Verdachten HWS-zaak wachten Aardige oogst PvdA peilt OV-ervaring Zeeland via Facebook ZEELAND 27 commentaar Provincie steunt projecten die logistiek moeten vernieuwen Middelburger (25) overleden na ongeval bij Terhole -1"w 03nM***"*K f "ViP* Ir kapelle - In november 2011 was er ook een grote politie-inval die te maken had met drugs en zwart geld witwassen. De politie deed toen een grote inval bij het be drijf HWS in Kapelle. Het ver schil met nu is dat die actie ge richt was op één bedrijf en loka- tie. De politie was dat bedrijf wel op het spoor gekomen na eerdere zoekacties in onder meer een ille gale hennepkwekerij en panden waar drugs werd verkocht. De HWS-zaak loopt nog steeds. Weliswaar is er op 6 december 2012 een zitting geweest van de Middelburgse rechtbank. Maar de verdachten hebben nog steeds niet voor de rechter gestaan. De advocaten van de in totaal 29 ver dachten wilden toen dat er nog 45 worden gehoord. In eerste instantie werden vijf per sonen aangehouden, onder wie de directeur van het hoogwerkers- bedrijf en zijn vader. Die laatste wordt als hoofdverdachte gezien, maar ook de zoon en een ander zijn volgens de officier van justi tie op de zitting van december 2012 leiders van een criminele or ganisatie. De hoofdactiviteit van het Kapel- se bedrijf was handel in softd rugs. De organisatie beheerste de hele drugsketen; planten, oog sten, verhandelen en naar het bui tenland exporteren. Met alle winst die dat opleverde werd de Hoogwerkersservice uitgebouwd. Ook dat gebeurde illegaal, want via een contact bij het nutsbedrijf Delta kreeg HWS tips vooruitlo pend op aanbestedingen, zodat ze de laagste prijs konden bieden en HWS al het werk kreeg. Op die manier werden eerlijke concurren ten benadeeld en de opbrengst van het bedrijf in Kapelle steeds groter. De grootscheepse ac tie van onder ande re politie, Openbaar Ministerie en Belas tingdienst, kende gisteroch tend een aardige oogst. Bij ze ventien invallen in Vlissingen en Middelburg werden auto's, wapens en een boot in beslag genomen en vier mensen aan gehouden. Of deze operatie een succes is, blijft voorlopig onduidelijk. In november 2011 voerde de politie een soortgelij ke actie uit in Kapelle, maar tot op de dag van vandaag blijft het gissen naar het resultaat. De rechter heeft nog geen uit spraak gedaan. Ondertussen komen er steeds meer signalen dat de onderwe reld en de bovenwereld verder verweven raken. En daarmee wordt het moeilijker om ade quaat op te treden tegen crimi nelen. Die constatering laat slechts ruimte voor één route en dat is de route die de politie met andere instanties heeft ge kozen: grootschalige gecoördi neerde acties tussen samenwer kende diensten. Gedeputeerde Staten trekken daar voor 60.000 euro uit. Het eerste project gaat om logistieke samen werking in de Zeeuws-Vlaamse Kanaalzone. Het doel is dat bedrij ven samen een profijtelijk plan maken voor een slimmere en dus goedkopere logistiek. Ook is er geld nodig om experimenten voor de komende jaren voor te berei den. De tweede tranche van de 60.000 euro is er rechtstreeks mee ver bonden. Het geld is bedoeld om het onlangs opgerichte Zeeuws Kenniscentrum Logistiek te ver sterken. Onder de vleugels van de Zeeuwse ontwikkelingsmaat schappij Impuls onderzoekt het Zeeuws Kenniscentrum Logistiek drie thema's: slimme logistieke ke tens, optimale beladingsgraad en multimodaal transport. Het stu deert onder meer op een uitge kiende bundeling van goederen stromen in de Kanaalzone. Het laatste stukje subsidie is be stemd voor innovatie in de bin nenvaart. Het is de bedoeling de komende drie jaar (tot 2018) tele matica in te zetten, zodat de schip pers worden verlost van papieren rompslomp, met name bij aanmel dingen voor havens en bij contro les en inspecties. Binnen enkele uren waren al 175 mensen lid geworden van deze groep, aldus initiatiefnemer Frits de Kaart. Naast de gebruikers van het openbaar vervoer waren er ook mensen die in het openbaar vervoer werken. De PvdA is deze groep gestart, omdat er veel gaat veranderen in het openbaar vervoer in Zeeland. Het provinciebestuur heeft geko zen voor een vraagafhankelijk sys teem. Dat houdt in dat de lijnbus straks niet meer naar iedere dorps kern rijdt. Wel komt er een buurt bus, gerund door vrijwilligers. In de avonduren kan men met het zogeheten flexnet reizen. Dat is aangepast vervoer voor mensen met een beperking. Het provincie bestuur is in onderhandeling met de gemeenten om dit ook beschik baar te stellen voor andere reizi gers in de avonduren. De PvdA-Statenfractie hoopt op deze wijze inzicht te krijgen in de ontwikkelingen in het openbaar vervoer in Zeeland, aldus De Kaart. Het ongeluk waarbij het slachtof fer betrokken was, gebeurde iets voorbij de rotonde waar de N290 de Hontenissestraat kruist. Vol gens een eerder bericht van de po litie is de man vermoedelijk bij het passeren van de rotonde in een slip terechtgekomen. Hij be landde met zijn auto op de ver keerde weghelft, waar hij op een tegemoetkomende vrachtwagen met een oplegger botste die rich ting Hulst reed. De Middelburger raakte bekneld. De brandweer heeft hem uit zijn auto bevrijd. Een traumahelikop ter heeft het slachtoffer direct naar Rotterdam gebracht. De man verkeerde in kritieke toestand. Me dische hulp mocht uiteindelijk niet baten. In het Zeeuwse verkeer zijn dit jaar tot nu toe 25 mensen om het leven gekomen. Met name in de derde week van september waren veel verkeersdoden te betreuren, in totaal zes, van wie twee in de mist op de A58. De neergaande trend in het aan tal verkeersdoden is dit jaar door broken. Het aantal slachtoffers va rieert wel sterk van jaar tot jaar. In 2000 vielen 35 verkeersdoden in Zeeland, het hoogste aantal sinds 1957. In 2005 kwamen 23 mensen om in het Zeeuwse ver keer, in 2010 30, in 201117, in 2012 16 en in 201317. 17 plaatsen - V* V 'f!P 7 w^-w •;-- :-, -^Vc**' v-y"~t <•--- ~';V v "*- m s-r"aéf-~- •-J«w -1 .- aSn"^ «SM? I Deelnemers aan het onderzoek betreden een pand aan de Lange Zelke in Vlissingen, één van de woningen waar de politie een inval deed. foto Lex de Meester MIDDELBURG - De provincie steunt drie initiatieven die de Zeeuwse economie moeten vernieuwen en versterken. MIDDELBURG - De Statenfractie van de PvdA in Zeeland is een Face- bookgroep begonnen waar de erva ringen met het openbaar vervoer in de provincie kunnen worden uit gewisseld. TERHOLE - De 25-jarige Middelbur ger die maandagmiddag tegen vijf uur ernstig gewond raakte bij een verkeersongeval op de Hulsterweg (N290) bij Terhole, is in het Eras mus Medisch Centrum in Rotter dam aan zijn verwondingen overle den.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 63