Eerste servicecorner vervangt geldautomaat Gemeente gedoogt diefstal Actualisatie Natuurbeheerplan Zeeland BEVELANDEN en THOLEN 31 Ook daar wordt doodgemoede reerd 'geoogst'. De gemeente doet aangifte, maar laat het er verder bij zitten. „Het vervangen van de sloten zou echt veel meer kosten dan de schade die we nu heb ben", legt gemeentewoordvoerder Sandra Strotkamp uit. „Die stroompaaltjes worden volgend jaar toch vervangen. Voor die kor te periode nemen we ons verlies maar. Sinds we weten dat de dief de sleutels heeft, maken we de au tomaten vrijwel dagelijks leeg. Hij zal niet veel hebben meegeno men. Dat is tientjeswerk, op z'n hoogst honderd euro", aldus Strot kamp. Ten bewijze heeft de woordvoer der de omzet van de gemeentelij ke jachthaven opgevraagd. „De op brengst is 400 euro lager dan in 2012. Daarbij moet je rekening houden met het slechte weer van augustus." De gemeente heeft 44 stroomautomaatjes op haar eigen steigers en die van de WV Zierik zee staan. De kastjes zijn regelma tig prooi van criminelen. Tot mei vorig jaar werden de kastjes met een koevoet opengebroken. Maar op zaterdag 25 mei 2013 werd inge broken in het kantoor van de ge meentelijke havenmeester aan 't Luitje. Daarbij werd de kluis uit de muur gebroken. In die kluis za ten de sleutels van de stroomauto- maatjes. Daardoor kon de dief in de vroege ochtend van 28 oktober rustig zijn werk doen, zoals op de beelden van de bewakingscamera te zien is. Erkel is bij het initiatief betrok ken geraakt, nadat de Rabobank eind vorig jaar besloot de geldau tomaat in enkele dorpen in de ge meente Hulst af te stoten. Hij kwam in contact met Van den Hoek die zichzelf 'de aanstichter' van het servicecorner-concept noemt. Het idee erachter is sim pel: plaats een apparaat, een servi cecorner, die meer kan dan een geldautomaat en de machine be taalt zichzelf terug. Dorpen en stadswijken waar banken geldau tomaten afstoten, zijn ermee ge holpen. „En het is", stelt Van den Hoek, „goed voor lokale econo mie. Als mensen in hun dorp of wijk weer geld kunnen opnemen, gaan ze weer eerder naar een loka le winkel om iets te kopen." Van den Hoek en Erkel vertellen dat de provincie Zeeland zeer geïnteresseerd is. Van den Hoek heeft daar een goede ingang. Hij stond ook aan de wieg van de bi- bliotheekservicebus waarmee de provincie tot in het buitenland fu rore heeft gemaakt. Erkel heeft de gemeente Hulst, met name wet houder Jean-Paul Hageman, en thousiast gekregen voor het idee. Andere gemeenten, waaronder Borsele en Veere, zijn ook aange schreven. Een jachthaveneigenaar in Kamperland wil meedoen. En landelijk is er belangstelling in Horst aan de Maas, Tilburg en het Overijsselse Wanneperveen. In de loop van 2015 hoopt Van den Hoek tien servicecorners te kunnen plaatsen, waar geld kan worden opgenomen, gestort en al lerlei extra diensten als het kopen van museum-, bioscoop- en thea terkaartjes kunnen worden aange boden. Die veelheid aan diensten moet de servicecorners betaalbaar ma ken, waarbij gemeenten wel via een publiek-private samenwer king borg moeten staan. „In prin cipe kost dat hen geen geld", al dus Van den Hoek. Om het project een stevige basis te geven is het de bedoeling nog subsidie aan te vragen bij de Euro pese Unie, in het kader van het programma Horizon 2020. Dit is in het leven geroepen om techni sche ontwikkelingen te stimule ren en tegelijkertijd de leefbaar heid te bevorderen. Hiervoor is tot en met 2020 voor alle Europese lidstaten acht mil jard euro beschikbaar. Van den Hoek benadrukt dat de Europese subsidie niet per se noodzakelijk is. Provincie Zeeland WOENSDAG 5 NOVEMBER 2014 door Ton van den Nouweland zierikzee - Op 't gemakje maakt de slungelige jongeman de stroom- automaatjes op de steiger bij de watersportvereniging Zierikzee één voor eén open. Twintig minu ten later is de buit - enkele tiental len euromuntjes - binnen. De dief vervolgt zijn weg naar de gemeen tehaven. door Harmen van der Werf VOGELWAARDE - Begin volgend jaar kunnen de eerste servicecorners als alternatief voor de geldauto maat in gebruik worden genomen. Voorzitter Edger Erkel van de dorpsraad Vogelwaarde en Auke van den Hoek van het bedrijf Raaf M2M in Sint-Philipsland zetten al les op alles om dat voor elkaar te krijgen. Gedeputeerde Staten (GS) hebben het Natuurbeheerplan Zeeland gewijzigd. Het Natuurbeheerplan Zeeland is een nadere uitwerking van het Omgevingsplan Zeeland en bevat de begrenzing van bestaande en nieuwe natuurgebieden en agrarische beheergebieden. Het Natuurbeheerplan wordt ieder jaar geactualiseerd. Dit jaar zijn kleine wijzigingen doorgevoerd in de begrenzing en beheertypen van enkele natuurgebieden en agrarische beheergebieden. Ook is de begrenzing van het kerngebied voor akkervogels in Zeeland gewijzigd. Op grond van deze kaart kunnen in de toekomst gerichte beheermaatregelen voor behoud van de akker vogels op landbouwgrond worden gesubsidieerd. De Provincie verstrekt alleen subsidie natuur- en landschapsbeheer voor gebieden en beheertypen die in het Natuurbeheerplan staan vermeld. De Ontwerp planwijziging Natuurbeheerplan Zeeland 2014 is op 20 mei 2014 vastgesteld door GS en heeft van 2 juni tot en met 14 juli ter inzage gelegen. Op het plan zijn 20 zienswijzen ingediend. Deze zijn behandeld in een antwoordnota. Naar aanleiding van de zienswijzen is de planwijziging op onderdelen aangepast. De Planwijziging Natuurbeheerplan Zeeland 2014 en Antwoordnota liggen vanaf 10 november gedurende zes weken ter inzage op het provinciehuis Abdij 6 te Middelburg en kunnen op werkdagen, gedurende de kantoortijden, worden ingezien. De Planwijziging kan tevens worden geraadpleegd via de provinciale website op: http://provincie.zeeland.nl/natuur_landschap/actueel/planwijz20147lngsnl Belanghebbenden kunnen schriftelijk beroep instellen tegen dit besluit bij de rechtbank Zeeland-West Brabant, locatie Breda, team bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. In het beroepschrift neemt u ten minste op uw naam, uw adres, de datum, tegen welk besluit u beroep instelt (zo mogelijk een kopie mee zenden) en waarom. Het beroepschrift dient te worden ondertekend. U moet het beroepschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop het besluit is bekend gemaakt. Doorgaans is dat de dag na de datum van vérzending. Overschrijding van de termijn kan er toe leiden dat met uw beroep geen rekening wordt gehouden. Als u overweegt beroep in te stellen, kunt u een informatiefolder aanvragen op het telefoonnummer 0118-631000. U kunt de informatie ook downloaden via http://loket.zeeland.nl/bezwaar/beroep Wij wijzen u erop dat het beroep niet de werking van het besluit schorst. U kunt een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (artikel 8:81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht). U richt het verzoek aan de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West Brabant, locatie Breda, team bestuurs recht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor de behandeling van het verzoek is griffierecht verschuldigd. Havencommissaris Peter Mater gooit een euro in een van de leeggeroofde stroomautomaatjes. foto Dirk-jan Gjeltema www.zeetand.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59