Michelle Obama schittert voor de laatste keer Wat is nu een eerlijke prijs voor een nieuwe distributieriem? e,6fa t§CARSOMNL Islamitische Staat rekent vaste prijzen voor slavinnen BUITENLAND 9 Check eerst Carsom.nl De onafhankelijke vergelijkingssite voor auto-onderhoud Ttoeede huis in Frankrijk extra duur De Franse regering wil een extra belasting heffen op twee de huizen in het land. De maat regel moet 150 miljoen euro op brengen, meldde de Franse krant Les Echos gisteren. De zogeheten weekendbelas ting zou vooral gericht zijn op buitenlanders die in de grote steden een appartement heb ben. Die optrekjes in Parijs, Lyon, Marseille en Bordeaux staan in de praktijk grote delen van het jaar leeg. De belasting zou nog eens 20 procent bedra gen bovenop de ozb die iedere woningeigenaar moet betalen. Alleen in Parijs zou het al om 170.000 woningen gaan. Burgemeester Mexico gearresteerd De burgemeester van het Mexi caanse stadje Iguala is gearres teerd voor zijn vermeende be trokkenheid bij de vermissing van 43 studenten. José Luis Abarca was op de vlucht en werd opgepakt in Mexico-Stad. De studenten verdwenen in september, na een uit de hand gelopen demonstratie. Volgens politieagenten had de burge meester opdracht gegeven hen op te pakken. Wat daarna is ge beurd, is onduidelijk. De afgelo pen tijd zijn diverse massagra ven gevonden in de omgeving van Iguala, maar de lichamen van de studenten zijn tot op he den niet aangetroffen. Terreurgroep Islamitische Staat (IS) hanteert vaste prij zen voor de verkoop van slavin nen. Dat blijkt uit een docu ment dat in handen is van de website IraqiNews.com. In dat document is te lezen dat hoe jonger een vrouw is, hoe meer ze opbrengt. Een yezidi-vrouw of een christelijke vrouw van 40 tot 50 jaar oud kost bijvoor beeld 34 euro, een tienermeisje ruim 100 euro en een kind tot 9 jaar kost 138 euro op de sla venmarkt van de terreurgroep. Mensen die andere prijzen han teren, worden door IS geëxecu teerd. Volgens het document is het overigens verboden om meer dan drie slavinnen te ko pen, tenzij de koper uit het bui tenland komt (bijvoorbeeld Turkije of de Golfstaten). IS ontvoert de meisjes en vrou wen in Syrië en Irak, terwijl mannen vaak worden gedood. De slavenhandel floreert ech ter niet meer zoals eerder dit jaar, zo stelt de terreurgroep. De ingezakte handel schaadt de financiële huishouding van IS. Dat de verkiezingen niet over haar echtgenoot gaan, klopt niet helemaal. Tussentijdse verkiezin gen, midterms, zijn van extreem belang voor een zittend presi dent. Michelle Obama heeft net als veel Amerikanen aangevoeld dat de huidige president momen teel niet erg goed in de markt ligt. Obama is moe, en Amerikanen zijn Obamamoe. The FLOTUS (First Lady of thé United States) daarentegen is de laatste weken zichtbaarder dan ooit. Ze reisde het hele land door om campagne te voeren voor de Democraten. Ze oogde energiek en sprak vol overtuiging. „Dit is Baracks laatste campagne", zei ze, vuist in de lucht, tegen een zaal vol studenten. Vier jaar geleden, tijdens de tussentijdse verkiezing en in 2010, hield Michelle Obama zich nog stil. De vrouw waar in 2007 43 procent van de Amerika- nen een goed gevoel bij had, kan nu rekenen op steun van 66 pro cent van haar landgenoten. Mi chelle Obama heeft geleerd cam pagne te voeren als een vrouw van het volk. Dit jaar heeft Michel le Obama (50) veertig campagnes tops gemaakt in het hele land. „Ze is welkom op plekken waar ze haar man liever niet zien ko men", schreef Washington Post. „Iedere stem is belangrijk. Deze verkiezingen zijn belangrijk", zei Michelle Obama vorige week te gen haar publiek in Baltimore. „Het kan zomaar een nek aan nek race worden op heel veel plekken. Het kan neerkomen op een ver- schil van vier, vijf kiezers. Jouw stem kan het verschil ma ken, kan beslissen of je kind naar de kleuterschool kan, kan ervoor zorgen dat je thuisstaat het mini mumsalaris verhoogd", zei ze op TV One. Het sprookje van de vrouw die een hekel had aan cam pagnevoeren, maar er door de ja ren heen steeds beter in werd, is na deze week voorbij. Michelle Obama heeft meermaals aange ven 'zelf geen politieke ambities te hebben'. Ze kijkt neer op het politieke spel, wordt over haar ge zegd. Dat weerhield haar er niet van nog een keer op de zeepkist te gaan staan voor haar geliefde. Want de verkiezingen van giste ren gingen wel degelijk over Ba rack Obama. Gratis offertes aanvragen bij erkende garages in je buurt Offertes eenvoudig op 15 punten vergelijken Jouw beste deai kiezen Vind de beste deal voor auto-onderhoud WOENSDAG 5 NOVEMBER 2014 PARIJS BAGDAD IG UALA door onze correspondent Maartje van Hoek WASHINGTON - „Deze verkiezingen gaan niet over Barack. Ze gaan niet over de persoon wiens naam op het stembiljet staat. Deze verkiezin gen gaan over jou." Dat zei First La dy Michelle Obama deze week op TV One, een televisiezender die zich richt op Afro Amerikaanse kij kers in de VS. I Michelle Obama op campagne in Denver, foto Brandon Marshall/HH First Lady reisde het hele land door om campagne te voeren voor Democraten die verkiesbaar zijn pzc.nl/buitenland of bnde- stem.nl/buitenland Volg het laatste nieuws over de verkiezingen op onze website Tt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9