Dag, fiets van de baas B pzcB II 1 II 1 FZC Voorsprong van koploper slinkt PUBLIEKSPRIJS Treinkapers Doorrijder ontkomt doordat aangiftes op het politiebureau niet worden doorgezet naar landelijke database. r Zon en meest droog 10c DONDERDAG 6 november 2014 pagina 26 en 27: Fiets van de baas of kerstpakket? De fiets van de baas verdwijnt en komt per 1 januari in één regeling waarin werkgevers en werknemers samen bepalen waar het fiscaal vriendelijke geld aan besteed wordt: een luxe kerstpakket, een bedrijfsuitje of toch een fiets? Onderhandelen maar! In de tussentijd hebben fietsenmakers het druk met mensen die nog van de oude regeling willen profiteren. ROTTERDAM - Veel benzinedieven blijven uit handen van de politie door problemen bij de verwer king van aangiftes. De schade voor tankstations loopt in de mil joenen euro's. Pomphouders die aangifte doen bij een politiebureau zien hun melding in het niets verdwijnen. De lokale aangiftes worden door technische problemen niet door gezet naar het landelijke registra tiesysteem van doorrijders. Om dat de politie pas een strafrechte lijk onderzoek begint als een door- rijder drie keer in de landelijke da tabase wordt geregistreerd, ontlo pen mogelijk duizenden benzine dieven hun straf. „Frustrerend", zegt Tim Schoen makers van de Belangenvereni ging Tankstations (Beta). „Pomp houders zien nog te vaak dat brandstof onder hun ogen wordt gejat. Als er vervolgens niets ge beurt met een aangifte, is dat om moedeloos van te worden." Politiewoordvoerder Ed Kras- zewski bevestigt dat lokale aangif tes niet worden meegenomen in de landelijke database. „De ICT-systemen van de politie zijn nog niet op elkaar aangesloten. Het is geen doen om alle papieren aangiftes handmatig in te voeren in de centrale database." Kraszewski roept pomphouders daarom op altijd via internet aan gifte te doen, op een speciale web site van de politie die sinds eind vorig jaar in de lucht is. Op die site loopt het nog geen storm: op 1 augustus dit jaar stond de teller op 3461 aangiftes, terwijl jaarlijks normaal gespro ken zo'n 10.000 tot 12.000 keer aangifte wordt gedaan van tanken zonder te betalen. „Het is niet zo dat er dit jaar opeens veel minder benzinedieven zijn", stelt Beta-woordvoerder Schoenma kers. „Door de ICT-problemen bij de politie hoort een pomphouder vaak niet wat er met zijn aangifte is gebeurd. Hij krijgt dan zoiets van: laat maar zitten, de politie doet toch niks." Politiewoordvoerder Kraszewski benadrukt dat elke melding in de landelijke database serieus wordt genomen. „Na één aangifte wordt een kenteken geregistreerd en na drie aangiftes gaat er een opspo ringsbevel uit." Het is volgens Kraszewski niet zo dat automobi listen twee keer zonder gevolgen 'gratis' kunnen tanken. „Wie niet betaalt, kan meteen een deurwaar der op de stoep verwachten", zegt ook Schoenmakers. VLISSINGEN - De voorsprong van Breskens en de Visserij wordt welis waar kleiner, maar met 705 stem men komt de koppositie voorals nog niet in gevaar. Achtervolgers De Stenen van Cruz de Ferro zwij gen en Feniksvrouw wisselen el- kaar af op de tweede plaats. De topdrie op dit moment: 1. Brekens en de Visserij (705 stemmen) (1); 2. De Steneyni van Cruz de Ferro zwijgen (336) (3); 3. Feniksvrouw (328) (2). Stemmen kan op www.pzc.nl/publieksprijs. ASSEN - Een groep Molukse nabe staanden van de in 1977 omgeko men kapers en een nog in leven zijnde kaper van de trein bij het Drentse De Punt klagen de Staat aan. In een brief aan minister Op stelten stelt hun advocate Lies- beth Zegveld dat enkele kapers 'opzettelijk zijn doodgeschoten'. DE STELLING UW MENING 432 reacties Word ook abonnee! 8 1 168 55 5 530 Editie: Walcheren 256e jaargang nr. 262 Los nummer €1,95 Abonneeprijs€1,07 z&s&mm v. Benzinedief ontloopt zijn straf door Peter Winterman O pagina 2 en 3 Tanken zonder te betalen is al jaren een plaag Fietsplan moet blijven zoals het is Reageer op pzc.nl Ik hoop op weer een milde winter EENS WÊÊÊÊÈÊÊÊÊÊ 80% ONEENS H| 20% r 1 Ga naar www.pzc.nl/abonneren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 1