ZEELAND CONTACTA.NL Vader wel BIJLEVELD Zonneweelde uit Nieuwvliet is beste camping almanak 4-5-6 NOVEMBER 2014 PvdA werkt aan nieuwe wet die ervoor zorgt dat Zeeuws-Vlaanderen zich tijdelijk niet aan bestaande regels hoeft te houden. UitGids Registreer gratis als zakelijke bezoeker op www.contacta.nl/registreren Registratie code: 54734692 DEN HAAG - Zeeuws-Vlaanderen moet af en toe de wet aan de laars kunnen lappen. Want soms zit ten wetten en regels het gebied zo in de weg dat het niet mogelijk is om de gevolgen van bevolkings daling tegen te gaan. De PvdA in de Tweede Kamer werkt aan een nieuwe wet die ervoor moet zor gen dat krimpregio's zoals Zeeuws-Vlaanderen tijdelijk uit gezonderd kunnen worden van bestaande wet- en regelgeving. Ka merlid Albert de Vries uit Middel burg hoopt de wet voor de zomer in te kunnen dienen. Hij kondigde de initiatiefwet woensdag aan in een debat over krimpregio's. Lang niet alles wat goed is voor de Randstad is goed voor Zeeuws-Vlaanderen, vindt De Vries. Of voor noord-Gronin- gen, óf zuid-Limburg. Dé drie ge bieden in Nederland waar het aan tal inwoners al een tijdje stevig daalt. Dat zet het voortbestaan van scholen, ziekenhuizen en winkels onder druk. Banen gaan verloren en huizen moeten ge sloopt. De Vries schreef maanden lang aan een reeks oplossingen en overhandigde die in maart aan mi nister Stef Blok (Wonen en Rijks dienst). „Het antwoord van de re gering is teleurstellend", zei De Vries woensdag. Kort samengevat zegt het kabinet dat het al veel aan krimp doet. Daarmee neemt De Vries geen genoegen. „In Nieuw-Namen, vlak bij de grens, worden elke dag 220 kindjes met busjes opgehaald om naar de gra tis kinderopvang in België te kun nen gaan", gaf hij in het Kamerde bat als voorbeeld. „Nu hebben de Zeeuws-Vlaamse scholen een op lossing bedacht. Maar die strookt niet met de Nederlandse wetge ving. Het plan lijkt nu te gaan struikelen. Dat is buitengewoon zuur." De Vries vraagt niet om geld, maar om het minder stringent toepassen van bijvoorbeeld mede dingingsregels. Hoewel Blok zei dat het kabinet werkt aan een op lossing voor Nieuw-Namen, wil De Vries het probleem bij de wor tel aanpakken. Tango a la Isabella van Keulen Zes kittens lagen er in het mandje van poes Door, en niemand die ze wilde hebben. Ten einde raad sprak die vrouw uit Kamperland de buur jongen maar aan. Of ze bij Somme tje thuis geen poesje wilden, vroeg ze. De zesjarige schudde zijn hoofd. „Katten komen er bij mij niet in, zegt mijn moeder altijd." En je va der dan? vroeg ze verder. „O", ant woordde Sam, „die mag gewoon naar binnen hoor." NIEUWVLIET - Camping Zonne weelde bij Nieuwvliet is door brancheorganisatie Recron uitge roepen tot 'beste kampeer- en bungalowpark' van Nederland. De camping kreeg die prestigieu ze prijs gisteren tijdens de jaarver gadering van Recron. Zonneweelde behoorde tot vijf fi nalisten. Die kwamen voort uit een enquête onder gasten van campings en vakantieparken. Campingeigenaar Maaike Basting reageerde opgetogen. „Het was al zó mooi dat we bij de beste vijf van het land behoorden. En nu winnen we nog ook.Ik heb gezien dat we een 9,4 krijgen op het ge bied van gastvrijheid. Dat is heel mooi, want daar zetten we ook sterk op in." Oogje toe voor de krimpregio door Jeffrey Kutterink DONDERDAG 6 november 2014 25 MANNENMODE MIDDELBURG t on 8 61 34 8i NIEUWE BURG 12 MIDDELBURG *c* Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen Tip? redactie@pzc.nl TY\ f\ C* DOMBURG - Zeeuwse burgemeesters kregen deze week de. De burgemeesters betaalden symbolisch voor het ont- V71ILU1J L 111CL 14 C van schoolkinderen een gezond ontbijtje. Dat gebeurde bijt. Hun bijdrage gaat naar Make-A-Wish Nederland dat hl 1 gistermorgen onder meer in Domburg, waar burgemees- wensen van kinderen en jongeren tussen drie en achttien 4J 414 ter Rob van der Zwaag met 25 leerlingen van de jaar met een levensbedreigende ziekte in vervulling laat Eben-Haëzerschool uit Oostkapelle een beschuitje smeer- gaan. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 25