Bekking tevreden met derde plaats Brunei Totale Uitverkoop -Mn de Grote Bedrijfswagenshow Van Persie bespreekt toekomst Nederlands elftal met Hiddink SPOR 35 6 t/m 8 november Manu nog twee jaar langer bij Feyenoord Elvis Manu staat ook de komen de jaren onder contract bij Feyenoord. De Rotterdamse club heeft gisteren een ak koord bereikt met de 21-jarige aanvaller over een nieuwe ver bintenis, die tot de zomer van 2017 loopt. Het huidige con tract van Manu in De Kuip loopt aan het einde van dit sei zoen af. Moyes in beeld bij Real Sociedad David Moyes kan zijn trainers carrière nieuw leven inblazen bij Real Sociedad. De 51-jarige Schot, die in april werd ontsla gen bij Manchester United, is een van de vier kandidaten om de ontslagen Jagoba Arrasate op te volgen. Moyes liet on langs in Engelse media weten graag weer aan de slag te wil len, eventueel ook hest in het buitenland. Caldas laat Bakker buiten hockeyselectie Billy Bakker van Amsterdam is de opvallendste afwezige in de Nederlandse hockeyselectie voor de Champions Trophy die bondscoach Max Caldas giste ren bekendmaakte. Ook Jelle Galema en de geblesseerden Erik Bouwens en Oliver Pol kamp zitten niet bij de acht- tienkoppige groep. De Cham pions Trophy wordt van 6 tot 14 december gespeeld in India. Cannavaro volgt Lippi op bij Chinese club Fabio Cannavaro volgt Marcel lo Lippi op als trainer van de Chinese landskampioen Guang zhou Evergrande. De oud-voet baller is gisteren aangesteld door de leiding van de club. Lippi blijft als technisch direc teur verbonden aan de Chinese club, die dit seizoen voor de vierde keer op rij de landstitel veroverde. Messi achterhaalt Raül als topscorer Lionel Messi heeft de Spaanse oud-international Raül achter haald als de topscorer aller tij den in de Champions League. De sterspeler van Barcelona te kende gisteravond in de uit wedstrijd tegen Ajax (2-0-over- winning) voor twee treffers en daarmee bracht de Argentijn zijn aantal doelpunten in de Champions League op 71, even veel als Raül. Sijsling naar derde ronde in Bratislava Tennisser Igor Sijsling heeft gis teren de kwartfinales bereikt van het challengertoernooi van Bratislava. Hij was in de twee de ronde in twee sets te sterk voor de Kroaat Ante Pavic: 7-6 (4) 6-4. Sijsling neemt het in de strijd om een plek in de hal ve finales op tegen de winnaar van de partij tussen de Tsjech Adam Pavlasek en de Taiwa nees Jimmy Wang. Ghazi - de meest 'giftige' Ajacied - het lont in het kruitvat met een actie over rechts. Het daaruitvol- gende schot van Lucas Andersen ging weliswaar ver naast, Ajax putte er wel moed uit. Van de zes doelpogingen voor de pauze was er echter slechts één écht op doel. Marc-André ter Stegen keerde hal verwege de eerste helft het vlam mende schot met links van Davy Klaassen. Barcelona stelde er het eerste half uur weinig tegenover, maar mocht niettemin met een i-o-voorsprong gaan rusten. Jas per Cillessen keerde in de 36ste minuut eerst nog een vrije trap van Lionel Messi, maar ging ver volgens in de fout door in het ver volg erop aan de zijkant van het strafschopgebied onvoldoende in te grijpen. Hij mag dan in ogen van de bondscoaches Van Gaal én Hiddink Nederlands beste zijn, te vaak nog is hij schuchter en gaat Cillessen een luchtduel weifelend aan. Zo ook nu. Mare Bartra kreeg zo doende de kans de bal alsnog in te brengen. Joël Veltman verloor vervolgens een kopduel, van de veel kleinere Lionel Messi nota bene. Op de doellijn trachtte Ri- cardo van Rhijn het leed nog te voorkomen, maar hij maaide over de bal heen. De tot dan onzicht baar gebleven onmacht was in een drietal acties opeens duide lijk. Hier viel niet tegenop te poet sen. Met Arek Milik voor Kolbeinn Sig- thorsson hoopte Ajax in het laat ste half uur de kansen nog te ke ren. Uit een voorzet van Serero kopte de Pool, amper vijf minu ten na zijn entree, op de paal. Zo veel had Sigthorsson in een uur niet weten te bewerkstelligen. Hoewel Frank de Boer lang respijt toonde met de IJslander lijkt het moment daar dat Milik zondag bij Cambuur Leeuwarden zijn kans krijgt. De kans voor Milik was voor Bar celona reden weer even aan te zet ten. Joël Veltman kon een dribbe lende Lionel Messi slechts stuiten door zijn schouder erin te zetten. Scheidsrechter Pedro Proenca uit Portugal, die voor de pauze al met kaarten had gestrooid, toonde Veltman zijn tweede geel. Even la ter liet Messi met een tweede goal de Champions League-bijl defini tief vallen. Terugkijkend zal de bemanning van de Brunei nog wel eens den ken aan het moment dat ze, een paar dagen geleden nog maar, aan kop lagen. Bekking: „We hebben toen de koers net iets te zuidelijk genomen, voordat we afbogen naar Kaapstad. Daar hebben we het verloren. Maar dat maakt niet uit, want als je steeds op het po dium eindigt, kan je de race win nen." „We hebben conservatieve keuzes gemaakt en dat heeft dit keer niet gewerkt", vervolgde Bekking. „Dat moet je accepteren. Ik ben enorm tevreden met de prestatie van het team. We hebben zware omstandigheden gehad, maar ik denk dat we de boot zijn die daar het best mee om kan gaan." Op 19 november start de tweede etappe naar Abu Dhabi over 6125 zeemijlen. Voor de vrouwenboot SCA zal de twee weken rust die Team Brunei tot die tijd heeft in ieder geval één, misschien twee dagen korter worden. De boot met de Neder landse Carolijn Brouwer aan boord lag gisteravond laatste en had nog een kleine 450 zeemijlen te gaan. Hiddink mag de terminologie he kelen, achter de schermen is wel degelijk gewerkt aan een plan om het Nederlands elftal vlot te trek ken. Van Persie kent de inhoud en had er inspraak in. Eerder in de week zocht de bondscoach hem op in Manchester om in een goed gesprek van gedachten te wisselen. De aanvaller van Man chester United ervoer de bijeen komst als zeer geslaagd. „We hebben gesproken over de toekomst", vertelt hij in een hotel nabij de luchthaven van de stad waar hij voetbalt. „Hiddink was direct. Natuurlijk, hij is een trai ner die veel verantwoordelijkheid legt bij de spelers, maar zegt eer lijk wat hij denkt en voelt. We spraken over wat beter had ge kund in de afgelopen periode en wat we willen zien in de aanko mende interlands. Het commit ment bij Hiddink droop er vanaf." Van Persie wil niet in detail tre den, maar vat de strekking van het onderhoud scherp samen. „We moeten keihard werken om punten binnen te sprokkelen", legt hij uit. „Ook in oefenduels die in mijn ogen eigenlijk niet meer bestaan. Van de vier wed strijden sinds het WK hebben we er drie verloren. Dat kan niet. We moeten uit die negatieve spiraal komen." www.automotions.nl DONDERDAG 6 NOVEMBER 2014 ROTTERDAM SOCIEDAD NIEUWEGEIN PEKING AMSTERDAM BRATISLAVA goud blinkt echt m Lionel Messi troeft Ajax-verdediger Joël Veltman af en kopt de 0-1 binnen. foto Hollandse Hoogte/Maurice van Steen door Hans Leber KAAPSTAD - De Volvo Ocean Race beleefde gisteren een spannend slot van de eerste etappe Alican- te-Kaapstad. Winnaar Abu Dhabi Ocean Racing arriveerde na 25 da gen, drie uur en 10 minuten zeilen, op 12 minuten afstand gevolgd door Dongfeng Race Team. Schip per Bouwe Bekking en zijn Team Brunei finishten enkele uren later, rond half negen gisteravond, als derde. „We zijn tevreden." door Geert Langendorff MANCHESTER - Het Nederlands elf tal krijgt volgende week woensdag kans het geschonden blazoen op te poetsen in een oefeninterland te gen Mexico. Vier dagen later wacht het EK-kwalificatieduel met Let land. Bondscoach Guus Hiddink kreeg veel kritiek te verduren, evenals aanvoerder Robin van Per sie. De spits steekt de hand in ei gen boezem, al wil hij de relletjes in het juiste perspectief plaatsen. Locatie: Albert Plesmanweg 2, Goes of a new beiïi lining! Markt 4 4531. EP Terneuzen tel. 0115614845, www.youngstyle.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35