Sluis wacht jaartje met nieuw subsidiebeleid Evenemententerrein bij Cadzand ter discussie it- I I Alle bewoners van oude Burght nu onderdak in nieuw Goedertijt I I U We brengen het hele bouwterrein weer terug op orde, terug in de oude staat 30 ZEEUWS-VLAANDEREN GRONDWERKEN Het grondverzet bij de bouw van de Sluiskiltunnel was tot nu toe enorm. In totaal werd 400.000 kuub verwerkt. FF EP Als het college in juni volgend jaar met een gedegen voorstel komt over de nieuwe subsidiere gels, is er tijd genoeg om de grondslagen van die regels door te spreken met de aanvragers én de raadsleden. Als de regels nog voor de zomer worden vastgesteld, heb ben verenigingen, clubs en ande re instanties ook voldoende gele genheid om hun aanvraag voor 2016 voor te bereiden. Dat Sluis de regels voor het bin nenhalen van gemeentelijke bij dragen aanscherpt, vindt geen raadsfractie verkeerd. De meeste gemeentebestuurders kunnen zich wel vinden in het idee dat initiatiefrijke en actieve yerenigin- Het evenemententerrein ligt aan de Ringdijk-Noord, net buiten het kustdorp. Compagnie Het Zoute kocht de lap grond een paar jaar geleden. Het idee van de gemeente Sluis was er een 'multi functioneel serviceterrein' van te maken, met plek voor bijvoor beeld een discotheek. In meer re cente visies voor Cadzand-Bad zwakt de gemeente dat echter af. Teveel drukte door nieuwe ont wikkelingen zouden niet passen gen meer geld krijgen dan clubs die elk jaar hetzelfde programma afdraaien zonder daarvoor veel moeite te hoeven doen. Maar de (traditionele) subsidie aanvragers moeten wel de tijd krij gen om de nieuwe subsidiegrond- slagen te doorgronden. Ook al om hen de gelegenheid te geven de aanvraag aan te passen en toe te snijden op de nieuwe criteria. Een bezwaarschrift van voorzitter Germen Modde van de Aarden- burgse Canavals Stichting De Nachtuuln maakte de leden van de commissie Samenleving en Middelen duidelijk dat het college een verstandig besluit had geno men. Want geen commissielid vindt, zoals de Raad voor Maat schappelijke Demografische Ont wikkelingen, dat De Nachtuuln al leen plaatselijk actief zijn. De carnavalsstichting is al lang be zig met de voorbereidingen van het leutfeest in 2015. Mocht de subsidie worden afgewezen dan zitten De Nachtuuln direct in de problemen. Nu hebben ze nog een heel jaar voor een gedegen subsidieaanvraag. SLUISKIL - Reken je al die grond om naar het aantal vrachtwagens die daarvoor nodig waren, dan zijn dat er 22.000. Het is een ruwe schatting van hoofduitvoerder Ru- di van den Branden van BAM We gen. „Aan weerszijden van de Sluiskiltunnel hebben we aan re gulier grondwerk zo'n 300.000 kuub verzet. Maar we hebben tot nu toe veel meer dan dat gedaan. We zijn werkelijk bij alles betrok ken, van de aanleg van de spoor dijk over het tunneldak tot voor zieningen voor hei-installaties en het in- en uithijsen van de boor. Ons werk is dus niet beperkt tot het pure grondverzet." Bovendien wordt materiaal herge bruikt. In de kanteldijken rond de (voormalige) bouwkuip bijvoor- beeld wordt het asfalt en ander vrijkomend materiaal van het stuk van de Tractaatweg dat in middels overbodig is geworden, verwerkt. Aan die kanteldijken wordt druk gewerkt. Inmiddels zijn ook de voorbereidingen begonnen voor de heraanleg van de Koegorsstraat tussen pakweg skihal Skidóme aan de Zeelandlaan en de Axelse Sassing. De Koegorsstraat werd vóór de tunnelbouw begon deels omgeleid in verband met de in richting van het bouwterrein aan de oostzijde van het Kanaal Gent-Terneuzen. Achter de skihal verrees een 'bult' in de weg waar bovenop een tijdelijke hulpbrug werd aangelegd voor de afvoer van zand en klei die vrijkwamen bij het boorproces. Ze werden ge bruikt bij de aanleg van de toelei- dende wegen en verkeersknoop punt Koeischorre ter hoogte van de aansluiting op de Tractaatweg. De Koegorsstraat wordt niet he in de toekomstvisie voor de naast gelegen Tienhonderdpolder. Die moet immers vooral open blijven. Het idee is nu het benzinestation vanuit het dorp erheen te ver plaatsen, er een strandwinkel met fietsverhuur te laten komen en het terrein te gebruiken als 'over loopterrein' wanneer de reguliere parkings tijdens piekdagen vol staan. Compagnie Het Zoute is teleurge steld. Ze vindt het onbegrijpelijk dat de visie op het terrein zó ver andert. De eigenaren van super markt Leenhouts-De Reu in Cad zand-Bad zijn nog steeds bang dat binnen de nieuwe criteria er toch nog een supermarkt op het terrein kan komen. Zij pleiten voor verdere regulering, zoals een maximale omvang voor een win kel op het terrein. De Sluise gemeenteraad heeft uit eindelijk het laatste woord. lemaal in de oude staat hersteld. Van den Branden: „De scherpe bocht van vroeger, vlakbij de goe derenspoorlijn, halen we eruit. En we leggen er ook een fietspad, naast en waar nodig worden ook de leidingen hersteld." BAM We gen zet flink vaart achter de her- aanleg. Op maandag 17 november moet de 'oude' Koegorsstraat in clusief het fietspad gebruiksklaar zijn. Dat fietspad heeft een lengte van zo'n 450 meter. Later wordt het helemaal doorgetrokken naar de Axelse Sassing. Van den Bran den over de haast, die achter de heraanleg zit: „We willen de vrij komende grond, onder meer van die bult achter de skihal, gebrui ken voor de aanleg van de nieuwe verbinding tussen de Koegors straat, ter hoogte van de brand weerkazerne, rechtstreeks naar de zuidelijke rotonde van het ver keersknooppunt." Die nieuwe ver binding, die wordt aangelegd in opdracht van de gemeente Ter- neuzen, wordt de nieuwe ontslui- tingsweg van de Koegorspolder, terwijl de heraangelegde Koegors straat bij de skihal in de toekomst de functie van calamiteitenweg krijgt. Van den Branden hoopt die weg in december grotendeels af te hebben. „Dat is natuurlijk af hankelijk van de weersomstandig heden, maar we mikken op eind december. Anders wordt het be gin volgend jaar." De hoofduitvoerder noemt het he le tunnelproject 'een grote klus' voor BAM, óók voor de wegentak. „We zijn er van het prille begin tot na de ingebruikname van de tunnel nauw bij betrokken. We brengen alles, als iedereen hier is vertrokken, weer terug in de oude staat. Waarschijnlijk zijn we daar mee in augustus klaar." REGIOAGENDA Activiteitenbegeleidster Arianne Koster heeft goede hoop dat dat wennen niet al te lang gaat duren. Van de ouderen die dinsdag hun intrek al namen in het nieuwe ap partementencomplex wisten de meesten gisteren de weg al te vin den naar het Zorgsteunpunt: de recreatiezaal waar mensen terecht kunnen om koffie te drinken, een maaltijd te nuttigen of spelletjes te doen. Met al hun vragen konden de be woners niet alleen bij Arianne en collega's terecht, maar ook bij een keurkorps aan vrijwilligers. Kos ter: „In de Burght en Goedertijt sa men zijn 34 vrijwilligers actief. Een handvol van hen is in Oost burg én Breskens te hulp gescho ten, anderen helpen in Goedertijt en Hooge Platen. Echt fantastisch Meer agendanieuws vindt u op onze website. hoe die mensen onbaatzuchtig de ouderen bijstaan." Koster meldt dat mensen die gis teren verhuisden haar nog be dankten voor de gezellige laatste dag in het oude zorgcentrum. Kof fie drinken, de krant (voor)lezen, spelletjes doen, naar orgelmuziek luisteren: net vóór de verhuizing genoten de ouderen er nog volop van. „En dat gaan ze straks weer doen. Het nieuwe Zorgsteunpunt valt goed in de smaak. We hopen dat het snel een ontmoetingsplek is; niet alleen voor bewoners van Goedertijt, maar ook voor omwo nenden uit de buurt. Ouderen én andere belangstellenden." DONDERDAG 6 NOVEMBER door René Hoonhorst SLUIS - Sluise verenigingen, clubs en andere instellingen die subsidie ontvangen, kunnen volgend jaar nog rekenen op hetzelfde bedrag als dit jaar. B en W hebben beslo ten - na aandrang van diverse raads fracties en het presidium - het hui dige subsidiebeleid in 2015 te con tinueren. door Martijn de Koning CADZAND-BAD - De toekomst van het evenemententerrein bij Cad- zand-Bad blijft onderwerp van dis cussie. De huidige eigenaren willen er méér kunnen doen dan de ge meente Sluis voor ogen heeft, ter wijl ondernemers in Cadzand-Bad juist bang zijn voor te veel ontwik kelingen op het terrein. Rond de tunnel zijn door Wout Bareman Rudi van den Branden I Hoofduitvoerder Rudi van den Branden van BAM Wegen bij één van de tunnelingangen. door René Hoonhorst BRESKENS - Alle bewoners van de Burght, zoals het voormalige Ter Schelde tijdelijk heette, zitten sinds gisteravond in hun nieuwe ap partement in Goedertijt. Net als oudste bewoonster Wantje Cap- pon (101) moeten de overige twin tig verhuisden nog een beetje wen nen aan hun nieuwe omgeving, hoewel ze maar twee straten ver der in Breskens zitten. AXEL - Cregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaar ten, biljarten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 13.30 uur: Spaans, solo dansen; BRESKENS - De Uitkomst, 13.30 uur; AN- BO bingo; CLINGE - Malpertuus, 13.00 uur: KBO bil jarten; 14.00 uur: Hobby; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO kaarten (bieden); HEIKANT -1 Heike, 13.15 uur: Kaarten; HENGSTDIJK - Café 't Jagershuis, 14.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.00 uur: Bridge; 9.30 uur: Biljarten, koersbal; 13.30 uur: soos; HULST - Reynaertcollege Gildenstraat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hartpatiënten; De Korenmarkt, 10.00 uur: Geheugentraining; 14.00 uur: Dienst van het Woord; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 14.00 uur: Zangclub; De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, pedicure, vluchtelingenwerk; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Hand werken, koersbal, pedicure, computer, bil jart; 19.00 uur: Line dance; 19.30 uur: Workshop schrijven; KLOOSTERZANDE - WZC Antonius, 10.30 uur: Weekdienst 14.00 uur: Zan gers van Toen; LAMSWAARDE - Café de Koning, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; PHILIPPINE - Feesttent dorpscentrum, 19.00 uur: Bingo tgv 44 jaar carnaval de Mosselkrauwers; SINT JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; 14.30 uur: Ouderensoos; SLUIS - De Kogge kerkzaal, 19.00 uur: Qi gong; 19.45 uur: Taiji; TERNEUZEN - De Veste, 9.30 uur: Wandel groep; 12.00 uur: Biljart; 13.30 uur: Hand werken, sjoelen, soos; 19.00 uur: Bridge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 74