De Boer wil passie en vertrouwen zien bij Ajax Suarez neeft veel Anderlecht verrast Arsenal in Londen Y 34 SPORT LUIS SUAREZ CHAMPIONS LEAGUE Luis Suarez speelt vanavond tegen Ajax in de Champions League. Het brengt veel herinneringen bij hem boven. De Ajax-trainer omschreef Suarez gistermiddag als ,een harde wer ker, een vechter, doorzetter. „En een échte doelpuntenmaker." In Barcelona werd Ajax twee we ken terug - Suarez was toen nog niet speelgerechtigd - volledig overrompeld. Na treffers van Ney- mar en Messi was de wedstrijd al halverwege de eerste helft ge speeld, uiteindelijk werd het slechts 3-1 voor de Catalanen. „We zullen veel beter uit de start blokken moeten komen", erken de Ricardo van Rhijn gistermid dag. „Dat we dat gaan doen, daar ben ik eigenlijk wel van over tuigd." De verdediger denkt dat een aantal van zijn minder gelou terde ploeggenoten geïmponeerd was door de ambiance in Barcelo na. Thuis zal het anders zijn. „De spanning moet je zo snel moge lijk kwijt zijn." De Boer hamerde er in aanloop naar de internationale confronta tie bij zijn spelers op vooral geen angst te hebben. „Respect moet je hebben voor je tegenstander, maar geen angst. Ik wil passie zien, ik wil vertrouwen zien." De Ajax-coach draaide gisteren beelden van de uitwedstrijd af en attendeerde zijn spelers erop waar de ruimtes lagen. „We gin gen toen steeds naar de kant waar zij ons wilden hebben. Daar moe ten we slimmer in zijn." Hoe goed Messi en consorten ook zijn, De Boer wil de kwaliteiten van Barcelona niet overdrijven. „Messi bestrijden is moeilijk, maar niet onmogelijk. Bovendien moeten we niet vergeten dat we niet alleen tegen Messi spelen." Anderlecht had wel enige hulp no dig. Anthony vanden Borre stond buitenspel toen hij de 3-1 binnen schoot en hij benutte later ook een makkelijk gegeven strafschop. Tien minuten voor tijd zorgde Aleksander Mitrovic voor de ge lijkmaker: 3-3. Voor Galatasaray zit de Cham pions League er op. Wesley Sneij- der kreeg ondanks zijn weigering een verklaring te tekenen om tot januari af te zien van zijn salaris een basisplaats tegen Borussia Dortmund. In de beginfase was hij dreigend met een omhaal. Uit een corner van Sneijder kwam de Thrkse club na de rust terug tot 2-1. Het verloor uiteindelijk met 4-1 van Borussia, dat in de Cham pions League niet te stuiten is. Galatasaray kan bovendien een forse straf tegemoet zien. Het duel moest tot tweemaal toe on derbroken worden omdat Turkse fans vuurpijlen naar het veld en in vakken met supporters van de Duitse club schoten. Juventus stond gisteravond even op uitschakeling in de Cham pions League. Het raakte op ach terstand tegen het Griekse Olym- piakos, waar Ibrahim Affelay in de basis startte. Razendsnel richt te de Oude Dame zich echter weer op. Door doelpunten van Llorente en Pogba boog het in één minuut een 2-1 achterstand om in een 3-2 voorsprong. Daar mee achterhaalde het in punten Olympiakos. Omdat het in de slot fase een penalty miste (Arturo Vi- dal) kwam het in onderling resul taat niet langszij. GROEP H AMSTERDAM - Tuurlijk, hij spreekt nog wel wat woordjes Neder lands. Als Luis Suarez in de cata comben van de Arena wat oude bekenden tegenkomt is het van 'Alles goed, hoe gaat het?' Tijdens de persconferentie houdt de ex-Ajacied het echter bij Spaans. Maar denk toch vooral niet dat de liefde is bekoeld. „Amsterdam brengt zoveel mooie herinnerin gen bij me boven." Zelden was het, zelfs in aanloop naar een wedstrijd in de Cham pions League, zo druk op een persconferentie bij Ajax. Niet al leen is nu juist voor Luis Suarez een bus vol ingevlogen Spaanse journalisten het parkeerdek van de Arena opgereden, ook alle Ne derlandse media - van AT5 tot Zappsport - zijn erbij. Het stemt de soms toch wat nukkige Suarez vrolijk. Er komt geen onvertogen woord over zijn lippen, de Uru- guayaan heeft het -ondanks de ledereen weet hoe dankbaar ik ben, hoezeer ik het hier naar mijn zin heb gehad stroeve start bij Barcelona, met twee nederlagen- duidelijk naar zijn zin. Ze zijn hem hier, in Amsterdam, niet vergeten. Net zoals hijzelf zijn tijd bij Ajax nog altijd koes tert. TUurlijk is hij, bijna vier jaar na zijn vertrek, blij hier weer te zijn. „En het is absoluut een bij zondere wedstrijd." Suarez kent weliswaar geen van de huidige spelers, toch noemt hij de perio de in Amsterdam de meest bepa lende voor zijn carrière. „Het wa ren echt de belangrijkste jaren. Ik heb hier bij Ajax, in Amsterdam, zoveel geleerd. Zowel qua voetbal als op persoonlijk gebied. Mijn dochtertje Delfïna heeft hier de eerste zes maanden van haar le ven gewoond. Het brengt alle maal zoveel mooie herinneringen met zich mee." En dus is de vraag gerechtvaar digd of Suarez, die weliswaar nu aan het begin van zijn loopbaan in Barcelona staat, ooit terugkeert in Amsterdam? Dat herhaalt hij immers bij iedere gelegenheid die er is. „Iedereen weet hoe dank baar ik ben, hoezeer ik het hier naar mijn zin heb gehad. Dankzij Ajax is de droom om Champions League-voetbal te spelen werke lijkheid geworden. De mensen hier waren ook zo onwaarschijn lijk aardig. Als de mogelijkheid zich op termijn zal voordoen dan zou het kunnen gebeuren." Dat hij het in ieder geval over weegt, schijnt zelfs in zijn biogra fie te staan. Morgen verschijnt 'Luis Suarez, de autobiografie'. In het Engels, Spaans én Neder lands. Opmerkelijk genoeg liep Suarez onlangs, uitgerekend toen hij een interview met een verslag gever van The Guardian had, weg. Juist die krant mocht al één en an der uit de biografie publiceren. Suarez verklaarde dat hij het zat was om nog langer vragen over zijn bijtgedrag te beantwoorden. Nu heeft hij een pasklaar ant woord. Op de vraag hoe het is weer voetballer te zijn, komt een ingestudeerd praatje. Over dat het een moeilijke periode is geweest. „Maar het is onderdeel van het verleden, morgen is het belang rijkste." Driemaal ging hij over tot 'kanni balisme', de laatste keer op het WK kwam hem op een maanden lange schorsing te staan. Daarom ook maakte hij vorige week pas zijn debuut bij Barcelona. De eer ste twee wedstrijden die de aan valler speelde, aan de zijde van Neymar en Messi, werden nota bene verloren. Real Madrid en Celta de Vigo deden datgene waar de Ajacieden van dromen. Suarez: „Het was niet goed, het GROEP D door Edward Swier AMSTERDAM - Het weerzien van Luis Suarez met de Arena zal vol gens Frank de Boer emotioneel zijn, voor zowel speler als Ajax-fans. „Het is mooi dat hij uit gerekend bij zijn eerste optreden voor Barcelona in de Champions League 'thuiskomt', terugkeert op de plek waar hij een deel van de successen uit zijn carrière boekte." DEN BOSCH - Anderlecht zorgde gis teravond voor een enorme stunt in de Champions League. Het haalde in Londen tegen Arsenal een 3-0-achterstand op en heeft nog een minieme kans om zich te plaat sen voor de knock-out fase. B. Leverkusen Malmo FF-Atletico Madrid 0-2 (0-1). 30. Ko- AS Monaco ke 0-1, 78. Garcia 0-2. FC Zenit Juventus-Olympiakos Piraeus 3-2 (1-1). 21. Benfica Pirlo 1-0, 24. Botia 1-1, 61. Ndinga 1-2, 65. Ro berto 2-2 (e.d.), 66. Bijzonderheid: Pogba 3-2. Vidal (Juv) mist in blessuretijd penalty. Atletico M. 4 3 0 1 9 10-3 Juventus 4 2 0 2 6 5 - 4 Olympiakos Piraeus 4 2 0 2 6 6 - 7 Malmo FF 4 1 0 3 3 2-9 4 3 0 1 9 7- 4 1 2 2 5 1 - 4 112 4 3- 4 112 4 2- CRÖEP B Basel-PFC Ludogorets Razgrad 4-0 (2-0). 34. Embolo 1-0, 41. Gonzales 2-0, 59. Gashi 3-0, 65. Suchy 4-0. Real Madrid-Liverpool 1-0 (1-0). 27. Benze- ma1-0. Real Madrid 4 4 0 0 12 11 - 2 Basel 4 2 0 2 6 6 - 6 Liverpool 4 1 0 3 3 2 - 6 Ludogorets 4 1 0 3 3 3 - 8 FC Zenit St Petersburg-Bayer Leverkusen 1-2 (0-0). 68. Son Heung-min 0-1, 73. Son Heung-min, 89 Rondon 1-2. Benfica-AS Monaco 1-0 (0-0). 82. Talisca 1-0. Bor. Dortmund Arsenal Anderlecht Galatasaray 12 13- 7 9- 2 5- 1 3- door Edward Swier Luis Suarez Arsenal-Anderlecht 3-3 (2-0). 25. Arteta 1-0 (pen.), 29. Sanches 2-0, 58. Oxlade-Cham- berlain 3-0, 61. Vanden Borre 3-1, 73. Vanden Borre 3-2 (pen.), 90. Mitrovic 3-3. Borussia Dortmund-Galatasaray 4-1 (1-0). 39. Reus 1-0, 55. Papastathopoulos 2-0, 70. Balta 2-1 74. Immobile 3-1, 75. Kaya 4-1 (e.d.). 1 7 9 13 Programma woensdag. Groep E: 20:45 uur: Manchester City-CSKA Moskou, Bayern München-AS Roma. Groep F: 20:45 uur: Paris Saint-Germain-APoel FC, Ajax-FC Barcelona. Groep G: 20:45 uur: Sporting Portugal-FC Schalke 04, NK Maribor-Chelsea. Groep H: 20:45 uur: Shaktar Donetsk-Bate Bo- risov, Athletic de Bilbao-FC Porto. Johan Cruijff bij de première van de documentaire De Laatste Wedstrijd, foto Albert Llop/VI Images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34