Henk ten Hove is de beste bakker van Zeeland 30 BEVELANDEN en THOLEN D66 Borsele pleit voor verkoop raadsboerderij Pontes benoemt Gewonden en chaos na Veel horecabedrijven c'oe^Lyceum botsing Zandkreeksluis controleren leeftijd niet Dorpsraden in de gemeente Borsele protesteren tegen dreigende sluiting van brandweerpost in Baarland. BAARLAND - Diverse dorpsraden in de gemeente Borsele komen in verzet tegen de dreigende sluiting van de brandweerpost in Baar land. „Wij zitten toch aan het onderste randje van de Zak van Zuid-Beve land. Dat is voor de hulpdiensten een eind rijden", zegt voorzitter Jet Remijn van de dorpsraad Baar land. „Daarom moet de brand weerpost in Baarland blijven. Het is voor de inwoners toch een vei lig idee dat er in ieder geval bin nen achttien minuten een brand weerauto ter plaatse is. Deze aan- rijtijd is niet meer haalbaar als de post Baarland sluit." In Baarland zijn maandagavond handtekeningen opgehaald nadat vorige week een brief huis- aan-huis is bezorgd over de drei gende sluiting van de brandweer post. De dorpsraad Baarland heeft ook aan de andere dorpsraden in het verzorgingsgebied van de post Baarland gevraagd deze actie te ondersteunen. Het gaat om Kwa- dendamme, Hoedekenskerke, Oudelande, Ellewoutsdijk en in de zomermaanden camping Schel- deoord in Baarland. Bijna alle dorpsraden hebben hun medewerking al toegezegd. Kwa- dendamme moet daarover nog vergaderen. De brieven over de dreigende slui ting worden donderdag bezorgd bij de inwoners van Oudelande en Ellewoutsdijk. Onder begelei ding van een brandweerauto wor den maandag handtekeningen op gehaald in Hoedekenskerke. De Veiligheidsregio wil acht brandweerposten in Zeeland slui ten. Dat is niet alleen ingegeven door bezuinigingen maar ook om schijnveiligheid te voorkomen. Volgens de Veiligheidsregio lukt het veel brandweermensen in de kleinere dorpen niet op tijd op de kazerne te zijn en zou er sprake zijn van een onderbezetting. Het kost met name de kleinere korp sen nogal wat moeite aan vrijwilli gers te komen. Ook doet de Veiligheidregio een toenemend beroep op de inwo ners zelf. Zo blijkt dat veel huizen nog niet over rookmelders be schikken. „Dat van die rookmel ders is een stom argument", vindt Jet Remijn. „Als de rookmelder immers afgaat, is er sprake van een brand en moet de brandweer dus toch komen." Remijn twijfelt ook over het argu ment van beschikbaarheid. Het korps Baarland gaf eerder aan dat alle brandweermensen op een maximale afstand van tweehon derd meter van de kazerne wo nen. Daarnaast beschikt de post Baar land over dertien brandweerman nen. „Dat lijkt me toch een be hoorlijke club", zegt Remijn. „Er moet gewoon aan het randje van de Zak van Zuid-Beveland een brandweerpost blijven." In de 'huiskamer' van de gemeen te vinden onder meer de raadsver gaderingen en huwelijksvoltrek kingen plaats. Borsele kampt echter met behoor lijk wat leegstand in het recent verbouwde gemeentehuis. Dat kost de gemeente jaarlijks zeven tigduizend euro, zo staat in de be groting. D66 dient donderdagavond tij dens de raadsvergadering waar de begroting wordt behandeld een motie in om het college onder meer op te dragen een invulling van de leegstaande ruimtes te on derzoeken. Zoals het verhuren van flexplek- ken aan startende ondernemers of het onderbrengen van de raads zaal in het gemeentehuis. En dan kan wat D66 betreft de raadsboer derij worden verkocht. GOES - Bakkerij Ten Hove uit Nieuwerkerk is dinsdag uitgeroe pen tot de beste ambachtelijke bakkerij van Zeeland. Ruim twintig bakkers uit de pro vincie streden om de zogeheten Zeelandtrofee. Zoals elk jaar moes ten ze drie producten aan de jury voorleggen. Dit jaar waren dat een speltvolkorenbrood, ministol- len en tompoucen. In Eeterij De Vierlinden in Goes riep Leontien van Moorsel - am bassadeur van de ambachtelijke bakkerij - Henk ten Hove uit tot winnaar. Hij bakte over de hele li nie het best. Dat was niet voor het eerst. In 2008 stak hij zijn col lega's ook al de loef af. Het beste speltbrood werd vol gens de jury gebakken door bakke rij Schrieks uit Middelburg. Joop van Meijel van de gelijknamige bakkerij uit Clinge leverde de bes te ministollen. Bij de tompoucen - volgens de jury bepaald geen ge makkelijk product - won bakkerij Filius uit Yerseke. Volgens regiovoorzitter Sjako Boer van de organiserende NBOV was het een spannende strijd. „Het lag heel dicht bij elkaar. Dat blijkt wel uit het feit dat winnaar Ten Hove bij geen enkel indivi dueel product eerste werd." GOES - Carin Biesterbosch-Gunst (52) is met ingang van 1 januari de nieuwe rector van Het Goese Lyceum. Dit heeft het College van Bestuur van stichting Scholen- groep Pontes gisteren bekendge maakt. De nieuwe rector heeft een lange staat van dienst in het onderwijs en heeft vele functies bekleed va riërend van docent tot directeur. Zij is momenteel bij ROC West Brabant en Scalda directeur van het CIOS Goes-Breda. Ze is tevens actief in diverse be stuursfuncties van maatschappelij ke organisaties in de Oosterschel- deregio. Even voor acht uur knalde een vrachtwagen die in de richting van Goes reed, net na het passe ren van de Zandkreeksluis om nog onbekende reden op de auto die voor hem reed. Die auto kwam daardoor op de andere weg helft terecht en botste met een te gemoetkomende auto. Ook een andere wagen die in de richting van Zierikzee reed, kon een aanrij ding niet meer vermijden. Tot slot botste een auto die achter de vrachtwagen reed, ook nog eens op zijn voorligger. De ravage was groot; in elk geval twee auto's zijn total loss. Vlak na het ongeval reed het ver keer om via het parkeerterrein van het nabijgelegen cafetaria bij de sluis. Even voor negen uur was één rijstrook open. Rond tien uur werd de weg weer helemaal vrij gegeven en losten de ontstane fi les in beide richtingen langzaam maar zeker op. „De volgende keer gaan we bekeu ren", zegt burgemeester Gerard Rabelink. Hij zegt teleurgesteld te zijn over de resultaten. De controle is uitgevoerd bij be drijven in verschillende kernen. „Van Renesse en Zierikzee tot Bruinisse en Oosterland." Dat ge beurt door zogeheten 'mystery guests'. Jongeren tussen de 18 en 21 die opgeleid zijn tot opsporings ambtenaar. Zij bezoeken een be drijf en bestellen een drankje met alcohol. Zij mogen alcohol gebrui ken - ze zijn ouder dan achttien jaar - maar de leeftijd moet nog wel gecontroleerd. Omdat het bij zo veel bedrijven niet goed is ge gaan, organiseert de gemeente in samenwerking met Horeca Neder land binnenkort een bijeenkomst met ondernemers. Peter Arken bout van Horeca Nederland denkt dat de fouten te maken hebben met een gewenningsproces. is in het geding* 'Veiligheid door Frank van Cooten 13 Volgens de dorpsraad Baarland is de brandweerpost Baarland met dertien brandweermensen een volwaardige post. De dreigende sluiting moet daarom worden afgewend. door Frank van Cooten HEINKENSZAND - D66 in Borsele pleit voor verkoop van de raads boerderij aan de Stenevate in Hein- kenszand. „Deze oude schuur le vert ons zeker vier ton op", zegt fractievoorzittter Levien de Putter. Henk ten Hove, hier met ambassadeur Leontien van Moorsel - mag zich het komende jaar de beste ambachtelijke bakker van Zeeland noemen, foto Marcelle Davidse door Joeri Wisse WILHELMINADORP - Op de Delta weg (N256) zijn dinsdagochtend vier auto's en een vrachtwagen op elkaar gebotst. Daarbij zijn drie mensen lichtgewond geraakt. Twee van hen zijn met een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Bij een horecacontrole met mystery guests op Schouwen- Duiveland is bij tien van de elf be zochte bedrijven verzuimd om de leeftijd van een bezoeker te contro leren. Onder de tien zit één sport kantine. De bedrijven hebben een formele waarschuwing gekregen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 58