8 UIT De snelle beslisser kan van avond naar Moesson in Middel burg en zondag naar Madame Bovary in Oostburg. En binnen kort komt Guido Weijers naar Terneuzen voor een try-out van zijn Oudejaarsconference. DHet seizoen is nog maar pril, en toch durf ik al te spreken van één van de mooiste voorstellingen. Dat gaat dan over 'Madame Bo vary' (van Theatergroep Su burbia, afgelopen week in Middelburg), en ik wil er nog eens op te rugkomen omdat de voorstelling op 9 no vember nog een keer te zien zal zijn in een matineevoorstelling in het Ledeltheater in Oostburg. Theatergroep Suburbia (uit Almere) is een relatief jong gezelschap (eind 2003 opge richt) met mooie idealen: „De mens cen traal, de acteurs nemen een belangrijke rol in. 'De magie' ontstaat door het inlevings vermogen van de acteur, ondersteund door een eenvoudige maar doeltreffende omge ving. Suburbia maakt theater in de polder. Ontroerende, tragische, hilarische voorstel lingen over de mens in al zijn kleinheid." In 'Madame Bovary' zijn ze heel trouw aan die uitgangspunten en hebben ze de proble men van het bewerken van een lijvige ro man tot een toneelstuk verrassend knap op gelost. Een pluim voor de bewerker (Léon van der Sanden), maar evengoed voor de re gie en de acteurs die in een adembenemend tempo en in een 'dansante' interactie de es sentie van het verhaal prachtig blootleggen. In alle soberheid een mooie vormgeving ook. U zou de kans om deze voorstelling als nog te zien eigenlijk niet moeten missen. Ook interessant lijkt me 'Moesson', van avond in de Stadsschouwburg in Middel burg. Een Indisch (noodlots)verhaal van Eric Schneider, een absolute topper met alle gróte namen. Regie van Ger Thijs (tal van theaterteksten op basis van grote romans). Met Bram van der Vlugt, Kitty Courbois en Thorn Hoff man. Interessant is dat hier de omgekeerde weg is gevolgd: uit het toneelstuk is later een door velen geprezen roman ontstaan: 'Een tropische herinnering'. Elke vijfjaar zijn Ferdy Aronius, zijn moe der Alice en haar ex-minnaar Mees Stork sa mengekomen om de verwoesting van Hiros hima en Nagasaki te 'vieren'. De eerste atoombommen uit de geschiedenis maak ten een einde aan WOU, en voor Ferdy, diens broer Dieudonné en hun moeder ook aan het Jappenkamp waarin ze gevangen za ten. Lang duurt de vreugde niet, tijdens de Bersiap, het gewelddadige machtsvacuüm eind 1945 sterft Dieudonné onder onduide lijke omstandigheden. Ondertussen is (bijna) iedereen oud en is niets meer wat het geweest is. Dit zou wel eens de laatste reünie kunnen zijn, en ge voegd bij de overvloedige drank, leidt dat tot een gevaarlijke openheid, die over de dood van Dieudonné zaken onthult die alle betrokkenen onthutst achterlaat. Voor ons levert de 'ontpellende' opbouw een indrin gende voorstelling op, „die je langzaam maar zeker het drama intrekt." (De Tele graaf) Op de dag zelf een voorstelling aanprijzen is niet zo netjes, men gaat per slot van reke ning zelden op impuls naar het theater. lam mer misschien, maar het aanbod is er vaak ook niet naar. Daarom nu vast een aankon diging voor 'de man met het hoogste grapge- middelde in één show', Guido Weijers, in het Scheldetheater in Terneuzen, op 13 no vember. Met de try-out van zijn 'Oudejaars conference 2014' opent hij voor Zeeland de reeks van programma's die alvast focussen op de komende jaarwisseling. (Een dag later is het de beurt aan Youp van 't Hek, Stads schouwburg Middelburg, maar natuurlijk uitverkocht.) Voor Weijers is het zijn 7e oudejaarsconference, voor Van 't Hek zijn 8e (beweert internet, maar ik denk dat het er meer zijn...). Zijn wij Nederlanders daar uniek in, met satire terugkijken op het voor bije jaar? Ik hoop daar in de komende we ken een antwoord op te vinden. Willem Nijssen Preparty van Hrieps in 't Schuttershof In Café 't Schuttershof treden vrijdag de bands Band-Over en Nytrox op. Het is een preparty van het muziek festival Hrieps dat 2 mei wordt ge houden. In 't Schuttershof wordt ook de line-up van 31 bands bekendge maakt. De organisatie doopt deze 21e editie tot 'Oalles Ruumer', wat in- houdt-dat het een 'nog beter en gro ter feestje wordt'. Cafe 't Schuttershof, Middelburg 7 nov. preparty Hrieps vanaf 20.00 uur. Hot Club de Frank, live bij muziekcafé Brandenburgh Hot Club de Frank is swing, gypsy jazz en klezmer tezamen. Ze kunnen stevige ritmes spelen, maar ook over gaan op rustige muziek. De band speelde inmiddels drie keer op het North Sea Jazz Festival en op het Montreux Jazz Festival en beleefde vijf Europese tournees. Live is het or kest op zijn best. Muziekcafé Brandenburgh in Burgh-Haamstede, 9 november, aan vang 16.00 uur. Trevor Maloney en Eline Smit op herhaling In de serie Concerten Vlissingen tre den zondag de pianisten Trevor Malo ney en Eline Smit op. Beiden studeer den aan het University College Roose velt in Middelburg en bouwden al een flinke carrière op. Trevor Malo ney is ook componist, speelt een veel zijdig repertoire en nam al een CD op. Informatie via www.concertenvlis- singen.nl. Maloney en Smit, Speelhuus Ter Ree- de, Vlissingen. 9 nov. vanaf 11.30 uur. Perspicacity Franklin Brown in restaurant Zenc Zeeuws Jazz trio Perspicacity speelt zondagmiddagen tijdens de Sunday Jazz Afternoon Sessions bij restau rant Zenc. Zondag wordt de line-up versterkt door zanger Franklin Brown. Perspicacity is een jazz piano trio dat bestaat uit Sjaak Lammers, Christian Ibarra en Matthijs van der Feen. Sunday Jazz Afternoon Sessions, Zenc Markt 21 Middelburg, zondag 9 nov. 14.00 - 17.00 uur. Scarborough Fair en Cecilia in Nieuwe Kerk Zierikzee De Simon Carfunkel Revival Band is misschien wel de beste Revi val-band van het wereldberoemde duo Simon Garfunkel. In hun pro gramma 'Feelin' Groovy' laten ze bal lads horen als Scarborough Fair en Bright Eyes, maar ook klassiekers als Mrs. Robinson, The Boxer, The Sound of Silence en Cecilia. Simon and Garfunkel Revival Band met Feelin' Groovy, Nieuwe Kerk Zie rikzee, di 11 november, 20.15 uur. Laatste kans Madame Bovary Willem Nijssen blikt elke week vooruit - en terug - op bijzondere toneelvoorstellingen in het Zeeuwse podiumaanbod. Thorn Hoffman, Bram van der Vlugt en Kitty Courbois in Moesson, foto Ben van Duin 9 november, Madame Bovary, matineevoorstel ling in het Ledeltheater in Oostburg door thea tergroep Suburbia.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52