PSC heeft genoeg aan snel doelpunt Cavani Feyenoord moet over de volgende drempel 34 SPORT CHAMPIONS LEAGUE Champions League Cocu: 'Niet laten imponeren' JL Ajax kan ook thuis niet wedijveren met Barcelona. De Catalanen gaan er dankzij Lionel Messi vandoor met de winst: 0-2. Al in de eerste minuut kwam Edinson Cavani tot scoren uit een voorzet van Gregory van der Wiel, die de hele wedstrijd speel de. De Spaanse doelman Urko Par- do greep bij het houdbare schot pijnlijk mis: 1-0. Daarna viel de Franse productie stil. Nuno Mor- ais kreeg namens de bezoekers zelfs een grote kans op de gelijk maker. Van dichtbij schot de Por tugees over. Ook Cavani liet voor de rust nog een grote kans liggen, tot enig vermaak op de tribune bij Zlatan. Ook na de pauze bleef de tweede treffer van de thuisploeg uit, maar de gelijkmaker kon Apoel niet afdwingen. Bayern München verzekerde zich eveneens van een plek bij de laat ste zestien clubs. De ploeg van trainer Pep Guardiola won zonder de zieke Arjen Robben (darm klachten) ook de vierde groeps wedstrijd. Voor eigen publiek werd het tegen AS Roma 2-0. Daardoor kwam de Duitse kam pioen op de maximale score van twaalf punten. In dezelfde groep liet Manchester City zich thuis verrassen door CSKA Moskou: 1-2. De Engelse kampioen beëindigde de wed strijd bovendien met slechts negen spelers, na rood voor Fer- nandinho en Yaya Touré. Met twee punten staat Manchester City onderaan in groep E, AS Ro ma en CSKA Moskou hebben er vier. Oranje-international Bruno Mar tins Indi doet met FC Porto ook na de winterstop mee in de Champions League. De Portugese club verzekerde zich gisteravond al van een plek in de knock-outfa- se door winst op Athletic Bilbao: 0-2. Porto kwam daardoor op tien pun ten uit vier wedstrijden en kan een plek bij de bovenste twee niet meer ontgaan. GROEP E GROEP r GROEP C AMSTERDAM - Wie zijn stuivers oppoetst, kan zich ook rijk voe len. Maar komt het op het eind van het avond aan op het 'tellen van de knopen', dan is het glim mende koper meestal toch maar weinig waard en is toch het goud dat écht blinkt. Hoezeer Ajax gis teravond ook poetste, op de eind afrekening stond achter Barcelona de grootste plus. Na de 3-1 in Camp Nou werd ook in de Arena een nederlaag geleden: 0-2. Tien jaar na zijn laatste optreden in Nederland maakte Lionel Mes si met twee treffers - geen schoonheden, maar niettemin do delijk - een eind aan het zoveelste mislukte Champions Lea gue-avontuur van Ajax. De Am sterdammers zullen met Apoel Ni cosia om het resterende ticket voor de Europa League mogen knokken. Het is het niveau dat Ajax allicht aankan, op het kam pioenenbal struikelen de Ajacie- den telkenmale. In de wetenschap dat er met een tweede nederlaag tegen FC Bar celona niets meer te halen viel, wilde Ajax wel degelijk voor zijn laatste kans knokken. Het was precies dat waar Frank de Boer vooraf op aandrong. Hij wilde pas sie zien. Hij hoopte dat zijn spe lers vertrouwen zouden uitstra len. Het zal hem niet heel erg zijn tegengevallen. Maar zoals De Boer al waarschuwde, „ook Barce lona zit natuurlijk niet stil." De Ajax-trainer wist dat het verschil groot zou zijn als Ajax niet op zijn tenen zou lopen, spoorde zijn spelers aan hun bes te wedstrijd ooit te spelen. Dat werd het zeker niet. Het Amster damse begin mocht er wel zijn, maar nooit kon je je aan de gedachte onttrekken dat Barcelo na zich maar weinig zorgen maak te. Na een rustig eerste kwartier, met een paar stevige overtredin gen over en weer, stak Anwar El Wil Feyenoord vanavond in de thuiswedstrijd tegen Rijeka uit zicht houden op overwinteren in de Europa League, dan zal het over de volgende drempel moeten. Als het de nul houdt, komt het vol tooien van de opdracht al een stap dichterbij. „Voor ons telt alleen een overwinning." Fred Rutten sprak die woorden gistermiddag vol overtuiging uit Na een moeizame start van het sei zoen lijkt de trainer in de eredivi sie op de goede weg met Feye noord. In Europees verband zijn de Rotterdammers nog een ploeg van ups en downs. „In het interna tionale voetbal gelden andere wet ten", probeerde Rutten het ver schil tussen competitie en Europa League te duiden. „Om een voor beeld te geven: in een duel je poot terugtrekken kan al dodelijk zijn. Het gaat om overleven." Het thuisduel met Rijeka is voor Feyenoord de achtste Europese wedstrijd van dit seizoen. In de voorronde van de Champions Lea gue slikte Feyenoord deze zomer tegen Besiktas verdeeld over twee duels vijf goals. In de vierde voor ronde van de Europa League wa ren het er tegen Zorya Loehansk vier, daarna scoorden ook Sevilla (twee keer), Standard Luik (één goal) en Rijeka (drie keer) tegen de ploeg van Rutten. Tegen Rijeka aast Feyenoord, dat twee punten minder heeft dan koploper Sevilla, op revanche. Na de nederlaag van twee weken geleden in Kroatië (3-1) sprak Rut ten over leermomenten, met na me voor zijn jonge verdedigers. „Als je jong bent moet je in zo'n wedstrijd altijd leergeld betalen", zei Rutten nadat spits Andrej Kra- maric drie keer had gescoord. Het was niet de eerste keer dit sei zoen dat enkele talenten van Feye noord leergeld betaalden. Zowel Sven van Beek (20) als Terence Kongolo (20) blunderde begin au gustus in de voorronde van de Champions League tegen Besik tas. Drie maanden later vormen Van Beek en Kongolo een solide centraal duo, met een andere sta tus en uitstraling dan in augustus. Dat komt, weet Luke Wilkshire (33), ook door hun recente ervarin gen in de Europese duels. „Je In Europees verband kreeg de defensie van Feyenoord dit seizoen al vijftien doel punten te slikken. krijgt dan te maken met een ander niveau en andere omstandighe den", zei de Australische rechts back. „In Rijeka speelden we bij voorbeeld op een heel slecht veld. Daar moet je dan zo goed moge lijk mee omgaan. Dat zijn leerza me ervaringen voor met name de jongere spelers. Juist door het spe len van dit soort wedstrijden groeien ze." En het moet, zo heeft Rutten al meermaals benadrukt, goed zitten in hun 'koppie'. Bij Van Beek en Kongolo zit dat wel goed, heeft Rutten ervaren. En Jean-Paul Boëtius en Tonny Vil- hena hebben na een mindere pe riode ook laten zien over karakter en veerkracht te beschikken. Op Joris Mathijsen na is iedereen fit en dus heeft Rutten een luxepro bleem. „Het woord probleem laat ik liever achterwege", zei de trai ner. „Het geeft een prettig gevoel dat we in deze fase van het sei zoen bijna iedereen aan boord heb ben." ATHENE - Phillip Cocu eist van daag volledige concentratie van zijn spelers, die in de Europa Lea gue op bezoek gaan bij Panathinai- kos. De ploeg uit Eindhoven ver speelde in de groep al twee keer punten in de groepsfase, tegen Di- namo Moskou (1-0) en thuis te gen de Griekse club (1-1). „Het blijkt dat je in Europese wed strijden negentig minuten gecon centreerd moet spelen", zei Cocu gisteren in het Apostolos Nikolai- dis-stadion in Athene, dat uitver kocht is voor de vierde poulewed strijd van beide clubs. PSV is gewaarschuwd voor de kol kende en vijandige sfeer in het knusse stadion, waar bijna 20.000 fans in kunnen. „Je moet je niet la ten imponeren, maar op een posi tieve manier ervaren dat het een ambiance is die bij zo'n wedstrijd hoort", meende Cocu, die zelf in 2004 met PSV hard onderuitging in Athene (4-1). C PARIJS - Met FC Barcelona heeft ook Paris Saint-Germain zich in groep F van de Champions League vroegtijdig geplaatst voor de acht ste finales. De Franse kampioen ver sloeg op eigen veld Apoel Nicosia met 1-0. Daarmee belandde de ploeg van trainer Laurent Blanc op tien punten, nog steeds één punt meer dan Barcelona. Manchester City-CSKA Moskou 1-2 (1-2). 2. Dóumbia 0-1, 8. Touré 1-1, 34. Doumbia 1-2. Bayern Munchen-AS Roma 2-0 (1-0). 38. Ri- bery 1 -0, 64. Cötze 2-0. Bayern Munchen 4 4 0 0 12 11 - 1 AS Roma 4 1 1 2 4 7- 11 CSKA Moskou 4 1 1 2 4 5-9 Manchester City 4 0 2 2 2 4 - 6 Paris Saint-Germain-Apoel FC 1-0 (1-0). 1. Cavani 1 -0. Ajax-FC Barcelona 0-2 (0-1). 36. Messi 0-1, 76. Messi 0-2. Scheidsrechter Proenqa (Por). Rode kaart (2x geel): 71. Veltman. Gele kaart: El Ghazi, Moisander (allen Ajax), Mascherano, Alba, Alves (allen Barcelona). Ajax: Cillessen, Van Rhijn, Veltman, Moisan der, Boilesen, Klaassen, Serero (80. Denswil), Andersen (72. Riedewald), El Ghazi, Sigthórsson (62. Milik), Schone. Paris Saint-Germain 4 3 1 0 10 6- 3 FC Barcelona 4 3 0 1 9 8- 4 Ajax 4 0 2 2 2 3- 7 Apoel FC Sporting Portugal-FC Schalke 04 4-2 (1-1). 17. Slimani 0-1 (eigen doelpunt), 26. Sarr 1-1, 52. Jefferson 2-1, 72. Nani 3-1, 88. Aogo 3-2, 90+1. Slimani 4-2. NK Maribor-Chelsea 1-1 (0-0). 52. Ibraimi 1-0, 73. Matic 1-1. Chelsea 4 2 2 0 8 9 - 2 FC Schalke 04 4 1 2 1 5 8- 9 Sporting Portugal 4 1 1 2 3 8 -8 NK Maribor 4 0 3 1 3 3- 9 8 GROEP H Shaktar Donetsk-Bate Borisov 5-0 (1-0). 19. Srna 1-0, 48. Teixeira 2-0, 58. Adriano 3-0 (strafschop), 82. Adriano 4-0, 90+2. Adriano 5-0. Athletic de Bilbao-FC Porto 0-2 (0-0). 56. Martinez 0-1, 73. Brahimi 0-2. FC Porto 4 3 1 0 10 12- 3 Shaktar Donetsk 4 2 2 1 8 14- 2 Bate Borisov 4 1 0 3 3 2- 19 Athletic de Bilbao 4 0 13 1 2 - 6 door Edward Swier door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Met slechts zeven te- gengoals in elf wedstrijden be schikt Feyenoord in de eredivisie over een moeilijk te passeren de fensie. In Europese duels heeft de Rotterdamse ploeg die zekerheid dit seizoen nog niet één keer in we ten te bouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34