Liever fietsend naar mijn werk dan in de auto hoog op Fietsplan Nog geen koper voor terrein Philip Morris de lijst A58 niet commentaar wolter dros tbi CTIES! ZEELAND 27 Met ingang van ja nuari maakt het Fietsplan plaats voor een werkkos- tenregeling. De verwachting is, dat het lastiger zal worden een 'fiets van de baas' te krijgen. Want die fiets moet dan con curreren met andere leuke on belaste dingen. Door deze wen ding is de beloning van gezond gedrag ineens wat minder van zelfsprekend. De gang van za ken lijkt op het zwalkende be leid met zonne- en wind energie. Soms is er plotseling veel subsidie, maar de geld kraan wordt even onverwacht weer dichtgedraaid. Zo weten burgers en bedrijven nooit pre cies waar ze aan toe zijn. De afgelopen jaren hebben veel mensen gekozen voor een fiets van de baas. Lang niet iedereen heeft die fiets altijd gebruikt. Maar uit goed fatsoen natuur lijk wel zo af en toe. Dat is een mooi begin. Daarom moeten werkgevers en werknemers sa men de sympathieke fietsrege- ling overeind houden. Ook nu het iets ingewikkelder wordt. De fiets heeft hem 4,5 jaar gele den een krappe drieduizend euro gekost. Zijn werkgever betaalde daar 749 euro aan mee, via het Fietsplan belastingvoordeel. Nog snel een nieuwe halen (wat eens in de drie jaar mag), zit er voor hem niet in. „Ik zou dan toch weer net zo iets willen hebben, maar ik moet nog even doorspa ren. Ik heb pas mijn ketting en tandwielen laten vervangen, dus hij kan weer zeker 1,5 jaar mee. Dat soort reparaties kan je ook be talen met speciale bonnen die je krijgt binnen Fietsplan. Tegen die tijd hoop ik dat er nog iets van een Fietsplan is. Ik wil ook een Flyer", wijst hij op de fiets die zijn echtgenote twee maanden ge leden kocht met het belasting voordeel. Bijna verlekkerd kijkt hij naar hét witte exemplaar in de uitstalling van Jeremiasse in Goes „Die rijdt wel zo fantastisch! Dat is de Rolls Royce onder de fiet sen." Eerlijk is eerlijk, Ernst zou zo'n rij wiel ook kopen zonder de gunsti ge verrekening van het stukje sala ris met de fiscus. „Ik fiets graag naar mijn werk. Veel liever dan ie- Bij ons hebben ze nog niks geregeld voor wie verder wil met Fietsplan dere dag in die auto te zitten. Dan moet ik wel een goeie fiets heb ben. Maar zo'n voordeeltje van een paar honderd euro scheelt wel natuurlijk." Ernst verwacht een hoop onderlinge discussie binnen de nieuwe werkkostenre- geling over het benutten van de fi nanciële ruimte. „Bij ons hebben ze in ieder geval nog niks gere geld voor wie verder zou willen met Fietsplan." Veel concurrentie op dat vlak heeft hij evenwel niet te verwachten van zijn collega's. „De meesten hebben een lease-au to. Die komen van verder." „Er vinden op dit moment geen gesprekken plaats", aldus de zegs man. Eerdere onderhandelingen met kandidaten voor het enorme terrein liepen volgens hem op niets uit. Philip Morris stopte be gin september met de productie van sigaretten in de Brabantse stad. Daardoor verloren meer dan 1200 mensen hun baan. Aanvanke lijk leek het erop dat er snel een nieuwe partij gevonden zou wor den voor de gebouwen en het ter rein, waardoor veel arbeidsplaat sen gered konden worden. De Bergse wethouder Ton Linssen gaf eind augustus tijdens een pers conferentie aan dat de gemeente in onderhandeling was met drie partijen over een mogelijke vesti ging. De gemeente onderhandel de onder meer met Vestel, een Uirks elektronica-concern. Met technologie van het Eindhovense bedrijf SeeCubic was Vestel kandi daat om 3D-televisies in Bergen op Zoom te gaan maken. GOES - Gedeputeerde Staten gaan met Rijkswaterstaat en de minis ter van Infrastructuur en Milieu in overleg om op het Zeeuwse deel van de A58 een permanent incident verkeersmanagementsys- teem te krijgen. Dit antwoordde GS op vragen van de Christenu nie. Voor een verbetering daarvan is Zeeland echter afhankelijk van Rijkswaterstaat en het ministerie en die geven het Zeeuwse gedeel te van snelweg A58 geen hoge prioriteit. De ChristenUnie-fractie stelde aan GS vragen over een dergelijk systeem naar aanleiding van de ernstige ongelukken in dichte mist op 16 september jongstleden. In de antwoorden geven GS aan dat er wel verkeersinformatiesys temen en incident management systemen beschikbaar zijn. DONDERDAG 6 NOVEMBER 2014 WEST5TRATE.nl ALLES VOOR KANTOOR ALLE VERPAKKINGEN jrELZIJDIGE SPECIALIST your, surprise KORTCENE - Mare Ernst fietst vrij wel dagelijks van huis uit Kortgene naar zijn werk in Goes; 24 kilome ter heen en terug. De computer van zijn electrische Koga staat op een totaal van ruim twaalfduizend kilometer. Mare Ernst, Kortgene Thuis in uw regio. Wolter Dros ontwerpt, installeert, onderhoudt en beheert klimaatinstallaties en elektrotech nische installaties voor de zakelijke en particuliere markt. Wolter Dros .regio Zuidwest is een goede buur, die over de efficiency, expertise en zekerheid van een landelijke speler beschikt en snel, slagvaardig en flexibel optreedt. Uw partner om de hoek! www.wolterendros.nl/zuidwest BERGEN OP ZOOM - Ruim 2 maan den na de sluiting van de sigaret- tenfabriek van Philip Morris in Ber gen op Zoom is er nog altijd geen koper gevonden voor de fabrieks gebouwen en het bedrijfsterrein. Dat heeft een woordvoerder van het concern woensdag gezegd. cadeaubon via onze site Rijwielhandelaren hebben het de laatste maanden van dit jaar drukker dan normaal door de aflopende fietsplanregeling. foto's Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 71