C*. CONTACTA.NL Snurken ZEEUWS-VLAANDEREN OO Sinterklaascadeau a'manak Schilderen geeft rust en roept herinneringen op 4-5-6 NOVEMBER 2014 Politie, gemeenten, verzekeraar en woningbouwcorporaties beginnen 'donkere dagen offensief tegen inbraken. Monumenten voor het leven I.IJ.W.fJU ANTWERPEN - De Antwerpse ha ven wacht 5 december een bijzon der Sinterklaascadeau. Opnieuw doet een recordschip die dag de haven aan, de MSC New York, die voor het eerst vanuit het Verre Oosten naar Europa komt. Het re cord zit hem in de lengte van het containerschip: 399 meter. Kleine Lotta (3) brengt elke maan dag door bij haar opa en oma: een feest voor zowel grootouders als kleinkind. Ze komt echter al vroeg in de ochtend, als de juist gepensio neerde opa nog op één oor ligt. Stie kem sloop Lotta de slaapkamer bin nen, waarna oma waarschuwde voor zijn gesnurk. „Snurk jij ook?", vroeg Lotta, toen ze de kamer had den verlaten. Alleen als ik verkou den ben, antwoordde oma. Dat vond Lotta maar raar. „A/s ik ver kouden ben, moet ik altijd hoesten." GOES - Het aantal inbraken tij dens de wintermaanden in Zee land is de laatste jaren fors geste gen. Vorig jaar vonden er alleen al in de laatste tien dagen van de cember 83 inbraken plaats. Met een nieuwe campagne willen politie en gemeenten die lijn doorbreken. In Goes werd giste ren de aftrap gegeven voor het 'donkere dagen offensief. De poli tie gaat wegcontroles houden, waarbij specifiek wordt gelet op de aanwezigheid van mogelijk in- brekersgereedsschap in auto's. Ook worden de digitale opkoopre- gisters bij goudkopers en tweede hands spullen nagelopen op mo gelijke heling, vertelt districtschef Ronald Weydema. Bij de nieuwe campagne wordt na drukkelijk de burger betrokken. Dat gebeurt via verschillende voorlichtingsavonden in buurthui zen en zorgcafés. Reimerswaal heeft een buurtpreventieproject opgezet, waarbij gebruik wordt ge maakt van sociale media. Bewo ners met een smartphone kun nen zich aanmelden bij een WhatsApp-groep. Langs die weg kunnen ze elkaar en de politie alert maken op een verdachte si tuatie. Weydema juicht dergelijke initiatieven toe. ,',Met een paar extra ogen en oren in de wijk zijn wij al ontzettend geholpen. Wij kunnen deze strijd absoluut niet alleen winnen." De Oosterschel- degemeenten hebben 53 grote spandoeken laten maken die be woners weer even op scherp moe ten zetten, vertelt burgemeester René Verhulst van Goes. „Het blijft gewoon nodig. Zeker zo na die zomermaanden. Je laat het raampje open staan om te luch ten, wipt even tien minuten naar de buren en als je terugkomt, zijn je spullen foetsie. Een computer nam je vroeger zo snel niet mee, maar een tablet, telefoon, geld en sieraden pak je zo mee!" Uit de cijfers van de afgelopen drie jaar blijkt het totaal aantal in braken in Zeeland te dalen. De wintermaanden zijn echter zon der uitzondering in alle gemeen ten een streep door die rekening. De meeste inbraken zijn in Vlis- singen, Middelburg en Terneu- zen. De minste in Kapelle. OOSTBURG - „Ik schilder graag de zee. Het water doet mij denken aan mijn overleden man. Die was vaak op zee. Het brengt mooie herinneringen naar boven. En het geeft me rust." Saar de Groote legde gisteren on vermoeibaar uit waar ze de inspi ratie voor haar werk vandaan haalt. Zij en twee andere bewoon sters van zorgcentrum De Stelle in Oostburg exposeren tot 8 janua ri in zaal De Babbelaar. Het trio - naast Saar de Groote gaat het om Marie de Nooijer en Karin Six - schildert wekelijks sa men met activiteitenbegeleidster Jacqueline Reniers. „We hebben inmiddels een eigen ruimte", ver telt mevrouw De Groote. „Vroe ger moest het in de huiskamer. Maar daar werden we steeds afge leid. En dan kun je niet schilde ren." Het gaat om héél veel meer dan zomaar bezigheidstherapie. De werken zijn van ervaren en goede schilders: dat zie je er aan af. Ook bezoekers van de opening van de expositie waren gisteren enthousiast. Een merendeel van de schilderijen is al verkocht. WOENSDAG 5 november 2014 25 Registreer gratis als zakelijke bezoeker j|"| op www.contacta.nl/registreren Registratie code: 54734692 Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen yt yt neiwernueurs van ^.uio-wesi weaenana en viaanaeren Tip? redactie@pzc.nl Meer inbraken in de winter door Marcel Modde Mevrouw De Groote: „Ik schilder graag de zee. Het water doet mij denken aan mijn overleden man", foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61