WNi HUNDi -p'-üss Verkeer hot item in masterplan 'Schouwen-Duiveland heeft geen opsmuk nodig' 28 SCHOUWEN -DUIVELAND Scooterdief aangehouden EP kerstdag 'ln en dinert 'gS/€2 9,95 «"iderfeesT Speciale winterprijzen vanaf 1 november Kinderen 7,50 Meer info op www.minimundi.nl Trouwe donateurs bij jubileum KNRM De KNRM post Ouddorp en Stellendam viert komende zaterdag met trouwe dona teurs het 190-jarig bestaan van de reddingsdienst. Mensen die de KNRM vijftig jaar of langer steunen, krij gen een vaartocht aangebo den met reddingboot Antoi nette. Op 11 november is het 190 jaar geleden dat de KNRM werd opgericht. Gratis filmavond voor kinderen De film The lost medaillon' wordt morgenavond voor al le kinderen uit groep 7 en 8 om 19.00 uur vertoond tij dens een filmavond in ge bouw Het Kerkplein aan de Zevengetijdenstraat in Zie- rikzee. De toegang voor de voorstel ling is gratis. Vrijwilligers van de vakantiebijbelclub in Zierikzee zorgen voor fris en popcorn. De Dorsvloer is naam dorpshuis Het dorpshuis van Dreischor heet niet langer simpelweg 'dorpshuis' maar De Dorsvloer. De naamswij ziging is niet een idee van uit het dorp, maar van de stichting dorpshuizen. Daarop heeft de dorpsraad inwoners opgeroepen na men in te sturen. Tijdens de dorpsraadvergadering is uit de suggesties de naam De Dorsvloer gekozen. Paardekreek Zeeuws kampioen in sloep Het damesteam van de Paar dekreek uit Kortgene is in Muiden derde geworden bij de Nederlandse kampioen schappen sloeproeien in de tweede klasse. Daarmee zijn de dames meteen ook Zeeuws Kampioen. Het team, dat voor het eerst in een kuikensloep roeide, pro moveert met het resultaat naar de eerste klasse. In de afgelopen maanden is in nauwe samenwerking met inwo ners en ondernemers uit Renesse gekeken naar de huidige situatie en naar de wensen voor de toe komst. „Daaruit is gebleken dat de grootste opgave ligt rond het centrum", zegt wethouder Ad Ver- seput. Eén van de pijnpunten was altijd de discotheken in het dorp. „Maar daar hoor je bijna niemand meer over", zegt Martijn Niehof van het begeleidend stedenbouw kundig bureau. Dat betekent ove rigens niet dat er niet nagedacht wordt over de plaats van de hore ca in het dorp. Waar ook over meegedacht wordt, is de verkeersstructuur. „Tachtig procent van de mensen die ik gesproken heb, willen dat daar iets aan gedaan wordt. Dat va rieert van het altijd afsluiten van het centrum voor verkeer tot af en toe afsluiten of eenrichtings verkeer." Volgens Niehof is het nu ook het juiste moment om naar het verkeer in het dorp te kij ken. Door de recreatieverdeelweg is veel doorgaand verkeer uit het dorp verdwenen. Niehof roemt de betrokkenheid en mate van meedenken van de inwoners en ondernemers. Hij er kent wel dat daarin ook een ge vaar schuilt omdat zij het dorp door en door kennen en dat het daardoor soms moeilijker kan zijn over de schuttingen te kijken. „Daar moeten wij op letten. Het vraagt van ons om af en toe een spiegel voor te houden." De komende maanden wordt het masterplan verder uitgewerkt. Dan wordt het toekomstperspec tief verder geschetst, wordt be paald wat de belangrijkste projec ten zijn en welke projecten op kor te termijn uitgevoerd kunnen worden. RENESSE - Een 24-jarige man uit de gemeente Schouwen-Duive- land is dinsdag aangehouden op verdenking van diefstal van een scooter uit een garage bij een wo ning in Renesse. De eigenaar was door een bekende getipt dat hij de verdachte 's nachts op zijn scooter had zien rijden. Toen de politie ging kijken, bleek de scoo ter in het schuurtje van de ver dachte te staan. ZONNEMAIRE - Op het Deense ei land Samso heeft de lokale bevol king windmolens in eigendom die genoeg stroom produceren om in de elektriciteitsbehoefte van het hele eiland te voorzien. „'What's in it for me?' is daar 'What's in it for us?' geworden", merkte Eric Odinot toen hij dit ei land bezocht ter inspiratie. Daar mee lijken ook andere zaken mak kelijker van de grond te tillen. Zeventig procent van de geprodu ceerde warmte op Samso komt van duurzame energiebronnen. Wat dat betreft biedt Schou wen-Duiveland - hoewel minder geïsoleerd dan Samso of Texel - ook onnoemelijk veel kansen, den ken Odinot en Ada Overwater. Naast een biomassacentrale kun je dan denken aan het ontwikke len van boerenerven richting woon- en werkbehoeften van de toekomst (bijvoorbeeld woonvor men voor alleenstaanden), het op richten van een gezamenlijke energiecoöperatie of het samen werken aan een betere bodem vruchtbaarheid waarbij land schap, streekproducten en kool stofbalans gedeelde belangen ople veren. In de Randstad is het hartstikke hip om Willem Drees een krat je 'vers van de boer' te laten bezor gen aan huis. „Hier staan overal langs de weg borden met lokale producten. Ik ga op de fiets naar de boerderij en haal er zelf een kool, ui en tomaten. Het is hier al lemaal voorhanden. Daar kunnen we heel veel mee doen", stelt Overwater. Odinot: „Mensen van Schouwen-Duiveland voelen zich verbonden met het land, met de elementen. Wij hoeven geen ge snater of opsmuk. We hoeven geen toeters, bellen en vlaggen op te hangen. We moeten gewoon la ten zien wie we zelf zijn. Dat is de grootste kracht van Schou wen-Duiveland." ('nel. bek*,*- BROUWERSDAM Z1ERIKZEE DREISCHOR KORTGENE door Melita Lanting RENESSE - Het masterplan voor Ren- esse krijgt vorm. Gisteravond zijn de inwoners geïnformeerd over de voortgang. In het masterplan wor den de contouren geschetst voor de toekomstige ruimtelijke inrich ting van het dorp. Op www.schouwen-duiveland.nl staat de uitgangspuntennotitie. Eric Odinot en Ada Overwater: „Mensen zeggen weieens: omdat jullie er steeds weer over praten, zet je ons wel aan het denken." foto Dirk-Jan Gjeltema Op de website van Made in Zeeland brengt de organisatie de initiatieven in beeld die er op Schouwen-Duive land zijn. Mensen en organisaties die mee willen denken, kunnen hier ook terecht: www.madeinzeeland.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58