'n 60 euro. „Bij ons is dat wel het maximale be drag", verzekert een woordvoer ster van Mein Fernbus. „Het werkt hetzelfde als met vlieg tickets." NS Internationaal meldt dat nog behoorlijk wat treinen richting Frankfurt rijden. De trein rich ting Berlijn komt echter niet ver der dan de grensplaats Bad Bent- heim. De staking zorgt komende dagen naar verwachting voor 'miljoenen euro's schade' bij spoorvervoer- ders en overslagbedrijven in Ne derland. Dat zegt Ad Toet, direc teur van brancheorganisatie Ko ninklijk Nederlands Vervoer. Kerst en Oud en Nieuw! Teutoburgerwald DONDERDAG 6 NOVEMBER 2014 Vanaf Vanaf door Lilian Dominicus machinist effeweg.nl door onze correspondent Cees van Zweeden PARIJS - Het klonk als een wan hoopskreet. Gevraagd door de BBC of hij Britse politie in Calais wilde hebben, verzuchtte de Franse mi nister van Binnenlandse Zaken gis teren: „Dat zou heel nuttig zijn." Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf en per persoon o.b.v. boeking van 2 personen. Exclusief excursie- en entreegelden en €18,- reserveringskosten per boeking. Ja, ik ontvang graag de nieuwe brochure Naam dhr/mevr Adres PostcodePlaats Tel. Nr. E-mail Zonder postzegel opsturen naar: effeweg.nl, antwoordnummer 778,7700 VG Nieuwleusen Gelieve niet in te stappen. Deze mededeling op het station van Keulen zal de komende dagen voor veel treinen gelden. foto Oliver Berg/HH 5 daagse busreis Vertrek: 23 december Verblijf in een 2* hotel o.b.v. logies en ontbijt 9 daagse busreis Vertrek: 19 december Verblijf in een 4* hotel o.b.v. halfpension 11 daagse busreis Vertrek: 23 december Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension 5 daagse busreis Vertrek: 23 december Verblijf in een 3* hotel o.b.v. halfpension 8 daagse busreis Vertrek: 22 december Verblijf in een 4* hotel o.b.v. halfpension

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9