Tout het Zeeuwse MKB lijkt woensdag samen te drommen op het zakenevene- ment Contacta. Een reportage. 66 Die bar past wel bij ons bedrijf. We hadden vroeger een bruin café. Bovendien doe je dfcib&ste zaken in detefbeg 32 ZEELAND DRIEDAAGS BUSINESSEVENT PRAAnje Ondernemend Zeeland staat drie dagen in de etalage. Voor wie net werken een heilige mis sie is, presenteert zich op de Contacta. Daar kun je een dag stuk slaan. Drie hallen herbergen 350 stands. Ze worden bevolkt door mannen op hun paas- best. Dames kleden zich zakelijk chic. Hun rechterarm trekt soms. De marathon hand jes schudden hakt erin, maar dat neem je voor lief als je goede contacten aan het bu- siness-to-business-evenement overhoudt. Daarom staat Hoondert Staalbouw uit Ka- pelle na jaren van absentie weer op de Con tacta. „Het helpt om je merk neer te zetten. Rechtstreeks zaken doe je hier niet", zegt projectleider Karei van Son. Een bar met twee bierkranen domineert de stand van Hoondert. Dat is niet voor niks. „Ach ja, we hadden vroeger een bruin café. Dit past wel bij ons. Bovendien doe je de beste za ken in de kroeg, hahaha", relativeert hij het fenomeen netwerken. Hij geeft de Leisure Media Group, de orga nisator van het zakenevenement, een dikke pluim. Gezinnen met jonge kinderen zijn voortaan personae non grata. Van Son: „Ik vind dat prima. Ik herinner me van vorige edities dat er enorm veel graaiers langskwa men. Voor een pen of een hapje. Die zie je gelukkig niet meer." Wie je wel voortdurend tegen het lijf loopt, zijn politici en bestuurders. Raadsle den en wethouders groepen samen om het Bevelanden-, het Zeeuws Vlaanderen-, het Walcheren- en het Schouwen-Duive- land-plein. Eilanditis is onuitroeibaar. Een flink aantal provinciale collega's dren telt langs. Statenlid Ad Dorst - algemeen di recteur van Maas Hagoort Lampen BV - verkent de Contacta samen met zijn vrouw. „Dan zien we elkaar ook nog eens. Het is een dagje ontspannen." Er is nog een ander specimen dat woens dagmiddag opvallend vaak langs de stands schuifelt: de senior. „Voor ons is het dagje uit", verklaren Kees (71) en Corry (70) Lob- bezoo uit Rilland hun aanwezigheid. „Hier eens wat proeven, daar eens wat eten..." Nee, zegt Corry, naar de Huishoudbeurs gaat ze niet meer. „Dit hou ik nog vol, maar na een dag Huishoudbeurs moet ik drie dagen bijkomen. Nee, dat niet meer." De Lobbezoos willen wel bij de tijd blij ven. Ze hebben geneusd op het robotplein en bij de Greenhouse Groups Labs. Hier wijzen de Oculus-kijker, de 3D-printer en 3D printende Doodle Pen, een drone en de Google Glass ons een toekomst, waarin de reeële en virtuele wereld door elkaar wor den geschud. De Oculus bracht DWDD-presentator Mat- thijs van Nieuwkerk eerder al eens van zijn stuk. Staand in de televisiestudio maakte hij virtueel een rit in een achtbaan. Toen het karretje naar beneden suisde, kapseis de Van Nieuwkerk bijna. Alexander Klopping, internet-goeroe en mede-oprichter van Blendle die net miljoe nen heeft opgehaald om zijn digitale kran tenkiosk internationaal in de markt te zet ten, laat het fragment nog eens zien tijdens zijn seminar. De zaal is afgeladen. Klop ping is dé ster op de woensdagaffiche van de Contacta. Nieuwe digitale technieken gaan ons leven steeds meer beheersen. Daarbij lopen echt en nep dwars door elkaar heen. Disruptie ofwel ontwrichting, noemt Klopping dat. „Met de Oculus is het mogelijk om bijvoor beeld een digitaal klaslokaal in te richten. Je hoeft niet meer van huis om naar school te gaan. Eten koken is ook niet langer nood zakelijk. Ie neemt Soylent, een shake die in alle dagelijks voedselbehoeften voorziet. Je houdt zo veel meer tijd over." Zeker voor diginerds is dat een uitkomst. Business kan vaak slimmer. Klopping haalt de taxi-app Uber aan. „Nog even en ze gaan ook pakjes, en ja, zelfs organen bezor gen." Hij vindt het hier en daar een beetje eng worden. De Apples en Googles van de ze wereld weten steeds meer van je. Goog le analyseert je surfgedrag al jaren. Om die reden krijg je persoonlijk geen objectieve zoekresultaten meer. Ze zijn afgestemd op eerdere zoekwoorden. De Apple-watch meet straks continu je hartslag - en weet dus waar je hartje sneller van gaat kloppen - en Google Now noteert je persoonlijke in- formatiewens tot achter de komma. Ze gaan zich zelfs met jouw relatie(s) be moeien. „Ze creëren een monopolie. Er komt wel erg veel macht bij enkele geavan ceerde bedrijven te liggen." Back to business. Bij Melieste Glas zijn er wel zaken gedaan: een renovatie van een monumentenpand in Middelburg. „Dat is mooi, want we moeten het vooral van parti culieren hebben. De nieuwbouwmarkt ligt immers op zijn gat", weet de 15-jarige werk plaatsmedewerker Bastiaan van Eek. Leuk dat sommigen zich ouderwets ana loog presenteren. Neem nou negen onder nemers uit Wemeldinge die samen een stand bevolken. Humor kun je ze niet ont zeggen. Simone Verweij van feestkleding- bedrijf De Verkleedzolder heeft zich als zi geunerin uitgedost en Martin Gunst van partycentrum Zandee trippelt rond als een Franse graaf uit de tijd van Louis Seize. „Want we werken wel eens samen." Zien? Vandaag is er nog één dag Contacta. ve* i\f I Met de Oculus stap je de virtuele wereld binnen. Een mix van echt en nep. I Karei van Son van Hoondert Staalbouw: „Die bar past wel bij ons." Martin Gunst en Simone Vermeij, ondernemers uit Wemeldinge. Zelfs je relatie door Frank Balkenende Zitten, hangen, handen schudden, kaartjes uitwisselen. Ook bij Fraanje.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 76