Catalanen zijn Cruijff dankbaar Komt u ook langs? SPORT 35 Zaterdag 8 november van 10.00-17.00 Introductie van de nieuwe Joolz Day Quadro! Deze is uit voorraad leverbaar. Laat u verrassen onder het genot van een hapje en drankje. Nieuwkoop oefent met Oranje -19 Tholenaar Bart Nieuwkoop is door bondscoach Aron Winter geselecteerd voor twee oefenin terlands van het Nederlands elf tal -19. Op vrijdag 14 november neemt de aanvoerder van Feyenoord Ai het met zijn ploeg in Falkirk op tegen zijn Schotse leeftijds genoten. De aftrap van dat duel is om 16.00 uur Nederlandse tijd. De week erop is België in Uden de tegenstander. Op Sportpark Parkzicht klinkt om 19.00 uur het eerste fluitsignaal. De Jager naar Tlirkije met Oranje -18 Ruben de Jager uit Lewedorp is door bondscoach Maarten Stekelenburg geselecteerd voor het Nederlands elftal -18 dat af reist naar Turkije voor het vier- landentoernooi. Stekelenburg nam de speler van FC Twente op in de selec tie die het vanaf donderdag 13 november op zal nemen tegen de leeftijdsgenoten uit Duits land, Tsjechië en gastland Tur kije. Op 13 november staat het duel met Duitsland (12.00 uur Ne derlandse tijd) gepland, waar Oranje -18 het twee dagen later opneemt tegen Turkije (12.00 uur). Op de slotdag, maandag 17 november, is Tsjechië om 14.00 uur de tegenstander. Inschrijving geopend Ride for the Roses Tijdens de Contacta in de Zee landhallen in Goes is gisteren de inschrijving voor de zesde editie van de Delta Ride for the Roses geopend. Sportgedeputeerde Ben de Reu verrichtte om 17.00 uur de offi ciële opening. De Reu is al ja ren ambassadeur van de Delta Ride for the Roses, het grootste fietsevenement, waarvan de op brengst ten bate komt van KWF Kankerbestrijding. De zesde editie van de tocht wordt gefietst op zaterdag 13 juni. Schaatsers Team Corendon naar Azië Team Corendon vaardigt drie schaatsers af naar de komende wereldbekertoernooien in Azië. Marrit Leenstra, Marije Jo ling en Koen Verweij hadden zich het afgelopen weekeinde bij de NK afstanden geplaatst voor de wedstrijden in Japan (14-16 november) en Zuid-Ko- rea (21-23 november). Na afloop van de driedaagse in Thialf was het echter nog niet hele maal duidelijk of Team Coren don van de startbewijzen ook gebruik zou maken. Andere ploegen laten het Azia tische tweeluik wel schieten in verband met de reistijd en/of de kosten die met de trips naar Japan en Zuid-Korea zijn ver bonden. Babyhuis Casita Tel: +31 (0)115 - 69 41 18 was niet leuk. Het moet duidelijk beter. We gaan er tegen Ajax alles aan doen om dat te bewerkstelli gen." Hoe hij zijn eerste goal voor Barce lona zal vieren, vraagt een Spaan se collega. „Ik zie altijd maar, merk wel wat er spontaan ge beurt." Maar, wat nou als het in de Arena is, riposteert een Neder landse verslaggever. „Ik zal blij zijn als ik mijn eerste goal maak, dat zeker. Maar nee, dan juich ik niet. Ik heb veel respect voor deze club, zal voor de Ajax-fans niet jui chen." Het was, erkent Suarez, even wen nen om- na vier maanden louter training - aan de zijde van Messi en Neymar het veld te betreden. „Ik vind het een eer." Dat de drie elkaar nog beter moeten aanvoe len, vindt hij niet meer dan lo gisch. „De tweede wedstrijd, te gen Celta, ging het al een stuk be ter." Het samenspelen met Messi noemt hij een genót. Het is dan ook tijd om het Spaanse journail le - goeddeels gericht op de Cata laanse- consument - te laten smul len. Zij hebben hem de afgelopen maanden amper nog kunnen spre ken. Maar nu komt dan toch het hoge woord eruit. „Heb ik me niet eerder uitgesproken wie de beste is, Lionel of Cristiano Ronal- do? Voor mij is daar geen twijfel over. Lionel, absoluut." In de documentaire spreekt Cruijff met iconen van FC Barcelo na. Ook Marjolijn van der Meer, de weduwe van de oud-directeur Armand Carabén, de man die zo wel Rinus Michels, Johan Nees- kens als hemzelf naar Catalonië haalde en daarmee de club een an der gezicht gaf, komt aan het woord. Op 17 februari 1974 won Cruijff met FC Barcelona in Madrid met 0-5 van aartsrivaal Real Madrid, een speciale dag voor Catalonië. En voor de Hollander. Hij vertelt in de documentaire dat zijn zwan gere vrouw op diezelfde dag was uitgerekend, maar hij wilde per se spelen. Ze vroegen aan de dokter of zijn zoon eerder kon worden ge boren. En zo geschiedde. Zoon Jor- di - een Catalaanse naam - werd een week eerder geboren en Cruijff leidde Barcelona naar een historische overwinning. Eenmaal terug in Barcelona werd hij door het volk niet gefeliciteerd, maar bedankt. Cruijff, die zich niet met de politieke situatie bemoeide, begreep dat niet direct Zoals hij ook niet begreep dat de gemeen teambtenaar zei dat zijn zoon Jordi 'Jorge' zou moeten heten. De naam was lange tijd verboden geweest onder de dictatuur van Franco. Johan Cruijff gaf het Cata laanse volk zijn trots terug, blijkt bij de première van de documentaire L'Ültim Partit Maar Cruijff hield vast aan Jordi. Catalanen zijn hem eeuwig dank baar voor die standvastigheid. Cruijff is zich inmiddels goed be wust dat zijn aanwezigheid in Ca talonië een politieke lading heeft. Hij is voor menig Catalaan 'El Sal vador' de bevrijder die na die be wuste wedstrijd van '74 het volk zijn trots teruggaf. „De basis is dat ze niet kunnen meebeslissen over zichzelf', zegt hij over de huidige politieke ver houdingen in Spanje. De drang naar onafhankelijkheid heeft in middels zijn hoogtepunt bereikt en het is dan ook niet geheel toe vallig dat de Catalaanse minister president, Arthur Mas, eregast was bij de première. Met het alternatie ve referendum van aanstaande zondag in het vooruitzicht leidde hij de documentaire in met een metafoor: Johan Cruijff heeft zijn laatste wedstrijd gespeeld, maar aanstaande zondag moeten wij on ze 'laatste wedstrijd' nog spelen. www.babyhuiscasita.nl f BabyhuisCasitaWebshops WOENSDAG 5 NOVEMBER 2014 respect voor Ajax ZEIST ZEIST GOES UTRECHT Noordstraat 21 4531 GB Terneuzeri klantenservice@babyhuiscasita.nl Maandag: Di - Vr: Zaterdag: Zondag: 13.00 - 17.30 uur 10.00 - 17.30 uur 10.00 - 17.00 uur Elke laatste van de maand Luis Suarez (links) met twee ploeggenoten van Barcelona tijdens een training in de Amsterdamse Arena. foto VI Images door Sophie Schiphorst BARCELONA - „Als je iets wilt, moet je het doen" zegt Johan Cruijff bij de première van de documentaire L'Ültim Partit, ofwel: De Laatste Wedstrijd. Deze verlossende bood schap gaf hij het Catalaanse volk mee toen hij veertig jaar geleden verscheen in deze Spaanse regio.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35