Henk ten Hove is de beste bakker van Zeeland Rechter voelt zich machteloos bij burenruzie 30 WALCHEREN Servicecorner als alternatief voor betaalautomaat Middelburgse kinderen logeren in Dolfinarium Ondanks dreigende bezuinigingen in de zorg, breidt Buurtzorg Veere medische zorg aan huis in de gemeente flink uit. aagtekerke - De zes verpleegkun digen en vijf wijkziekenverzorgen den van het Buurtzorgteam in de gemeente Veere krijgen verster king van een fysiotherapeut en er gotherapeut. Het Veerse team, sinds gisteren of ficieel Buurtzorg Plus-team, start te in 2010 met twee verpleegkun digen en vier verzorgenden. Buurtzorg is een landelijke thuis zorgorganisatie, opgericht in 2007, met 650 thuiszorgteams. Naast het Veerse team werken er op Walcheren twee teams in Mid delburg, één in Vlissingen en één in Souburg. De cliënten krijgen niet al te veel verschillende gezichten aan bed omdat de teams klein zijn. De ver trouwde wijkzuster van weleer is zo nieuw leven ingeblazen. Voor de zorg is de gebruikelijke indica tie nodig. Door de samenwerking met fysio therapeut Will Timmermans en ergotherapeut Evelien Adriaanse wil Buurtzorg Veere beter toege rust zijn om de veranderingen in de thuiszorg het hoofd te bieden. „Wij zullen ook moeten bezuini gen. Dat betekent zo efficiënt mo gelijk werken. De lijnen binnen Buurtzorg zijn kort. Er zit geen dure managementlaag boven ons. We zijn niet bang voor onze toe komst. Deze kleinschalige manier van zorg werkt goed. Vaak ook goedkoper dan andere organisa ties", vertelt Joukje Hoek, ver pleegkundige binnen het team. Fysiotherapeut Wil Timmerman: „Zowel Evelien Adriaanse als ik zijn gespecialiseerd in geriatrie. We hebben beide een verpleeg huisachtergrond. Zijn gewend multidisciplinair te werken. De tendens in de maatschappij is dat ouderen steeds langer zelfstandig moeten blijven. Wij kunnen daar een grote rol in spelen. Het is een groot voordeel dat we de mensen thuis bezoeken. Daar kun je zien wat de thuissituatie eventueel aan beperkingen oplevert en hoe die op te lossen." Ergotherapeut Evelien Adriaanse is ook cognitief therapeut, gespe cialiseerd in revalidatie na hersen- letsel. „Wij begeleiden mensen om zo lang mogelijk zelfstandig te kunnen functioneren. Niet al leen fysiek maar ook mentaal. Door deze samenwerking met Buurtzorg kijkt er niet één paar ogen naar een cliënt, maar meer dere. Zo kun je een bredere analy-* se maken van problemen en komt je tot een goede oplossing op lan gere termijn. Of dat nu een aan passing in huis is, een fysiothera- piebehandeling of een training om het dagelijks leven goed in te delen. We kunnen mensen op di verse manieren ondersteunen." Gisteren was de startbijeenkomst voor het nieuwe Plusteam in het Buurtzorgkantoor in Aagtekerke. Adriaanse: „Een mooie gelegen heid om eikaars kracht te leren kennen. Wie kan wat en waar is dat het beste in te zetten." Het idee is simpel: plaats een ap paraat, een servicecorner, die meer kan dan een geldautomaat en de machine betaalt zichzelf te rug. Dorpen en stadswijken waar banken geldautomaten afstoten, zijn ermee geholpen. „En het is", stelt Van den Hoek, „goed voor lo kale economie. Als mensen in hun dorp of wijk weer geld kun nen opnemen, gaan ze weer eer der naar een lokale winkel om iets te kopen." Van den Hoek en Erkel vertellen dat de provincie Zeeland zeer geïnteresseerd is. In de loop van 2015 hoopt Van den Hoek tien ser vicecorners te kunnen plaatsen. Om het project een stevige basis te geven is het de bedoeling nog subsidie aan te vragen bij de Euro pese Unie. GOES - Bakkerij Ten Hove uit Nieuwerkerk is dinsdag uitgeroe pen tot de beste ambachtelijke bakkerij van Zeeland. Ruim twintig bakkers uit de pro vincie streden om de zogeheten Zeelandtrofee. Zoals elk jaar moes ten ze drie producten aan de jury voorleggen. Dit jaar waren dat een speltvolkorenbrood, ministol- len en tompoucen. In Eeterij De Vierlinden in Goes riep Leontien van Moorsel - am bassadeur van de ambachtelijke bakkerij - Henk ten Hove uit tot winnaar. Hij bakte over de hele li nie het best. Dat was niet voor het eerst. In 2008 stak hij zijn col lega's ook al de loef af. Het beste speltbrood werd vol gens de jury gebakken door bakke rij Schrieks uit Middelburg. Joop van Meijel van de gelijknamige bakkerij uit Clinge leverde de bes te ministollen. Bij de tompoucen - volgens de jury bepaald geen ge makkelijk product - won bakkerij Filius uit Yerseke. Volgens regiovoorzitter Sjako Boer van de organiserende NBOV was het een spannende strijd. „Het lag heel dicht bij elkaar. Dat blijkt wel uit het feit dat winnaar Bewoners van twee panden in de Keucheniusstraat hebben al jaren lang ruzie. Ze beschuldigen elkaar over en weer van intimidatie, be dreigingen, vernielingen en ande re dingen die mensen doen om el kaar het leven zuur te maken. Meerdere organisaties zijn al tot de conclusie gekomen dat er geen enkele eer meer valt te halen in de Keucheniusstraat. De politie komt niet of nauwelijks meer als er gebeld wordt met klachten. De woningbouwvereniging heeft ook al laten weten dat de mensen het zelf maar moeten oplossen. Om een einde aan die overlast te maken eiste een bewoonster giste ren via een kort geding dat haar buurman een straat- en contact verbod krijgt zodat hij zich daar niet meer mag komen. Volgens haar is dat de manier om een ein de te maken aan alle problemen. Haar buurman moest na tussen komst van de kantonrechter in Bewoners van Keuchenius straat beschuldigen elkaar van intimidatie, bedreigin gen en vernielingen. het recente verleden al eens zijn woning in de Keucheniusstraat verlaten. Maar de huur van zijn woning werd vervolgens overge nomen door zijn vriendin waarna de buurman bij haar introk. Raadsman De Wit noemde dat een nogal merkwaardige actie. „Het kan toch nooit de bedoeling zijn geweest dat die buurman daar bleef wonen." Volgens De Wit is na die uitspraak de overlast zelfs toegenomen. Op zijn beurt stelde raadsman Van de Watering dat de buur vrouw en haar moeder juist een zeer kwalijke rol spelen. Zijn cliënt bevestigde dat. De beslis sing van de kantonrechter was ge baseerd op zijn daden in het verle den, zo zei hij. Nu probeert hij zich zo rustig mogelijk te houden, vervolgde hij. Maar hij wordt door zijn buren uitgedaagd en soms kan hij zich niet inhouden om te reageren. „Als bewijs heb ik vele foto's en video's." Witsiers wilde nog niet vooruitlo pen op zijn beslissing. Maar hij gaf wel aan dat een straatverbod een heel vergaande maatregel is die niet zomaar wordt opgelegd. Hij benadrukte enkele malen dat de enige echte oplossing een ver huizing is. „Zodat u niet meer naast elkaar woont. Maar dat heb ik niet in mijn macht." De buurman liet weten dat hij en zijn vriendin graag willen verhui zen, maar dat dat tot op heden nog niet gelukt is. Uitspraak 11 november. MIDDELBURG - Acht kinderen van de BeestenBende in Middelburg hebben na het vinden van een schat in de 'Schatjacht' een nacht je logeren gewonnen bij de Dolfij nen in het Dolfinarium. De Bees tenBende zijn duizenden kinde ren die zich in het hele land inzet ten voor een schone en prettige buurt. De Schatjacht is een evene ment waarbij kinderen zo snel mogelijk de (afVal)schat moesten zien te vinden. Het groepje van Dante, Dylan, Dennis, Daphne, Fay, Sophie, Renzo en Nardos uit Middelburg was er als eerste bij. Zij mogen dus overnachten bij de dolfijnen en helpen met voeren. Buurtzorg Veere breidt uit door Annemarie Zevenbergen Zes verpleegkundigen, vijf wijkzieken verzorgenden, een fysiotherapeut en een ergotherapeut vormen het nieu we Buurtzorg Plusteam Veere dat aan huis werkt in de gemeente Veere. VOGELWAARDE - Begin 2015 kun nen de eerste servicecorners als al ternatief voor de geldautomaat in gebruik worden genomen. Voorzit ter Edger Erkel van de dorpsraad Vogelwaarde en Auke van den Hoek van het bedrijf Raaf M2M in Sint-Philipsland zetten alles op al les om dat voor elkaar te krijgen. Ten Hove bij geen enkel indivi- Henk ten Hove, hier met ambassadeur Leontien van Moorsel - mag zich het komende jaar de beste ambachtelijke dueel product eerste werd." bakker van Zeeland noemen, foto Marcelle Davidse door Emile Calon MIDDELBURG - Het recht biedt hier geen oplossing, zo stelde de Mid delburgse rechter Witsiers gisteren tegen de Vlissingers die voor hem zaten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 30