I I Sint-Maartensdijk leent boeken in het cafetaria 1 Paardekreek kampioen ■Ni flUNDi Wankele kade Scheldekwartier is forse tegenvaller voor Vlissingen I 1 28 BEVELANDEN en THOLEN a3 BEZUINIGING BIBLIOTHEKEN 66 De openingstijden zijn alvast ruimer dan die van de bestaande bibliotheek Thema-avond flightsimulator De Hobby Computer Club (HCC) houdt vanavond tus sen 19.00 en 22.30 uur een thema-avond over flightsi- mulators in 's-Heer Arends- kerke. De bijeenkomst vindt plaats in dorpshuis Heer Arendshuis aan de Toren- ring 46. De toegang is gratis, ook voor niet-leden. Er worden veel enthousiaste sim-vlie- gers verwacht. Zeeuwse band Fooi Moon treedt op De zevenkoppige Zeeuwse band Fool Moon treedt mor genavond op in grand-café De Loods in Kortgene. De band speelt dansbare pop en rockcovers van grote na men zoals Bryan Adams, Queen, John Mayer, Amy Wi- nehouse, Tina Turner en an deren. Het optreden start om 22.00 uur in De Loods aan de Kaai- dijk 2-4. Cursus om valpartij te voorkomen SM WO houdt morgen in sa menwerking met zorggroep Ter Weel de cursus 'In ba lans'. Het programma begint om 14.00 uur in wijkcen trum De Pit aan de Appel straat. In drie lessen leren deelnemers wat ze zelf kun nen doen om een valpartij te voorkomen. De kosten be dragen 10 euro inclusief cur susboek. Informatie en aan melding via 0113-277111. Dorcas voedselactie bij supermarkten In supermarkten in de ker nen Tholen, Poortvliet, Sint- Maartensdijk, Stavenisse, Sint-Annaland, Oud-Vos meer en Sint Philipsland wordt morgen en zaterdag voedsel en geld ingezameld voor de allerarmsten in Oost-Europa en Afrika. Vrij willigers van Dorcas delen dan voedsellijstjes uit aan het winkelend publiek. De Rijcke: „Toen wij hoorden van het verdwijnen van de bibliothe ken dachten we: hier gaat de ge meenschap weer de dupe van zijn. We wilden iets doen. Het mag in mijn ogen niet zo zijn dat mensen minder gaan lezen." Zo gezegd, zo gedaan. Sinds afge lopen zaterdag staan in het cafeta ria zo'n 250 boeken in allerlei gen res. Mensen kunnen die meene men, zolang ze maar een ander boek terugzetten in één van de kasten. „Op die manier wordt de collectie continu ververst", legt de eigenaar uit. Deze vorm van boeken lenen wordt in de volksmond ook wel bookcrossing genoemd. De Rijcke nuanceert de benaming bibliotheek, die door veel inwo ners al wordt gebruikt. „Want het is natuurlijk geen echte biblio theek. De boeken staan hier echt niet gerangschikt op genre of alfa betische volgorde." Hoewel de ondernemer de boe ken nog maar een paar dagen gele den beschikbaar stelde, hebben in woners er al veelvuldig gebruik van gemaakt. „Er waren zelfs twee momenten waarop mensen speciaal voor de boeken kwa men", stelt De Rijcke. Zo ziet hij het graag. Iedereen is welkom. Mensen hoeven niet per se iets te nuttigen. „De openingstijden zijn alvast veel ruimer dan die van de bestaande bibliotheek", grapt de eigenaar. „Op de maandag na zijn we elke dag geopend." KORTGENE - Het damesteam van de Paardekreek uit Kortgene is in Muiden derde geworden bij de Nederlandse kampioenschappen sloeproeien in de tweede klasse. Daarmee zijn de dames meteen ook Zeeuws Kampioen. Het team, dat voor het eerst in een kuiken sloep roeide, promoveert met het resultaat naar de eerste klasse. Speciale winterprijzen vanaf 1 november Kinderen 7,50 I Meer info op www.minimundi.nl K'nclerfeest vanaf €9,75 De hekken rond het gebied gaan op slot en er komen borden met waarschuwingen om het stuk ka de niet te betreden. Ook de water kant wordt afgeschermd. Eigena ren van boten wordt ontraden aan de loswal af te meren. Het werd de gemeente een paar dagen geleden gewaar dat de los wal zijn stevigheid danig aan het verliezen was. De ankers die de damwand op zijn plaats houden, zijn doorgeroest, met als gevolg dat de damwand kan loskomen. De gemeente heeft een inge nieursbureau ingeschakeld om on derzoek te doen. Daarbij wordt met name gekeken naar de veilig heid van de Koningsbrug. De brug is deels verankerd in de wal nabij het problematische stuk. De brug is een belangrijke ver keersverbinding van en naar de binnenstad en bedrijven aan de Binnenhaven, waar ook zwaar ver keer over rijdt. Er wordt goed ge- keken naar de veiligheid, verze kert De Jonge. De Koningsbrug moet nog tot zeker 2017 mee. De brug is aangelegd als tijdelijke voorziening in afwachting van de invulling van het Scheldekwar tier. Er wordt de komende tijd ste vig nagedacht over een goede op lossing voor het probleem. Het Dok zou gebruikt moeten gaan worden als jachthaven, maar daar moet de wal wel op berekend zijn. De oplossing zal in elk geval niet eenvoudig zijn, vermoedt de wet houder. De losse loswal betekent een fikse financiële tegenvaller voor Vlissingen. 'S-HEER ARENDSKERKE KORTGENE GOES THOLEN i In Sint-Maartensdijk kunnen inwoners sinds kort boeken meenemen uit het cafetaria, foto Leo Adriaansen door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Eigenaar Mike de Rijcke van cafetaria annex lunchroom 't Hoekske aan de Markt in Sint-Maartensdijk besloot de discussie over de toekomst van de bibliotheken niet af te wachten. Hij opende in zijn zaak een mini-bi bliotheek. Mike de Rijcke M'nc/. befcp, door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Direct instorten zal de damwand niet, maar de loswal tussen de Koningsbrug en het Dok- je van Perry in Vlissingen is insta biel genoeg om er met zorg naar te kijken. Dat meldt wethouder John de Jonge.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64