Kiek noe! Terug naar begin vorige eeuw in De Burghse Schoole Henk ten Hove is de beste bakker van Zeeland 30 SCHOUWEN-DUIVELAND Tennisclub wil zonnepanelen met hulp leden Waterschap probeert overeenstemming te bereiken om fietspad van Dreischor naar Nieuwerkerk niet te hoeven onderbreken. 'Nieuwe bestemming en nostal gie van het verleden' kopte de Zie- rikzeesche Nieuwsbode boven een artikel over de opening van het kleine museum. Gevestigd in een uit 1848 date rend gebouw waarin generaties Burghenaren hun eerste lessen in taal en rekenen kregen. Toen nog met behulp van het overbekende 'Aap, noot, mies' en het aloude tel- raam. Tot 1961 deed het gebouw- Klassen/oio 's van Schouwen -Duiveland tje dienst als school. Toen de school verhuisde naar een andere stek, deed het gebouw nog een tijdje dienst als atelier- en woon ruimte voor plaatselijke kunste naars én opslagruimte voor de toenmalige gemeente Wester- schouwen. Langzaam maar zeker trad het ver val in en verandërde het oude schooltje in een bouwval. Redden de engel werd de Stichting Wes- terschouwen Kultureel die het ge bouwtje de bestemming gaf die het nu nog heeft: museum. In het museum naast het com pleet ingerichte schoollokaal uit 1920 aandacht voor de historie van Burgh en de aangrenzende - in 2007 geheel gereconstrueerde - Karolingische ringwalburg. Op www.burghseschoole.nl staat al les over het museum. ZIERIKZEE - Tennisvereniging LTC in Zierikzee wil energiebesparing verder doortrekken door leden maar ook niet-leden te vragen zich via energieleverancier Delta aan te melden. Het bedrag dat zij daarvoor ontvangen, investeert de club dan in de aanschaf van zon nepanelen. „Als tweehonderd mensen bereid zijn om op de website van Delta hun e-mailadres achter te laten, kunnen wij daar 2000 euro mee verdienen. Waarschijnlijk ge bruikt Delta die adressen dan om mensen te benaderen. En als ze kiezen voor een pakket, kan ons dat zeventig euro per klant opleve ren", rekent bestuurslid van LTC Kees de Vos voor. Volgens hem is de club al langer milieubewust bezig. „We hebben in de afgelopen jaren flink geïn vesteerd in led-verlichting op de banen. Ook nu met de verbou wing van de kantine kiezen we voor energiezuinige producten. We hopen met al deze maatrege len niet alleen energiebewust be zig te zijn, maar in de toekomst ook de kosten voor energie om laag te brengen." „Morgen heb ik weer een gesprek met de grondeigenaar omdat we alsnog overeenstemming met hem willen bereiken. Zolang dat niet lukt houden we vast aan het plan om het pad gedeeltelijk te on derbreken. Dat betekent dat fiet sers twee keer de weg moeten oversteken. Daar zorgen we voor veilige oversteekplaatsen. We doen dat natuurlijk liever niet, maar als we de veiligheid over het grootste gedeelte van de weg kun nen vergroten, is dat beter dan dat er niets gebeurt", vertelt een woordvoerster van het Water schap. Het 3,9 kilometer lange pad wordt aangelegd aan de oostkant van de Stolpweg, Nieuweweg en de Zuid- dijk. In de afgelopen jaren zijn meerdere mensen verongelukt op de polderweg tussen de N57 en Dreischor. Voor de dorpsraad van Nieuwerkerk was dat jaren gele den al reden om bij de gemeente en het waterschap middels een burgerinitiatief aan te dringen op de verbetering van de in hun ogen gevaarlijke weg. Volgens de woordvoerster gaat het werk aan de weg tot decem ber duren. „We hebben de weg ook meteen aangepakt. Er staan borden, maar je kunt er wel ge woon langs." De kosten bedragen in totaal 1,9 miljoen euro. 458.000 euro daar van bestaat uit subsidie van de ge meente en Provincie. GOES - Bakkerij Ten Hove uit Nieuwerkerk is dinsdag uitgeroe pen tot de beste ambachtelijke bakkerij van Zeeland. Ruim twintig bakkers uit de pro vincie streden om de zogeheten Zeelandtrofee. Zoals elk jaar moes ten ze drie producten aan de jury voorleggen. Dit jaar waren dat een speltvolkorenbrood, ministol- len en tompoucen. In Eeterij De Vierlinden in Goes riep Leontien van Moorsel - am bassadeur van de ambachtelijke bakkerij - Henk ten Hove uit tot winnaar. Hij bakte over de hele li nie het best. Dat was niet voor het eerst. In 2008 stak hij zijn col lega's ook al de loef af. Het beste speltbrood werd vol gens de jury gebakken door bakke rij Schrieks uit Middelburg. loop van Meijel van de gelijknamige bakkerij uit Clinge leverde de bes te ministollen. Bij de tompoucen - volgens de jury bepaald geen ge makkelijk product - won bakkerij Filius uit Yerseke. Volgens regiovoorzitter Sjako Boer van de organiserende NBOV was het een spannende strijd. „Het lag heel dicht bij elkaar. Dat blijkt wel uit het feit dat winnaar Ten Hove bij geen enkel indivi dueel product eerste werd." door Piet Kleemans BURGH - Het was een schooltje en sinds 1992 is het een museum. In De Burghse Schoole aan de Kerk straat in Burgh herleeft het school leven van zo'n vijftig jaar geleden in het Westerschouwse dorp. icir u\ pzv.nl/kirknor O Meer schoolfoto's www.pzc.nl/kieknoe Museum De Burghse Schoole werd in 1992 geopend. Kinderen in Ot en Sien-outfit deden oud-Hollandse spelletjes. foto collectie gemeentearchief Nieuw fietspad met oversteek door Wendy de Jong NIEUWERKERK - Wegbeheerder Wa terschap Scheldestromen heeft, en kele weken nadat de aanleg van het fietspad tussen Dreischor en Nieuwerkerk is begonnen, nog geen overeenstemming bereikt met een grondeigenaar langs de route. Daarom wordt het pad net ten zuiden van Dreischor gedeelte lijk onderbroken. Het nieuwe fietspad moet in december gereed zijn. foto Dirk-Jan Gjeltema Henk ten Hove, hier met ambassadeur Leontien van Moorsel - mag zich het komende jaar de beste ambachtelijke bakker van Zeeland noemen, foto Marcelle Davidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 52