Dorstige lindes slurpen ringgracht leeg Actualisatie Natuurbeheerplan Zeeland SCHOUWEN-DUIVELAND 31 De ring van Noordgouwe is één van de mooiste ringen van Schou- wen-Duiveland, vindt hij. „En er staan prachtige bomen." Hoog tijd alleen, dat de gemeente Schouwen-Duiveland er een keer flink de snoeischaar in zet. „Die bomen slokken zo'n beetje tussen de 200 en 400 liter water per dag op. En naarmate ze groter wor den, drinken ze meer." Afgelopen zomer was het water al bijna tot de laagste plank gezakt. Voor de vissen en schildpadden in de gracht bleek dat gelukkig nog genoeg om te kunnen blijven leven. De Noordgouwse gracht is overi gens ook een beetje lek. Nadat de zwanen de boel flink hadden om gewoeld, bleken er wat gaten in de kleilaag te zitten. Maar vooral de bomen zijn boosdoener, weten de omwonenden. De twintig leilindes die de Noord gouwse ring omlijsten drinken in de zomer gezamenlijk al snel 186 kuub water per maand, rekent Baptist snel uit. „Die slurpen sa- men dus aardig wat op." Daar naast nemen de bomen nagenoeg alle zon weg, waardoor alle opper vlakten een mosgroen laagje krij gen. Tijd voor een snoeibeurt, vindt de buurt. Er zijn verschillende moge lijkheden, vat Baptist suggesties van zijn dorpsgenoten samen. Zo zou de gemeente om en om bo men kunnen weghalen en vervan gen door kleinere exemplaren. Over vijf jaar pak je de overgeble ven bomen op dezelfde wijze aan. „Of alles wordt drastisch terugge snoeid. Ik neem aan dat dat met deze bomen best kan." Ringbewo- ners hebben de kwestie tijdens de laatste dorpsraadvergadering van Noordgouwe aangekaart. Dat maakte ook wat los bij dorpsgeno ten die niet direct aan de ring wo nen. In heel het dorp verdient het geboomte een grote onder houdsbeurt. Daarbij werd verwe zen naar snoeiwerk maar ook naar bestrating die door boom wortels naar boven wordt ge duwd. De dorpsraad Noordgouwe heeft beloofd de wensen door te geven aan de gemeente. Provincie Zeeland WOENSDAG 5 NOVEMBER 2014 door Esme Soesman NOORDGOUWE - De bomen op de ring van Noordgouwe worden te groot. Behalve dat de lindes alle zon wegnemen, slurpen ze de gracht in rap tempo leeg. Tijd voor een radicale snoeibeurt, vinden om wonenden. „We zien de laatste ja ren dat het water in de gracht steeds lager komt te staan", zegt Hans Baptist. De prachtige bomen aan de ring van Noordgouwe hebben een drastische snoeibeurt nodig vindt Hans Baptist, foto Dirk-Jan Gjeltema Gedeputeerde Staten (GS) hebben het Natuurbeheerplan Zeeland gewijzigd. Het Natuurbeheerplan Zeeland is een nadere uitwerking van het Omgevingsplan Zeeland en bevat de begrenzing van bestaande en nieuwe natuurgebieden en agrarische beheergebieden. Het Natuurbeheerplan wordt ieder jaar geactualiseerd. Dit jaar zijn kleine wijzigingen doorgevoerd in de begrenzing en beheertypen van enkele natuurgebieden en agrarische beheergebieden. Ook is de begrenzing van het kerngebied voor akkervogels in Zeeland gewijzigd. Op grond van deze kaart kunnen in de toekomst gerichte beheermaatregelen voor behoud van de akker vogels op landbouwgrond worden gesubsidieerd. De Provincie verstrekt alleen subsidie natuur- en landschapsbeheer voor gebieden en beheertypen die in het Natuurbeheerplan staan vermeld. De Ontwerp planwijziging Natuurbeheerplan Zeeland 20U is op 20 mei 20M vastgesteld door GS en heeft van 2 juni tot en met U juli ter inzage gelegen. Op het plan zijn 20 zienswijzen ingediend. Deze zijn behandeld in een antwoordnota. Naar aanleiding van de zienswijzen is de planwijziging op onderdelen aangepast. De Planwijziging Natuurbeheerplan Zeeland 2014 en Antwoordnota liggen vanaf 10 november gedurende zes weken ter inzage op het provinciehuis Abdij 6 te Middelburg en kunnen op werkdagen, gedurende de kantoortijden, worden ingezien. De Planwijziging kan tevens worden geraadpleegd via de provinciale website op: http://provincie.zeeland.nl/natuur_landschap/actueel/planwijz20H7lngsnl Belanghebbenden kunnen schriftelijk beroep instellen tegen dit besluit bij de rechtbank Zeeland-West Brabant, locatie Breda, team bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. In het beroepschrift neemt u ten minste op uw naam, uw adres, de datum, tegen welk besluit u beroep instelt (zo mogelijk een kopie mee zenden) en waarom. Het beroepschrift dient te worden ondertekend. U moet het beroepschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop het besluit is bekend gemaakt. Doorgaans is dat de dag na de datum van verzending. Overschrijding van de termijn kan er toe leiden dat met uw beroep geen rekening wordt gehouden. Als u overweegt beroep in te stellen, kunt u een informatiefolder aanvragen op het telefoonnummer 0-118-631000. U kunt de informatie ook downloaden via http://loket.zeeland.nl/bezwaar/beroep Wij wijzen u erop dat het beroep niet de werking van het besluit schorst. U kunt een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (artikel 8:81, lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht). U richt het verzoek aan de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West Brabant, locatie Breda, team bestuurs recht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor de behandeling van het verzoek is griffierecht verschuldigd. www.zeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 53