UIT 5 BRUSSELSE WITLOOFROLLETJES vwvw.pzc.nl/uit Fruitlaan Chin.lnd. Restaurant Golden House Beukenstraat 55 DONDERDAG 6 NOVEMBER 2014 de melk toe, steeds goed roeren, tot dikke saus ontstaat. Meng ingekookt kookvocht van lof en geraspte kaas erdoor en breng op smaak met zout, peper en versgeraspte nootmuskaat. Verwarm oven voor op 180 graden. Rol lofstruikjes in hamplakken, leg krap tegen elkaar aan, in met boter ingevette ovenschaal. Overgiet met kaassaus, zet 15 minuten in oven en dan nog enkele minuten (even bijblij ven) onder hete grill, totdat er goud bruin knapperig korstje op komt. Tip: serveer met vrij stevige aardap pelpuree. Geen melk toevoegen, al leen boter, peper en zout. Benodigdheden, hoofdgerecht voor 4 personen: 2 eetlepels boter; 8 struikjes witlof; 8 plakken beenham, net iets dikker Saus: 60 gram roomboter; 70 gram bloem; 0,5 liter melk; 125 gram geraspte Gruyère kaas, of Goudse belegen; zout, versgemalen peper en noot muskaat (vers geraspt) Bereidingswijze: verwijder even tueel lelijk buitenblad van witlof struikjes, snij met puntig mesje aan onderkant kegeltje van ca. 1 cm van kern eruit. Smelt in brede pan 2 eet lepels boter, leg witlofstruikjes erin, bak ze zachtjes aan één kant, draai om. Bestrooi gebakken kant met zout en peper. Bak andere kant goudbruin, draai weer en kruid ook andere kant met zout en peper. Voeg bodempje water toe, ongeveer tot halverwege struikjes. Draai vuur heel laag, deksel erop en laten smo ren tot struikjes geslonken zijn en kookvocht ingekookt. Neem van vuur, laat iets afkoelen. Maak in kookpan bechamelsaus door boter te smelten (niet bruin la ten worden!) en bloem er al roerend aan toe te voegen. Bak ca. 2 minu ten door op laag vuur om bloem te garen, voeg dan in delen zoveel kou- Gong bo kai: een omgekeerde hoed van deeg. Golden House: een strak interieur met paarse wanden en houten ta fels. foto's Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 49