Nog steeds sleutels in kring inbrekers Zierikzee Alternatief voor geldautomaten Gewonden en chaos na botsing Zandkreeksluis SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Houterman Verbouwing? ZIERIKZEE - Harry K. uit Burgh- Haamstede werd op 17 augustus vorig jaar aangehouden toen hij net enkele stroomautomaatjes bij de haven van Zierikzee had leeg gehaald. De diefstallen van 28 oktober zijn mogelijk het werk van één van de handlangers van deze oud-Zierik- zeeënaar. Zekerheid daarover viel gisteren bij de politie niet te krij gen. De politie bevestigt wel dat er na de aanhouding van K. nog steeds sleutels van stroomkastjes rondgaan in Zierikzeese inbrekers- kringen. De 27-jarige Harry K. werd in mei dit jaar veroordeeld tot 27 maanden celstraf. Samen met enkele handlangers pleegde hij in 2012 en 2013 ongeveer twin tig inbraken, vooral in vakantie huisjes. Voor de rechter zei K. in te breken om zijn gezin te onder houden. Eilandbewoners wilde hij niet duperen, daarom beroof de hij alleen recreanten. K. en zijn maten namen de tijd bij een in braak. Als de buit gereed lag, trok ken ze de koelkast open en werd er gegeten en gedronken. Ook het thuisfront werd niet vergeten. Bij de inbraak op 8 juni 2013 in het clubgebouw van de WV Zierik zee werden enkele kilo's diepge vroren vlees en wat flessen sterke drank meegenomen. Zeelandia plaatst 750 zonnepanelen Bij Zeelandia in Zierikzee zijn 750 zonnepanelen ge plaatst. Het bedrijf bespaart daarmee niet alleen energie. Omdat Zeelandia deelneemt aan de coöperatie 'energie werkf hebben medewer kers van sociale werkvoor ziening De Zuidhoek meege holpen bij de plaatsing. Dit heeft een van de medewer kers een nieuwe baan opge leverd. Première film Stormkracht Ruim vijftienhonderd basis schoolleerlingen zagen in het Waternoodmuseum in Ouwerkerk 'Stormkracht' in een uitvoering van Theater groep 'De Drang^. Het bestuur van filmstich ting NetZeeuws was zo on der de indruk van Storm kracht dat besloten werd de voorstelling op film te zet ten. Die film wordt vanmiddag om 17.00 uur online gezet. Het is te bekijken op www.netzeeuws.nl Nieuwe rector voor Coese Lyceum Carin Biesterbosch-Gunst (52) is met ingang van 1 ja nuari 2015 de nieuwe rector van Het Goese Lyceum. Dit heeft het College van Be stuur van stichting Scholen- groep Pontes gisteren be kend gemaakt. De nieuwe rector heeft een lange staat van dienst in het onderwijs en heeft vele functies bekleed. www.ajhouterman.nl Erkel is bij het initiatief betrok ken geraakt, nadat de Rabobank vorig jaar besloot geldautomaten in enkele dorpen in de gemeente Hulst af te stoten. Hij kwam in contact met Van den Hoek die zichzelf 'de aanstichter' van het servicecorner-concept noemt. Het idee erachter is simpel: plaats een apparaat, een servicecorner, dat meer kan dan een geldautomaat en de machine betaalt zichzelf te rug. Dorpen en stadswijken waar banken geldautomaten afstoten, zijn ermee geholpen. Van den Hoek en Erkel vertellen dat de pro vincie Zeeland zeer geïnteres seerd is. Van den Hoek heeft daar een goede ingang. Hij stond ook aan de wieg van de bibliotheekser- vicebus waarmee de provincie tot in het buitenland furore heeft ge maakt. Verschillende andere ge meenten, waaronder Borsele en Veere, zijn ook aangeschreven. Even voor acht uur knalde een vrachtwagen die in de richting van Goes reed, net na het passe ren van de Zandkreeksluis om nog onbekende reden op de auto die voor hem reed. Die auto kwam daardoor op de andere weg helft terecht en botste met een te gemoetkomende auto. Ook een andere wagen die in de richting van Zierikzee reed, kon een aanrij ding niet meer vermijden. Tot slot botste een auto die achter de vrachtwagen reed, ook nog eens op zijn voorligger. De ravage was groot; in elk geval twee auto's zijn total loss. Vlak na het ongeval reed het ver keer om via het parkeerterrein van het nabijgelegen cafetaria bij de sluis. Even voor negen uur was één rijstrook open. Rond tien uur werd de weg weer helemaal vrij gegeven en losten de ontstane fi les in beide richtingen langzaam op. NU 349,- WOENSDAG 5 NOVEMBER 2014 Havencommissaris Peter Mater van de WV Zierikzee gooit een euro in een van de leeggeroofde stroomautomaatjes. foto Dirk-jan Gjeltema ZIERIKZEE OUWERKERK GOES Aannemingsbedrijf vraag vrijblijvend offerte aan: 's-GRAVENPOLDER 0113-311221 VOGELWAARDE - Begin volgend jaar kunnen de eerste servicecorners als alternatief voor de geldauto maat in gebruik worden genomen. Voorzitter Edger Erkel van de dorpsraad Vogelwaarde en Auke van den Hoek van het bedrijf Raaf M2M in Sint-Philipsland zetten al les op alles om dat voor elkaar te krijgen. door Joeri Wisse WILHELMINADORP - Op de Delta weg (N256) zijn dinsdagochtend vier auto's en een vrachtwagen op elkaar gebotst. Daarbij zijn drie mensen lichtgewond geraakt, twee vap hen zijn met een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. MANNENMODE MIDDELBURG; T0118 6i 34 i NIEUWE BURG 12 MIDDELBURG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 51