Podiumagenda The Bad Plus speelt jazz met humor en de kracht van rock 2 UIT De nieuwe CD Inevitably Western van The Bad Plus krijgt de kwalificatie 'vol met mysterie'. Deze Amerikaan se succesformatie verlegt daarin de grenzen van het pianotrio en spelen Jazz met een knipoog, humor en tegelijkertijd met de kracht van een rockband. Het trio laat zien wat er mogelijk is met piano, contrabas en drums. The Bad Plus is een Amerikaans impro-rock- trio en de leden komen uit Minneapolis. Ze spelen sinds 1989 samen, maar als trio traden ze pas in 2000 naar buiten. De drie musici, die een achtergrond hebben in de jazz, wer den beroemd met bewerkingen van muziek buiten het genre, van pop en punk tot klas siek en avant-garde, van Nirvana via Aphex Twin naar Ligeti en Stravinsky, waarmee ze een nieuwe standaard hebben gezet. Soms speelden ze ook covers van die bands. Ze zul len in Middelburg zeker nummers van hun laatste album laten horen. The Bad Plus speelt tegenwoordig overigens niet zo vaak covers meer, omdat hun eigen composities sterk genoeg zijn. Het blijft wel jazz van de steviger soort, maar toch kunnen ze dan plots wel weer op een ballad betrapt worden. Bezetting: Ethan Iverson (piano), Reid An derson (bas), en David King (drums) Razzmatazz krijgt een voorschot op de nieuwe CD van De Vliering, waarvoor de opnamen nog maar net zijn afge rond. Het wordt een debuutalbum van band, die een eigentijdse vorm van folk- rock speelt. Folkrock duikt met regel maat op in een nieuwe jas. Deels afhankelijk van de bron waaruit de muzikanten putten en deels van de samenstel ling van de band. Dat laatste geldt zeker voor de Neder landse folkrockband De Vliering. Twee bandleden dragen het etiket folk, twee anderen varieerden al jaren tussen folk, rock, kleinkunst en singer-songwriter repertoire en tenslotte is er nog een drum mer die aan al die muziekstijlen zijn jazzervaringen toevoegt. Het is vooral de Engelse folkbron die van De Vliering een team maakt. Dat zangeres en fluitiste Helga Buitelaar alle songs met Ne derlandstalige teksten aanlevert, zorgt ervoor dat de band sinds DONDERDAG 6 NOVEMBER Grijpskerke Lezing kunstcriticus Nico Out, Galerie De Osseberg, Singelweg 11 (bij Sint Laurens), 20.00 uur Middelburg Toneel 'Moesson' met Bram van der Vlugt, Kitty Courbois en Thorn Hoffman, Schouwburg, 20.00 uur (gratis inleiding om 19.00 uur) Lenny Kuhr met 'Wie Ben Je', 't Spiegeltheater, 20.00 uur Terneuzen Musical 'Vijftig tinten....De parodie', Scheldetheater, 20.00 uur VRIJDAG 7 NOVEMBER Goes Drums United o.l.v. Lucas van Merwijk, De Mythe, 20.00 uur Middelburg Freek de Jonge: 'Als je me nu nog niet kent', Schouwburg, 20.00 uur Pre Party Muziekfestival HRIEPS met de Band-Over en Nytrox, Café Schuttershof, 20.00 uur Isabella van Keulen Ensemble: 'Tango! - Muziek van Astor Piazolla, Zeeuwse Concertzaal, 20.00 uur Oostburg A Tribute to Cliff The Shadows, Ledeltheater, 20.15 uur Terneuzen Bizets opera De Parelvissers, Scheldetheater, 20.00 uur. Vlissingen Walchers Mannenkoor: hhrdenkingscon- cert Walcheren '44, Sint-Jacobskerk, 19.30 uur Zierikzee Cabaret Javier Guzman, Podium De Weverij, 20.15 uur ZATERDAG 8 NOVEMBER Axel Koor ASAF jubileumconcert, Geref. Kerk, Kerkdreef, 20.00 uur Goes Funfest: Festival, Podium't Beest, 19.00 - 02.00 uur Gospelconcert Somebody caresmet vier Zeeuwse koren, Bethelkerk, 19.30 uur Stichting Dansz jubileumprogramma Danza esta en mi alma, met Carel Kraayen- hof en ensemble, De Mythe, 20.00 uur. Lewedorp Toneel 'De flat van Jet', Toneelvereni ging Kunstvrienden, De Goede Verwachting, 20.00 uur Middelburg 'Bruid in de morgen', Middelburgs Thea ter, Minitheater, 20.00 uur Cabarestafette met Jan Beuving, Daniël Arendsen De Partizanen, Schouwburg, 20.00 uur Oostburg Neal Black the Healers, Bluesclub The Lane, 22.00 uur Oost-Souburg 'Inclusief ontbijt', Toneelver. STEC, De Zwaan, 20.00 uur Piet Brakman met lustrumprogramma 'Er is zoveel nog niet verteld', Historische Kerk, 20.00 uur Optreden De Vliering, Razzmatazz, 20.30 uur Renesse Concert Level 42, Dorpshuis, 21.00 uur (uitverkocht) Terneuzen Liz Richards, first lady of travestie, Porgy en Bess, 20.30 uur Tholen Concert Musica Amphion, Oude Stadhuis, 20.15 uur Vlissingen About Freedom: shortfilms, live-mu- ziek, talkshows en 'the taste of freedom bij Ravanello', Expositieruimte Willem III, 14-17 uur de Dansdroom, 'De Dutch Don't Dance Division, De Machinefabriek 15.00 uur. Led Zeppelin Tribute: Steeier Wolf Clan, De Piek, 21.00 uur Zaamslag 'Het Meisje van de Slijterij', Petra de Boevere met verhalen, drank en liedjes, Podium van Zaamslag, 20.00 uur Zierikzee Signeersessie Katinka Polderman, Boekhandel De Vries, 11.00 - 12.00 uur '90's Party', Brogum Pop Cultura, 21.00 uur ZONDAG 9 NOVEMBER Baarland Volks- en klassieke liederen door Ma rian Volkers en Catholijne Woltering, Galerie G achttien 88, 15.00 - 17.00 uur Burgh-Haamstede Gypsy jazz met Hot Club de Frank. Eet-en muziekcafé Brandenburgh, 16.00 uur. Ellewoutsdijk Fanfare Onda met Stefan Knuijt als so list op tuba en piano, 't Kerkje van Ellesdiek, 14.30 uur Grijpskerke 'Despite and Still' door Ingrid Kappelle, sopraan en Jeroen Liedorp, piano, Galerie De Osseberg, Singelweg 11 (bij Sint Laurens, 15.00 uur Kapelle Live jazz met ensemble StarkLinne- mann, De Vroone, 15.00 uur Kloosterzande Optreden troubadour Piet Brakman, Hof te Zandekerk, 15.00 uur Middelburg 'Bruid in de morgen', Middelburgs Thea ter, Minitheater, 14.30 uur Concert Chantal Acda, Kloveniersdoe len, 15.00 uur Blues/rocksessie met Gino Buysrogge, Café Schuttershof, 17.00 uur Oostburg 'Madame Bovary'Theatergroep Subur bia, Ledeltheater, 20.15 uur Terneuzen Euterpe Baroque Consort, Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Pianoconcert: Trevor Maloney Eline Smit, 't Speelhuus Ter Reede, 11.30-12.30 uur Ensemble TY o.l.v. Christian Blaha, St. Jacobskerk, 15.30 uur Zonnemaire Optreden Scaldis Jazzband en een deel van the South Jazzband, D'Ouwe Smisse, 14.30 uur The Bad Plus, sinds 2000 een trio. foto Cameron Wittig Dinsdag 11 november, 21.00 uur. Schuttershof, Schuttershofstraat Middelburg. De Vliering door René de Dreu De Vliering: sfeer van traditie, vermengd met het hier en nu. valt op

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 46