Duitse brandweerbus is een echte blikvanger Veel belangstelling voor Techniektoer Woongoed zoekt nog Kaartverkoop Buut op elfde van de elfde 28 ZEEUWS-VLAANDEREN ZELFSTANDIG WONEN IN ZORGAPPARTEMENT De eerste bewoners zitten in hun nieuwe appartement in Goedertijt. Zelfstandig met zorg naar wens. Scouts 't Jagertje Hulst winnen acht zonnepanelen Rollend Materieel Als er één klassieker veel be kijks trekt, dan is het de spijlbus Ti van Volkswa gen. „Laatst werden we ingehaald door een Maserati. De bestuurder liet zich terugzakken en toen ging de duim omhoog", zegt Kevin de Graaf over zijn Spijlbus uit 1965. Het is geen Samba-bus, want die zijn onbetaalbaar geworden, maar ook de exemplaren als die van Ke vin en zijn partner Monique Kok ke zijn zeer gewild. Bij Kevin en Monique draait veel om auto's. Haast ieder weekend bezoeken ze een meeting in bin nen- of buitenland waar zich iets met auto's afspeelt. Ze zijn zelfs verhuisd van Gouda naar Zeeuws-Vlaanderen om minder ver te hoeven rijden naar de meet ings in de Benelux en Duitsland. In 2003 leerden Kevin en Moni que elkaar kennen op een evene ment voor luchtgekoelde VW's. Monique had toen al een VW Ke ver cabriolet uit 1973, waaraan ze - als geschoold goud- en zil versmid - zelf veel restauratie werk deed. Kevin hield zich bezig met het tu- nen van Ford Escorts, Hyundai's en Honda's. Hij raakte ook meer geïnteresseerd in luchtgekoelde VW's. In 2013 kochten hij en Mo nique een VW Spijlbus uit 1965, een zogenaamde Ti met een 1500 cc boxermotor. Van oorsprong een Duitse brand weerbus met weinig kilometers, maar met van die leuke 'barn-doors' aan de zijkant. De carrosserie was gerestaureerd en fris groen en wit gespoten. Op de dag na aankoop rezen er even twij fels over de auto toen hij er onder weg naar een evenement al mee stopte. Maar na vervanging van een koolborsteltje in de dynamo heeft de 1500 cc boxermotor ze nooit meer in de steek gelaten. Ke vin verving de vaste voorruitjes door opklapbare exemplaren, monteerde Empi-style velgen en verlaagde de wegligging met 17 centimeter. De binnenkant is door Kevin en Monique zelf stijlvol opgebouwd. De uitgekiende kleuren van de stoelen en de panels combineren prachtig met die van de carrosse rie. „Als je goed kijkt dan is er hier en daar nog wel wat werk aan de bus", wijst Kevin op een paar kleine dingetjes, „maar dat heeft geen prioriteit." BRESKENS - Nee, ook de 98-jarige Maria van Campen heeft niet echt veel zin om naar het nieuwe Goedertijt te verhuizen. Maar in tegenstelling tot de meeste ande re bewoners van de voormalige tij delijke Burght, die daarvoor Ter Schelde heette, heeft ze wel lek ker geslapen. En ze hoopt natuurlijk dat Arian- ne Koster gelijk heeft. De activitei tenbegeleidster herinnert zich dat ook bewoners die eerder dit jaar naar de nieuwe Burght in Oost burg verhuisden, dat aanvankelijk helemaal niet zagen zitten. „Ze vonden het allemaal te groot, maar intussen zijn ze helemaal ge wend en zijn alle ruimtes hele maal ingericht. Niemand van de Burghtbewoners wil nog terug", weten Arianne en haar collega Esmee Zijlstra. Die overdaad aan ruimte schrikt de oudste bewoonster van 101, Wantje (officieel Johanna) Cap- pon-Cruson, ook een beetje af. „Je zit veel verder bij elkaar van daan. Ik weet niet of dat de gezel ligheid ten goede komt." Maar, geeft ze ruiterlijk toe, het ruimere appartement heeft natuurlijk ook voordelen. „Het kost nu af en toe moeite om met mijn rollator langs het bed te sturen naar de deur toe. In mijn nieuwe apparte- De toer wordt voor de vierde keer gehouden. De belangstelling wordt steeds groter. Er hebben zich inmiddels al 137 leerlingen van De Rede in Terneuzen en (voor het eerst) ook het Zelden- rust-Steelantcollege aangemeld. Ze bezoeken vijf nieuwe bedrij ven: Feijter Heftrucks, Spie, Ford- ment is dat heel wat makkelij ker." Het had gisteren nog heel wat voe ten in de aarde voor de eerste be woners daadwerkelijk hun appar tement konden betreden. Eerst moesten alle verhuisspullen op hun plek zijn gezet. Maar na een toertje over de Panoramaweg en door Breskens arriveerde de eer ste lichting tegen vijven bij Goe dertijt. Betsie Asard (86) stapte als eerste de drempel van haar nieuwe woning over. „Ja het is mooi, maar het zal toch wel even wennen zijn." Asard hoopt dat de wens van Esmee Zijlstra dat ze - 'lekker mag slapen in haar nieu we slaapkamer' uitkomt. „Want afgelopen nacht heb ik geen oog dicht gedaan." De helft van de 21 bewoners van het oude Ter Schelde is dinsdag verhuisd. De overigen komen van daag naar hun nieuwe apparte ment. Elf bewoners 'van buiten', alle appartementen zijn ver huurd, druppelen de komende weken binnen. garage Van Putten, Elektra 21 en de ZVU en de 'oud-gedienden' Wilhelm, H4A, Arentis, Sietec, Vervaet en Pladdet. Ook het oplei- dingscentreum Scalda werkt mee. Het JongerenLoket werkt bij de or ganisatie samen met de onderne mersvereniging Biervliet en De Rede. De dag begint voor de leer lingen met het bekijken van be drijfsfilms. De bedrijven zelf bie den een interactief programma aan. De Techniektoer wordt afge sloten met een evaluatie in ho tel-restaurant De Gentsche Poort in Biervliet. Daarbij zijn ook de ouders en wethouder Jack Begijn van Terneuzen aanwezig. HULST - Scoutinggroep 't Jagertje uit Hulst heeft acht zonnepane len gewonnen. De scouts deden mee aan een wedstrijd van Na tuur Milieu en legden beslag op de gedeelde tweede plaats. Ze haalden 3393 stemmen. De overwinning ging naar de scoutinggroep- Woerden, die 3776 stemmen kreeg. Ook de Doorman- groep uit Terneuzen (66 stem men), de Terneuzense St. Huber- tusgroep (157) en Canisiusgroep Kloosterzande (151) deden een gooi naar een set zonnepanelen, maar vielen buiten de boot. In to taal deden er 170 scoutinggroepen aan de wedstrijd mee. De Buut (6, 7, 8 februari) is tradi tioneel het weekend voor carna val en toe aan de 32ste editie. Ver schillende sprekers springen in hun ton, waarna ze bijvoorbeeld de Hulster politiek op de hak ne men. Het festival is razend popu lair. Dat verklaart waarom de kaar ten voor vrijdag en zaterdag door gaans binnen vijf minuten uitver kocht zijn. De tickets gaan op dinsdag 11 november om precies klokslag twaalf uur 's nachts - van 10 op 11 november dus - in de verkoop. Die kunnen worden ge kocht via www.hulsterbuut.nl, maximaal vier kaarten per per soon. Wie geen internet heeft, kan om 11.00 uur tickets proberen te bemachtigen in Den Dullaert. Daar geldt, net als bij de verkoop via internet: wie het eerst komt, wie het eerst maalt. Het gemeen schapscentrum is om 09.00 open. De uitvoeringen zijn op vrijdaga vond, zaterdagmiddag- en avond en zondagmiddag- en avond. Kaar ten kosten 13,50 per stuk. Vorig jaar was alles binnen 24 uur weg. door Chris Platteeuw De liefhebbers van oldtimers en an der rollend materieel besteden da gelijks uren aan hun hobby. Sommi gen maken er zelfs hun werk van. Vandaag: Kevin de Graaf en Moni que Kokke met een VW Spijlbus. Nog een beetje de weg kwij t in Goedertijt i Binnenkort breiden Kevin en Monique hun luchtgekoelde VW-collectie uit gebreid met een originele Nederlandse VW Karman Ghia T14 uit 1969. door Wout Bareman door René Hoonhorst TERNEUZEN - Het JongerenLoket Zeeuws-Vlaanderen, onderdeel van het Werkservicepunt, houdt vrij dag een toer langs een aantal be drijven in de regio. Centraal staan technische beroepen. M Na een beetje regen blijven er plassen staan in de gangen van Goedertijt. door Bob Maes HULST - De elfde van de elfde komt er bijna aan. In Hulst betekent dat: de kaartverkoop voor het Buut- reednersfestival begint.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 64