Eenpansmaaltijden bij stroomuitval in België 24 Maanden 50% korting en de 1 0 €20.- ei7.50 'Joran neergestoken' Apple iPhone 4S of Samsung S4 mini r Bestel snel op: y www.vodafone.nl/pzc BUITENLAND 9 Wat Angela Merkel betreft, kan Groot- Brittannië vertrekken uit de EU: koren op de molen van anti-Europapartij UKIP. *B3Ö 9ü 5 - G -- LONDEN - Groot-Brittannië trekt zich niets aan van de waarschu wing van Angela Merkel dat het land maar beter de Europese Unie kan verlaten als het immigratie uit andere EU-landen wil beper ken. Het Duitse weekblad Der Spiegel berichtte afgelopen weekend dat de Duitse bondskanselier de Brit se premier David Cameron heeft gewaarschuwd immigratie uit an dere EU landen niet te limiteren of een Brits vertrek uit de unie kan wel eens 'onomkeerbaar' wor den. Groot-Brittannië hamert er in toe nemende mate op dat de toe stroom van ongeschoolde immi granten uit andere EU-lidstaten gestopt moet worden. Voor Mer kel is dit onbespreekbaar. In Groot-Brittannië is haar waar schuwing echter aan dovemans oren gericht. George Osborne, de Britse minister van Financiën, wuifde Merkels opmerkingen di rect van de hand. Hij stelde dat het 'nationaal belang' van Groot-Brittannië boven Europese belangen gaat. Parlementslid David Davis, partij genoot van Cameron en Osborne, suggereerde dat de Duitsers zelf Merkel nog wel zullen dwingen maatregelen tegen EU-immigran- ten te nemen, aangezien ook Duitsland populair is onder Oost-Europeanen. Cameron kan bijna niet anders dan immigratie bovenaan de poli- Breuk met EU komt snel dichterbij, Duitse politici bluffen nou eenmaal niet tieke agenda plaatsen nu hij al maandenlang de hete adem van de UK Independence Party (UKIP) in zijn nek voelt, de partij die het Verenigd Koninkrijk uit de Europese Unie wil halen. Re- centlijk won UKIP haar eerste ze tel in het Britse Lagerhuis. Ver wacht wordt dat de anti-Europa partij het erg goed zal gaan doen bij de landelijke verkiezingen van mei 2015. UKIP leider Nigel Farage ziet in Merkels opmerkingen dan ook aanwijzingen dat een breuk met de EU snel dichterbij komt. „Duit se politici bluffen nou eenmaal niet", merkte hij op. Camerons partijgenoot Kennëth Clarke, voormalig minister van Justitie, trok daarentegen flink van leer tegen zijn eigen regering: „Als wij willen concurreren met de Amerikanen en de Chinezen, moeten we hier vrij verkeer van personen hebben." De politieke veteraan vindt dat Cameron zich niet zo moet laten leiden door 'po litieke bangmakerij' van UKIP. Politiek commentator Nick Robin son denkt dat Duitsland zich slechts klaarstoomt voor onder handelingen met Engeland. Hij ziet het artikel in Der Spiegel daar om als 'niets meer dan een onder handelingsstrategie'. Cameron zelfheeft nog niet gerea geerd op Merkels opmerkingen. Zijn woordvoerder zei dat de pre mier 'voor de kerst' zijn immigra tieplannen uiteen zal zetten. Joran van der Sloot is in de Challapalcagevangenis in Peru neergestoken door medegevan genen. Dat zei zijn Peruaanse advocaat Maximo Altez giste ren. Het hoofd van de Peruaan se Dienst Justitiële Inrichtin gen, José Luis Pérez Guadalupe, ontkende gisteren echter dat Van der Sloot neergestoken zou zijn. Volgens Altez ligt Van der PEKING Graven leeggeroofd voor crematie Twee Chinese ambtenaren zijn vorige week aangehouden om dat ze lijken uit graven zouden hebben laten stelen om die te laten cremeren. Volgens de ambtenaren deden ze dat om zeker te stellen dat het quotum voor het aantal crematies zou worden gehaald. De Chinese overheid wil meer crematies, omdat daardoor grond beschik baar blijft voor landbouw of woningbouw. Duizenden vast in Gazastrook Doordat Israël en Egypte alle grensovergangen naar de Ga zastrook hebben gesloten, zit ten duizenden buitenlanders en studenten die er op visite zijn, vast in de Palestijnse en clave. Israël heeft de grensover gangen gesloten na een mor tieraanval, Egypte sloot de grens na een terreuraanslag. In de Gazastrook, van 360 vierkan te kilometer, wonen 1,8 mil joen Palestijnen. Sloot in de ziekenboeg. Hij heeft drie steken in zijn rug en een in zijn middel. De gevange nen willen met hun daad berei ken dat de Challapalcagevange nis dichtgaat, zo vermoedt Al tez. Van der Sloot is er de enige buitenlander en zijn dood zou een schandaal veroorzaken. De Nederlander zit een straf van 28 jaar uit voor de moord op de Peruaanse Stephany Flores. Tijger doodt 8-jarig meisje in China Een 8-jarig meisje is vrijdag avond door een tijger gedood in een Chinees attractiepark. De tijgers viel het meisje aan toen zij in het afgesloten deel van het trainings verblijf wist te komen. Ze was met haar fa milie naar het circus gegaan, in gehuurd door het attractiepark in de stad Chongqing. Het meisje overleed in het zie kenhuis aan haar verwondin gen. Zachartsjenko gekozen in Donetsk Aleksandr Zachartsjenko is zo als verwacht uitgeroepen tot de winnaar van de verkiezin gen om het leiderschap in de Oost-Oekraïense regio Do netsk afgelopen zondag. Hij leidde de pro-Russische separa tisten in de zelfuitgeroepen Volksrepubliek Donetsk al. In de regio Loehansk is Igor Plot- nizki aangewezen als winnaar. De regering in Kiev erkent de verkiezingen niet. België maakt zich op voor een dra matische winter van koude, duis ternis en chaos, zo blijkt uit de gisteren door de vier energiemi nisters (de federale, de Vlaamse, de Waalse en die van hoofdstad Brussel) broederlijk gelanceerde website offon.be. Door de onvoorziene stillegging wegens technische mankementen van drie kernreactoren, een derde van de productiecapaciteit, dreigt de komende maanden een reëel stroomtekort in het land. Op gezette tijden kunnen de net beheerders in verschillende stra ten en dorpen de elektriciteit 'af schakelen'. Geen licht, cv, tv of warme douche op de piekmomen ten tussen grofweg vijf uur 's mid dags en acht uur 's avonds is het gevolg. Maar geen nood: wie goed is voorbereid met offon.be, tevens verkrijgbaar als app, overleeft het wel. Een stroomindicator geeft de situatie per dag aan en de site staat vol adviezen. „Word de ko ningen) van de eenpansmaal- tijd!" Een gouden tip, naast het klaarleg gen van het noodpakket in de Pa nic Room: „Laad je elektronische toestellen op. Doe dat liefst enke le uren voor het moment van de stroomonderbreking, om te ver mijden dat iedereen zijn toestel len tegelijkertijd wil opladen." De overheid heeft het ook goed voor met de zwakkeren. „Als je kleine kinderen hebt, denk dan aan thermosflessen met warm wa ter voor hun flesjes. Waarschuw kwetsbare familieleden en bu ren." En: „Stel alleenstaande per sonen uit je omgeving voor om de uren van de stroomonderbre king samen door te brengen." Speciale aanbieding van Vodafone voor de lezers van deze krant van £40> voor - Apple iPhone 4S twv €399,- van £35".- voor twv €259,- Vodafone Voordeel Web Vodafone Voordeel Web DINSDAG 4 NOVEMBER 2014 Britten wuiven waarschuwing weg LIMA door onze correspondent Michiel Willems Nigel Farage, leider UKIP GAZA-STAD CHONGQING DONETSK door onze correspondent Petra Janbroers BRUSSEL - „Kies een kamer, indien mogelijk goed geïsoleerd, om je met het hele gezin te verzamelen. Zorg daar voor een noodpakket met zaklantaarns, kaarsen, medicij nen, dekens, een radio op batterij en. Werk samen met de buren voor boodschappen en de berei ding van soep en een maaltijd. Blijf binnen: de verkeerslichten werken niet tijdens de stroomonderbre- king. Vermijd elk risico op verkeers ongevallen!" Overheid geeft als tip de stroomonderbrekingen samen met alleenstaanden door te brengen Nu nog verder in prijs verlaagd! 180MIN 120SMS 300MB 120MIN 80SMS 200MB Samsung S4 mini MIN SMS INTERNET VAN VOOR MIN SMS INTERNET VAN VOOR 180MIN 120SMS 240MIN 180SMS 360MIN 240SMS 300MB J€40> €20.- 400MB J&45> €22.» 400MB j6S5> €27.» 120MIN 80SMS 200MB £35> €17.» 180MIN 120SMS 300MB *4öC- €20.- 240MIN 180SMS 400MB £4S> €22.» Ander toestel of goedkoper abonnement? op 0 wei: Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 (e 0.45 per gesprek) Een actieabonnement heeft een contractduur van 2 jaar. De aansluitkosten bedragen €30,- en de bezorgkosten zijn gratis. Actie geldig tot minimaal 14-11-2014 en alleen online verkrijgbaar. Typ-, druk- of zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 9