ZEEUWS-VLAANDEREN C' contacta.nl Vader wel (3(1 25 Leuk verhaaltje bij een gezond ontbijt op school Inbrekers gepakt almanak 36 UitGids PvdA werkt aan nieuwe wet die ervoor zorgt dat Zeeuws-Vlaanderen zich tijdelijk niet aan bestaande regels hoeft te houden. 4-5-6 NOVEMBER 2014 Pittig begin competitie voor korfballers Tjoba Tango a la Isabella van Keulen DEN HAAG - Zeeuws-Vlaanderen moet af en toe de wet aan de laars kunnen lappen. Want soms zit ten wetten en regels het gebied zo in de weg dat het niet mogelijk is om de gevolgen van bevolkings daling tegen te gaan. De PvdA in de Tweede Kamer werkt aan een nieuwe wet die er voor moet zorgen dat krimpre- gio's zoals Zeeuws-Vlaanderen tij delijk uitgezonderd kunnen wor den van bestaande wet- en regel geving. Kamerlid Albert de Vries uit Middelburg hoopt de wet voor de zomer in te kunnen dienen. Hij kondigde de initiatiefwet woensdag aan in een debat over krimpregio's. Lang niet alles wat goed is voor de Randstad is goed voor Zeeuws-Vlaanderen, vindt De Vries. Of voor noord-Gronin- gen, óf zuid-Limburg. Dé drie ge bieden in Nederland waar het aan tal inwoners al een tijdje stevig daalt. Dat zet het voortbestaan van scholen, ziekenhuizen en winkels onder druk. Banen gaan verloren en huizen moeten ge sloopt. De Vries schreef maanden lang aan een reeks oplossingen en overhandigde die in maart aan mi nister Stef Blok (Wonen en Rijks dienst). „Het antwoord van de re gering is teleurstellend", zei De Vries woensdag. Kort samengevat zegt het kabinet dat het al veel aan krimp doet. Daarmee neemt De Vries geen genoegen. „In Nieuw-Namen, vlakbij de grens, worden elke dag 220 kindjes met busjes opgehaald om naar de gra tis kinderopvang in België te kun nen gaan", gaf hij in het Kamerde bat als voorbeeld. „Nu hebben de Zeeuws-Vlaamse scholen een op lossing bedacht. Maar die strookt niet met de Nederlandse wetge ving. Het plan lijkt nu te gaan struikelen. Dat is buitengewoon zuur." De Vries vraagt niet om geld, maar om het minder stringent toepassen van bijvoorbeeld mede dingingsregels. Hoewel Blok zei dat het kabinet werkt aan een op lossing voor Nieuw-Namen, wil De Vries het probleem bij de wor tel aanpakken. „Ik vind dat voor krimpregio's uitzonderingen op regels moeten kunnen worden ge maakt. Via de Crisis- en herstel- wet kan elke gemeente of provin cie het kabinet vragen iets links om op te lossen, terwijl de wet rechtsom voorschrijft. Dat moet voor krimpregio's ook kunnen. Zorgverzekeraars mogen specialis ten in Zeeland nu niet verplich ten samen te werken. Wordt deze wet aangenomen dan kan dat straks wel." TERNEUZEN - De burgemeesters en de wethouders hebben het er maar druk mee. In het hele land en dus ook in Terneuzen lezen ze 's morgens vroeg in het kader van het Nationaal Schoolontbijt een stukje voor op scholen om vervol gens met de kinderen een gezond ontbijtje te verorberen. Burge meester Jan Lonink meldde zich gisterochtend op christelijke basis school De Stelle in Terneuzen. Hij las een spannend verhaal voor over Steensoep en een vos en at vervolgens een boterhammetje met kaas en één met jam. „Thuis eet ik ook altijd een boterham met kaas, een halfje met vleeswa ren en een halve met jam", ver trouwde hij de kinderen toe. Van daag ontvangt loco-burgemeester Cees Liefting leerlingen van De Zeemeeuw op het stadhuis voor een ontbijtje. Ze nemen het zelf mee en krijgen van Liefting een bedrag voor een goed doel. AXEL - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag twee 19-jarige Terneuzenaars aan gehouden nadat ze hadden inge broken in een woning in de Wil- helminastraat in Axel. Surveille rende agenten troffen in hun auto een playstation, beamer en porte monnee uit de woning aan. Beide verdachten zitten vast in Toren- tijd in Middelburg. De gestolen spullen zijn terug bij de eigenaar. In Kamperland woont een vrouw die heel gelukkig is met haar poes, Doortje. Maar toen Doortje in blij de verwachting bleek, was ze toch een beetje minder blij. Nog voor het nestje daar was, informeerde ze hier en daar al of er belangstelling was voor het kroost. Negen weken later lagen er zes aaibare, ontroerende en schattige pluizebolletjes. Maar nie mand die ze wilde hebben. Daags na de geboorte sprak de vrouw de buurjongen aan. Of ze bij Sammetje thuis geen poesje wilden, vroeg ze. De zesjarige schudde zijn hoofd. „Katten komen er bij mij niet in, zegt mijn moeder altijd." En je vader dan? vroeg ze verder. „O", ant woordde Sam, „die mag gewoon naar binnen hoor." Registreer gratis als zakelijke bezoeker iri op www.contacta.nl/registreren Registratie code: 54734692 lij DONDERDAG 6 november 2014 Oogje toe voor de krimpregio door Jeffrey Kutterink Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen Tip? redactie@pzc.nl burgemeester Lonink smeert voor Hamza van groep 2 een boterhammetje met appelstroop, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69