'Honkballer Rodriguez bekent dopinggebruik' op Limburgse fietsen SPORT 37 Kitesurfen is een tweede passie Kerkhove onderuit tegen underdog De Zierikzeese tennisster Lesley Kerkhove heeft giste ren een onverwachte neder laag geleden in de eerste ron de van de challenger in het Engelse Bath. Eén dag na haar 23e verjaardag verloor de nummer 222 van de we reld - ze staat juist sinds maandag hoger dan ooit - van de Engelse Harriet Dart, die 532e op de ranking staat. Het werd 6-0 7-6. Poolers Perfaction doen zichzelf tekort In de regionale eerste klasse verloren de poolbiljarters van Perfaction in eigen huis met 2-4 van Sharkey's uit Breda. De uitslag was een beetje geflatteerd, omdat zo wel jasper Vantricht als Da ve Kuzee in de 'decider' de winst miste. Mark Schelling en Jochem Bruynooghe ver loren eveneens. Atong Wu en Johan van Oorschot scoor den wel voor de thuisploeg. Gelijkspel voor 's Lands Welvaren Na zware strijd speelden de driebanders van 's Lands Welvaren in de tweede divi sie gelijkspel tegen Klusbe drijf Staff: 4-4. Ronald van Geyt verloor op drie puntjes en Onur Can kwam er, slecht spelend, niet aan te pas. Daartegen over stonden een riante overwinning van Luc Peet- ers en een nipte zege van Raymond Peeters. Noodlijdende teams schrijven in voor F1 Hoewel de Formule i-teams Caterham en Marussia on der curatele staan, hebben beide teams zich toch inge schreven voor het wereld kampioenschap van 2015. Marussia is wel onder een andere naam ingeschreven, te weten Manor Fi. Cater ham en Marussia ontbraken vanwege de financiële pro blemen afgelopen weekein de bij de Grand Prix van de Verenigde Staten. Lammerts gedeeld eerste in China Freestyle kitesurfster Anne- lous Lammerts is gisteren gedeeld eerste geworden bij de tiende en laatste WK- wedstrijd op het Chinese ei land Hainan. De twintigjari ge inwoonster van Schudde- beurs 'profiteerde' van de ge ringe wind. Ze was doorge drongen tot de laatste vier en vervolgens was de wind niet sterk genoeg meer om te kitesurfen. De organisatie besloot toen alle vier tot winnaar uit te roepen. In de eindstand van het WK werd Lammerts vierde. Dat stond al vast voor het toer nooi op Hainan. houden bent. De rebound wordt niet door maar één speler inge vuld." De 24-jarige Marijs, al zo'n acht seizoenen vaste waarde in TOP 1, vindt dat wel een prettige in steek. „Het is goed dat hij weer wat anders laat zien", zegt ze. „Maar daarmee wil ik absoluut niet de vorige trainers, Erik Mal- jers en Peter Crucq, tekort doen. Zij hebben de ploeg enorm voor uit geholpen en nu gaat Arco daar mee door." Onveranderd is dat Marijs voor veel doelpunten moet zorgen. In de oefenwedstrijden tegen Swift en SKF haalde ze weer hoge aan tallen. Geen speelster in Zeeland Jeanine Marijs miste tussen het veld- en het zaalseizoen één oe fenwedstrijd van TOP Arnemui- den. Ze was een weekje kitesur fen in Egypte. Gebruind kwam ze terug. „Gelukkig vond de nieuwe trainer het geen probleem", zegt ze. Marijs ging op vakantie met klas genote Sharona van Belzen, te vens korfbalster bij Togo in Goes. Als het in Zeeland waait en hun rooster het toelaat, zoeken ze sa men een mooie plek om te kite surfen. „Als de kans er is, gaan we. Waar? Dat hangt een beetje af van hoe de wind staat. Kamper land, Rilland, Vrouwenpolder zijn plekken waar we graag komen." De Arnemuidse haast zich te zeg gen dat korfbal wel altijd op plaats één blijft staan. „Maar kiten is wel heel leuk om te doen." is zo scherp in de afronding, al acht jaar lang. „Ze vielen in de oe fenwedstrijden weer lekker", blijft ze zelf bescheiden. In Arnemuiden is er de hoop en de verwachting dat TOP kan ver rassen in de overgangsklasse C. Met onder meer Tweemaal Zes, Antilopen en Oost-Arnhem - za terdag meteen thuis de eerste te genstander - is het een zware pou le. Marijs: „Maar voor veel ploe gen vormen wij een onbekende tegenstander. Dat wil nog wel eens helpen. Wij korfballen toch anders dan andere teams en in voorgaande jaren hebben tegen standers zich daardoor laten ver rassen." TOP mikt op de top vier. „Maar niet op het kampioenschap", be nadrukt de aanvoerster. „We wil len gewoon zorgen dat we hoger eindigen dan in de voorgaande ja ren. Dat we niet weer zesde of ze vende worden en eerder veilig zijn." Hij sprak begin dit jaar tegen de autoriteiten over zijn illegale prak tijken, waarbij hij onder meer groeihormonen in zijn buik injec teerde. De Miami Herald heeft de hand gelegd op een samenvatting van het onderzoeksrapport en ci teert daaruit enkele passages. Rodriguez heeft altijd publiekelijk volgehouden dat hij geen klant was bij een beruchte kliniek in Miami die (top) sporters van tal van verboden producten voorzag. Tijdens zijn verhoor zou hij heb ben toegegeven dat hij daar wel de gelijk verbannen stimulerende middelen had gekocht Rodriguez is net verlost van een schorsing voor een jaar wegens schending van de dopingreglemen- ten van de Major League. Hij was onlangs weer in de selectie van de Yankees opgenomen. Nu wil ik weer vooruit kijken." Ook wat betreft het wielrennen wilde Hoogerland liever vooruit kijken. „Het liep dit seizoen niet, dus daar ben ik niet tevreden over. Ik weet niet wat de oorzaak is. Maar ik wil weer nieuwe doe len stellen en daar heb ik zin in met deze ploeg. Ik ben deze week weer begonnen met trainen. Vol gende week komen we weer bij el kaar en dan denk ik dat we het ook over ons programma gaan hebben." De andere Zeeuw in de ploeg, Brian van Goethem, heeft al wel een idee over welke wedstrijden hij wil rijden. „Ik hoop me te kun nen meten in de korte ritten- Het Roompot Orange Cycling Team heeft de Isaac Element SL uitgekozen om op te fietsen. koersen met een tijdrit. Daar heb je er in België een aantal van, zo als de Driedaagse van West-Vlaan deren en de Driedaagse De Pan- ne-Koksijde. Die zou ik graag rij den. Die koersen moeten mij goed liggen." „Maar doordat we een Pro-Conti nentale ploeg zijn, hebben we nog weinig zekerheid over welke koersen we precies gaan rijden", vervolgde Van Goethem. „Dat hangt voor een groot deel af van de wildcards die we krijgen." Vol gens Hoogerland is dat niet zo'n groot punt: „Er zijn genoeg ande re mooie wedstrijden. Dat komt wel goed, denk ik." Roompot kreeg van de organisa tie van de Amstel Gold Race en de Eneco Tour in ieder geval al een wildcard toegezegd. Op 2 ja nuari wordt de ploeg in Ahoy officieel voorgesteld. Nog diezelf de maand vertrekt de formatie voor een trainingskamp naar Spanje. DONDERDAG 6 NOVEMBER 2014 BATH VLISSINGEN SINT WILLEBRORD PARIJS HAINAN li nóg vaker schieten I Jeanine Marijs (in rood-wit tenue) is net iets eerder bij de bal dan haar te genstandster. De aanvoerster van TOP legt de lat voor komend zaalseizoen weer net iets hoger, foto Ruben Oreel MIAMI - De prachtige loopbaan van de Amerikaanse profhonkballer Alex Rodriguez lijkt definitief voor bij. Volgens uitvoerige berichtge ving gisteren in de Miami Herald heeft de 39-jarige vedette van New York Yankees tegenover de federa le politie bekend dat hij verboden middelen heeft gebruikt. 654 Alex Rodriguez staat op de lijst van spelers met de meeste homeruns in de Major League op plek vijf. Hij sloeg er 654. Barry Bonds, Hank Aaron, Babe Ruth en Willy Mays staan boven hem.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 37