Pittig begin competitie TOp gaat nu voor korfballers Tjoba Zeeuwse wielerploeg 36 SPORT ZAALKORFBAL Arnemuidse korfbalploeg wil verrassen in zware overgangsklasse C. Top vier is het doel, zegt aanvoerster Jeanine Marijs. ARNEMUIDEN - Tijdens de vorige zaalcompetitie deed TOP Arne- muiden iets bijna onmogelijks. De overgangsklasser scoorde in het uitduel met Albatros liefst 38 keer. „Wat zou het mooi zijn als we zoiets nog een keer kunnen doen", zegt aanvoerster Jeanine Marijs verlekkerd aan de voora vond van een nieuw binnensei- zoen. „Sinds de invoering van de schotklok kan het aantal doelpun ten raar oplopen." Met die 38 treffers baarde TOP zelfs landelijk opzien; geen enke le andere club in de Korfbal Lea gue, hoofdklasse of overgangsklas se liet dat seizoen de bal zo vaak door de korf gaan in zeventig mi nuten. Opmerkelijk is dan dat Ar- co Goedkoop, de nieuwe trainer bij de Walcherse vereniging, wil dat de Arnemuidenaars nu nóg meer gaan schieten in de wedstrij den. Marijs: „Hij zegt: hoe meer je schiet, hoe vaker je scoort. Dat is - als je het goed doet - natuurlijk ook zo." TOP gaf zaterdag in een oefen wedstrijd al een voorschotje. SKF, als hoofdklasser ruimschoots favo riet, werd met 27-21 verslagen. Op de internetsite van de Veenen- daalse club staat te lezen dat TOP in de eerste helft 'fabelachtig' speelde. „En dan waren nog niet eens helemaal op ons best", ver telt Marijs. „Als het 32-21 was ge worden, had ook niemand vreemd opgekeken. We korfbal den gevarieerd en scoorden over veel schijven." Dat laatste is ook iets dat Goed koop voor ogen heeft. „Hij houdt van dynamisch spel", geeft Marijs aan. „Iedereen in het vak heeft wel bepaalde functies, maar het is niet zo dat je aan die positie ge- Tjoba, dat dus niet in dezelfde poule zit als TOP Arnemuiden, zal normaal gesproken met Tem po, Nieuwerkerk en Avanti voor de bovenste plekken strijden. Van den Broeke hoeft met zijn team niet zo nodig kampioen te wor den. „Al snap ik dat de verwach tingen hoog zijn omdat we op het veld bovenaan staan." De Bevelandse ploeg speelde wis selvallig in de oefenduels. Tjoba sloot wel goed af met een 30-24-zege op het Antwerpse De Meeuwen. In de eerste klasse E is Swift titel kandidaat. „Het is wel een poule met allemaal goede ploegen", zegt trainer Dennis Plantinga, „maar we moeten bovenin mee doen." Hij is blij met het begin van een nieuwe competitie. Op het veld verloor de Middelburgse ploeg vaak, als overgangsklasser. „We speelden best goede wedstrij den, maar slaagden er niet in een voorsprong vast te houden. Daar kunnen we nu in de zaal, één ni veau lager, aan werken." Kris Huisman keert na een been breuk terug in de ploeg. Hij is bij Swift één van de spelers met de meeste ervaring. Fortis zit in dezelfde klasse. Op 6 december treffen de twee Wal cherse ploegen elkaar voor het eerst. De Souburgse ploeg wil pro beren net boven de degradatie- streep te eindigen. „Voor een plek tiemedewerker van Roompot. „Uiteindelijk viel ons oog op Isaac. Daarna is het eigenlijk snel gegaan en was het rond. We heb ben ongeveer vijftig gewone en 25 tijdritfietsen tot onze beschik king." Wegens sponsorverplichtingen mogen de renners van Roompot pas in januari in het openbaar op de nieuwe fietsen rijden. Dat geldt ook voor Johnny Hooger- land, één van de renners binnen de ploeg. De inwoner van Lange- weegje maakte echter al wel ken nis met de fiets. „Hij ziet er prima uit en hij heeft goede materia len", zei hij. Diezelfde Hoogerland zette gis teren eindelijk een punt achter de langslepende 'prikkeldraadzaak'. De Zeeuw trof een schikking met AIG, het bedrijf waar de auto die verantwoordelijk was voor het ongeval verzekerd was. „Dat heeft lang geduurd, maar ik ben blij dat het nu achter me ligt. bovenin zijn we nog niet goed genoeg", zegt trainer Chaïm Koole eerlijk. „Het is ook nog eens een zwaardere poule dan op het veld." Koole staat samen met Marco van Lomwei sinds augustus voor de groep. Voor beiden zijn het de eer ste maanden als hoofdtrainer. Ze constateren dat het team al wel progressie boekt, maar het gaat al lemaal met vallen en opstaan. Koole: „We hebben drie nieuwe spelers moeten inpassen, omdat er drie gaten waren gevallen. We hebben toen eerst gekeken naar de samenstelling van de vakken en naar het spel dat met dit team mogelijk was. We zijn dus onge veer bij de basis begonnen. We speelden op het veld met ups en downs, maar dat is logisch in zo'n proces. Hopelijk laten we nu in de zaal niet meer onnodig punten lig gen." Ondo uit Sint Laurens is in de tweede klasse H de enige Zeeuw se ploeg. Volgens trainer Edwin Coppoolse moet de ploeg alle zei len bijzetten om mee te kunnen komen. „Er zitten geen slechte ploegen in deze klasse", zegt hij. „De meeste teams hebben zelfs al ervaring op een hoger niveau. De poule is daarom zwaarder dan die op het veld. Ons eerste doel is dan ook om ons veilig te spelen." Coppoolse trad na de zomer aan bij de ploeg die al jaren jojoot tus sen de tweede en derde klasse. Hij wil er nu meer stabiliteit in brengen. „We zijn gepromoveerd, maar willen voorlopig niet meer terug naar beneden. Aanvallend gaat het al wel steeds beter bij ons, merk ik. Maar verdedigend moeten we nog wel stappen ma ken." De equipe uit Sint Laurens treft het niet met de afwezigheid van topschutter Ronald Wisse in de eerste vier speelrondes. Coppool se: „Hij is op vakantie. Dat is een aderlating, hij was juist zo op dreef." In de derde klasse K moet er wel een Zeeuwse kampioen komen. Met Atlas, Seolto, Togo, KVK, Stormvogels, Zaamslag en Blauw Wit kent de klasse zeven teams uit de provincie. KVK uit Kapelle, dat op het veld als tweedeklasser niet onverdienstelijk speelt, lijkt de titelfavoriet. De onthulling werd drie weken geleden al gedaan tijdens de Bike Motion, een beurs voor sportieve fietsers in Utrecht. Gisteravond werd de fiets bij de Contacta in de Zeelandhallen in Goes ook voorgesteld aan het Zeeuwse pu bliek. De volledige naam van de fiets is Isaac (spreek uit: eizek) Ele ment SL. De fiets heeft een zwart frame, dat is aangepast aan de kleuren van de ploeg: wit en oran je. „Er waren een stuk of vijf merken die voor ons interessant waren", D( door Roeland van Vliet sa# door Roeland van Vliet VLISSINGEN - Voor Tjoba, ingedeeld in de overgangsklasse D, begint het zaalseizoen pittig. De korfbal ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen gaat zaterdag op bezoek bij Tempo en treft in de derde speelronde Nieuwerkerk in een uitduel. „Dan treffen we op vreemde bodem met een twee ploegen die ook hoog kunnen eindigen", zegt trainer Jou- ri van den Broeke. „Het zal even af wachten zijn hoe we door die eer ste weken heen komen." door Arwin Willemsen GOES - Limburgse fietsen voor een Zeeuws team. De renners van het Roompot Orange Cycling Team rij den komend seizoen op fietsen van Isaac. De oranje brigade wordt daarmee de eerste profploeg die gaat rijden op de fietsen van dit merk. Léon Boele (midden) in een onderhoud met Johnny Hoogerland en Brian van Coethem. foto Johan van der Heijden vertelde Léon Boele, communica- Fortis (gele shirts) en Swift treffen elkaar op 6 december weer. Rachel Ver hagen (nr 9) stapte deze zomer over van Fortis naar Swift, foto Izaak Verkeste

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36