Mookhoek droomt van 'Generale titel' Beste van de Benelux 36 SPORT Estafette bij Zeeuws-Vlaamse marathon al vol Atleten AV'56 spelen hoofdrol in documentaire terneuzen - Het estafetteonder deel van de Marathon van Zeeuws-Vlaanderen zit vol. Bin nen een paar uur nadat de in schrijving openging hadden ruim honderd teams, bestaande uit vier personen, zich ingeschreven. De estafetteteams lopen net als de atleten die meedoen aan de in dividuele marathon van Terneu zen naar Hulst. Voor de gewone marathon is er plaats voor 750 lopers. De inschrij ving daarvoor verloopt ook voor spoedig. Er hebben zich al meer atleten ingeschreven dan op het zelfde moment vorig jaar. De tel ler stond dinsdag op zo'n 165 deel nemers. De Marathon van Zeeuws-Vlaan deren vindt zaterdag 15 juni plaats. GOES - Twee leden van de Goese atletiekvereniging AV'56 spelen de hoofdrol in de documentaire '5 voor 12'. Het gaat om de 75-ja- rige Rinus Joosse uit Wilhelmi- nadorp en Kees Kortleve (81) uit Goes die tijdens trainingen en privé werden gevolgd. De documentaire '5 voor 12' on derzoekt de sportbeleving van oudere atleten in Nederland en hun uitdagingen. De documen taire is voor het eerst te zien op het Eindhovense Film Festival (EFF) op vrijdag 28 november. De filmers Frits Kohle en Ar- leen Cuevas (beiden docent me dia en entertainment aan de NHTV Hogeschool in Breda/Tilburg) hebben de docu mentaire gemaakt. De Geus stopt aan het einde van dit seizoen Trainer Rohan de Geus stopt aan het eind van dit voetbalsei zoen bij Lewedorpse Boys. De oefenmeester is aan zijn vierde seizoen bezig bij de za terdag-vierdeklasser. Met Le wedorpse Boys behaalde hij twee zevende en één vijfde plaats. Na het seizoen 2010/2011 kwam hij over van SKNWK. In Nieuwerkerk was De Geus ac tief als jeugdtrainer. Lewedorpse Boys staat momen teel op de negende plaats. Veersedam rijdt tactisch sterk naar overwinning De derde race van het Zeeuws In- door Kart Kampioenschap voor teams in de ereklasse is gewon nen door Veersedam Auto Junior. Het talentvolle jeugdige team sloeg in het tweede uur een gat ten opzichte van de rest Op dat moment reed het team de snelste ronde liet het de snelle rijder een lange stint rijden. De tweede plaats was voor 't Be gin Domburg, dat hierdoor de kop positie in het kampioenschap ver loor aan het team van Veersedam. ZSC herstelt zich tegen Middelburg Rond het voorbije weekeinde wa ren er veel teamwedstrijden. ZSC, het combinatieteam van Scherpe- nisse en Zierikzee, won overtui gend van Middelburg (5,5-2,5) in de Zeeuwse Hoofdklas. Zierikzee A versloeg Terneuzen A en Zierik zee B remiseerde tegen Terneuzen B. In de huishoudelijke competitie naderde Kees van den Nieuwen- dijk de in teamverband spelende top vier tot op enkele punten. Hij staat nu drie punten achter de nummer vier, Martin Krijger. Huisderby krijgt geen winnaar Het duel in de derde divisie driebanden tussen de Beve landse Tafelridders en Jacobs Mannenmode eindigde in 4-4. Voor de pauze leek de 'thuis ploeg' de beste papieren te heb ben na een royale overwinning van Rinus Rijk op Pieter Harms en een kleine winst van Jan Westdorp op Kees den Boer. Na de thee trokken Rinus Pankow (tegen André Karelse) en René Koetsier (tegen Rinus Kramer) de stand gelijk. Er werden ook klassementsprijzen gepakt Ze wonnen de Zeeuwse ti tel op de dagfond met tevens op dit onderdeel de tweede asduif. Op het Zeeuwse marathonkam pioenschap veroverden ze de gene rale titel. Een generale titel die gaat over vier onderdelen: mid- fond, dagfond en overnachtfond voor oude duiven en midfond voor jonge duiven. Ze werden ook kampioen in de 'Gouden Ringen' competitie. Een competitie die wordt vervlogen in de provincies Zeeland en Brabant. Een provincia le zege was er net niet bij. Henk: „We zaten daar een paar keer dicht bij maar pakten er die paar keer dus net naast." Henk en Henry pakten ondanks hun superseizoen ook nog naast een aantal aansprekende prijzen. Toen de eindbalans van het Zeeuwse Generale kampioen schap werd opgemaakt kwam de combinatie Traas uit Nieuwdorp als eerste uit de bus. Op dat po dium werden ze geflankeerd door de gebroeders Scheele uit Terneu zen en Herman Calon uit Slijk- plaat. Vierde en net naast dat po dium eindigden H. Mookhoek&Zn. Ze voerden ook lange tijd de stand aan in de strijd om het Generale Kampioenschap van het Samenspel 1, dus van West Zeeuws-Vlaanderen. Op dit onderdeel werden ze in de slotfase opnieuw gepasseerd door Herman Calon, de man die* een abonne ment heeft op deze titel. Henk: „Herman pakte met de jonge dui ven en op de natoer zijn 'geteken de' en daar gaat het om. Daar verlo ren we onze voorsprong die we hadden opgebouwd en dus de ti tel. Dat blijft overigens nog altijd onze grote uitdaging, de generale titel in het Samenspel 1. Ooit in een ver verleden, nog voor de fïi- Op alle fronten zaten we er vanaf de opening van het seizoen bij. sie van de zaterdag- en zondagvlie gers in 1996, mochten we wel een aantal keren de generaalspet opzet ten. Toen overigens nog in de Kring West/Walcheren. Die inde ling is na 1996 veranderd. Walche ren en West Zeeuws- Vlaanderen werden losgekoppeld." Henk Mookhoek begon in 1967 met de duivensport. Een probleem was dat hij als vissersman de kost verdiende. Toen nog in Breskens waar de vissersboten dicht op el kaar lagen. Later bleef hij in de vis serij maar niet meer in Breskens. Toen was het de zondagavond de tas inpakken en wegwezen en de vrijdagmiddag pas weer terug. „Ik heb echter altijd goede verzorgers kunnen vinden. Namen wil ik niet direct noemen want stel dat je er één vergeet. Het waren formi dabele mensen op de achtergrond. In 1994 is mijn zoon Henry er bij gekomen. Ook toen had ik naast hem nog een verzorger van mijn duiven. De laatste jaren is dat min der. Nu ik een aantal jaren niet meer mijn boterham als visser man verdien heb ik tijd over. Wil niet zeggen dat we het beter doen want ook in de jaren tachtig en ne gentig van de vorige eeuw konden we aardig onze prijzen pakken. Toen was de concurrentie nog gro ter." Het hok van Henk en Henry, hij is ook de administrateur van de combinatie, bestaat voor het over grote deel uit eigen kweek. „We halen er ieder jaar wel wat bij maar de euro's daarvoor zijn bij ons zeer beperkt." De grote wens van Henk Mookhoek&Zn? „Vol gend seizoen de 'Generale titel' in Samenspel 1 en als het even kan ook op het provinciale podium." GOLFSURFEN UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden derde divisie. Bevelandse Tafelrid ders - Jacobs Mannenmode 1 4-4: André Karei- se - Rinus Pankow 12-35, 55; Jan Westdorp - Kees den Boer 35-33, 91; Rinus Kramer - René Koetsier 27-30, 45; Rinus Rijk - Pieter Harms 30-20, 63. VLISSINGEN - Pascal van der Mast (op de foto in actie in Labenne) is Beneluxkampioen golfsurfen geworden. Na twee wedstrijden in de categorie shortboard kwam de Domburger als beste uit de bus en pakte daarmee ook het prijzengeld. In de eerste wedstrijd, op 15 oktober in Scheveningen, werd Van der Mast tweede. Daarmee plaatste hij zich voor het laatste deel van het kampioen schap, dat op 22 oktober werd afgewerkt in het Franse Labenne. De uitslag werd pas dit weekeinde in Amster dam bekendgemaakt, foto Luca Beel/SurfBenelux. LEWEDORP MIDDELBURG ZIERIKZEE KWADENDAMME door Fred Rabout BRESKENS - De combinatie Mook hoek uit Breskens, bestaande uit vader Henk en zoon Henry, kijken met voldoening terug op hun dui- venseizoen 2014. „Gewoon super", geeft de 67-jarige Henk te kennen. „Op alle fronten zaten we er vanaf de opening van het seizoen bij." Henk Mookhoek

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 36