Kanteling in de Adviesraad voor de Zorg Actualisatie Natuurbeheerplan Zeeland WALCHEREN 31 De voorzitter van de WMO Ad viesraad Vlissingen geeft het roer over op het moment dat de de thuiszorg, huishoudhulp, bijzon dere zorgvoorzieningen, geeste lijke gezondheidszorg en jeugd zorg voor rekening van de ge meente komen. De laatste drie jaar van voorbereiding, waarbij de WMO Adviesraad uit naam van de inwoners meekeek bij de be leidsmakers, waren intensief. „Er Onderweg kun je veel meer bereiken en bijsturen. Dat wordt gewaardeerd waren tijden dat ik zeven dagen in de week werkte", zegt Meul meester. „Dat is nu genoeg. We hebben ook vier kleinkinderen." Een opvolger wordt nog gezocht. Niet zomaar iemand, vindt Meule- meester. „De adviesraad is een heel gemêleerd gezelschap. Dat leiding geven vereist empatisch vermogen en analytisch denken. Je moet de andere partij willen be grijpen." De adviesraad maakte de afgelopen jaren een kanteling. „In 2009 bracht de adviesraad op verzoek van het college advies uit op collegebesluiten. Dan mag je na afloop, als de ambtelijke nota's besluit geworden zijn, er nog eens op schieten. Dan kun je hooguit sleutelen aan de punten en de komma's. Wij hebben ge tracht om met onze adviezen aan de voorkant van het beleid te gaan zitten." Het lukte na enkele jaren om mee te mogen denken bij de uitwerking van bestuurlij ke ideeën. „In 2011, bij de nota Mantelzorg en vrijwilligers, heb ben we er op ingezet onze erva ringsdeskundigen te laten mee- marcheren met de ambtenaren. Onderweg kun je veel meer berei ken en bijsturen. Dat wordt erg gewaardeerd door de ambtenaren. Die zitten anders te googlen en kijken wat de Vereniging Neder landse Gemeente voorschrijft; maar ze gaan niet naar de burgers. Wij zijn de burgers. Er is colle giaal overleg. We worden serieus genomen." Die samenwerking bij de totstandkoming van beleid geeft de Vlissingser WMO Advies raad een nieuwe positie: als mede verantwoordelijke kan de raad hooguit nog achteraf opmerken dat er zaken niet volledig naar haar inzicht zijn overgenomen. Toch is die positie een betere, vindt Meulmeester. „Je kunt be leid actief bijsturen. De afgelopen jaren waren ouderen in Vlissin gen in het armoedebeleid beter af dan gezinnen met jonge kinde ren, in geld gerekend. Wij hebben geadviseerd wat weg te halen bij de ouderen en meer te doen voor gezinnen: je moet gezinnen geen schuld laten opbouwen." Bij onenigheid over zorg ligt het heft ook in hand van de burger, vindt Meulmeester. „Je moet de klacht neerleggen waar die veroor zaakt is. Bij het taxibedrijf als het vervoer niet goed ging. Ik begrijp dat het lastig kan zijn, mensen zijn bang dat ze daar problemen mee krijgen. Enkel als de klacht niet wordt opgelost, is het tijd om naar de opdrachtgever, de ge meente, te gaan. En eventueel naar de Zeeuwse Ombudsman." Provincie Zeeland WOENSDAG 5 NOVEMBER 2014 Wim Meulmeester stopt na zes jaar als voorzitter van de WMO Adviesraad Vlissingen. foto Ruben Oreel door Claudia Sondervan VLISSINGEN - Op 1 januari veran dert de wereld niet, drukt Wim Meulmeester de Vlissingers op het hart. „Wie zorg nodig heeft, blijft die krijgen, vaak met dezelfde hulp verleners. Voor wie zorg nodig gaat krijgen zal het wel anders gaan dan vroeger. Er wordt meer gekeken naar wat de betrokkene nog wel kan. Dat past ook bij de burger van nu: die wil zijn leven zelf in de hand houden". Wim Meulmeester Gedeputeerde Staten (GS) hebben het Natuurbeheerplan Zeeland gewijzigd. Het Natuurbeheerplan Zeeland is een nadere uitwerking van het Omgevingsplan Zeeland en bevat de begrenzing van bestaande en nieuwe natuurgebieden en agrarische beheergebieden. Het Natuurbeheerplan wordt ieder jaar geactualiseerd. Dit jaar zijn kleine wijzigingen doorgevoerd in de begrenzing en beheertypen van enkele natuurgebieden en agrarische beheergebieden. Ook is de begrenzing van het kerngebied voor akkervogels in Zeeland gewijzigd. Op grond van deze kaart kunnen in de toekomst gerichte beheermaatregelen voor behoud van de akker vogels op landbouwgrond worden gesubsidieerd. De Provincie verstrekt alleen subsidie natuur- en landschapsbeheer voor gebieden en beheertypen die in het Natuurbeheerplan staan vermeld. De Ontwerp planwijziging Natuurbeheerplan Zeeland 2014 is op 20 mei 20U vastgesteld door GS en heeft van 2 juni tot en met 14 juli ter inzage gelegen. Op het plan zijn 20 zienswijzen ingediend. Deze zijn behandeld in een antwoordnota. Naar aanleiding van de zienswijzen is de planwijziging op onderdelen aangepast. De Planwijziging Natuurbeheerplan Zeeland 2014 en Antwoordnota liggen vanaf 10 november gedurende zes weken ter inzage op het provinciehuis Abdij 6 te Middelburg en kunnen op werkdagen, gedurende de kantoortijden, worden ingezien. De Planwijziging kan tevens worden geraadpleegd via de provinciale website op: http://provincie.zeeland.nl/natuur_landschap/actueel/planwijz20147lngsnl Belanghebbenden kunnen schriftelijk beroep instellen tegen dit besluit bij de rechtbank Zeeland-West Brabant, locatie Breda, team bestuursrecht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. In het beroepschrift neemt u ten minste op uw naam, uw adres, de datum, tegen welk besluit u beroep instelt (zo mogelijk een kopie mee zenden] en waarom. Het beroepschrift dient te worden ondertekend. U moet het beroepschrift indienen binnen zes weken na de dag waarop het besluit is bekend gemaakt. Doorgaans is dat de dag na de datum van verzending. Overschrijding van de termijn kan er toe leiden dat met uw beroep geen rekening wordt gehouden. Als u overweegt beroep in te stellen, kunt u een informatiefolder aanvragen op het telefoonnummer 0118-631000. U kunt de informatie ook downloaden via http://loket.zeeland.nl/bezwaar/beroep Wij wijzen u erop dat het beroep niet de werking van het besluit schorst. U kunt een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening (artikel 8:81lid 1 van de Algemene wet bestuursrecht). U richt het verzoek aan de voorzieningenrechter van de rechtbank Zeeland-West Brabant, locatie Breda, team bestuurs recht, Postbus 90006, 4800 PA Breda. Voor de behandeling van het verzoek is griffierecht verschuldigd. www.zeeland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 31