ZEEUWS-VLAANDEREN C* contacta.nl mflMECcr Kaasfondue CBd 25 almanak Zwaargewonde bij ongeval op randweg Terhole European Street Legal Association neemt regie over en vraagt racers vooral niet meer op de Axelse Vlakte te rijden. 4-5-6 NOVEMBER 2014 u-serie Bondscoach Guus Hiddink weet van niets TERNEUZEN - De European Street Legal Association (ESLA) drukt il legale straatracers op het hart vooral niet meer op de Axelse Vlakte te racen. ESLA neemt in het vinden van een circuit voor le gale wedstrijden de regie over van de racers. Gisteren hadden de straatracers een afspraak met burgemeester Jan Lonink. Vorige week woens dag stonden zij ook al ontevreden bij het stadhuis, omdat ze vonden dat Lonink een eerdere toezeg ging niet was nagekomen. „Het toeval wilde dat precies op die dag bij voorman Jamed Elhage een brief op de mat viel, waarin wij aangeven waaraan moet wor den voldaan om races te kunnen houden", aldus Lonink. Elhage en consorten kregen vori ge week de mededeling dat ze maandag van harte welkom wa ren. Samen met Emrys Blomont van ESLA besprak Elhage met Lo nink de mogelijkheden voor een nieuw circuit. Zoals al eerder gaf Lonink aan zich best sterk te wil len maken voor een circuit ergens in Zuid-Nederland. „En stel dat er in het zuiden van het land vijf of zes locaties worden gevonden, dan wil ik kijken of er ook een eenmalig race-evenement in de gemeente Terneuzen mogelijk is. Een permanent circuit in onze ge meente wordt een heel lastig ver haal. Het is nu voor ESLA zaak om alle gemeenten aan te schrij ven en uit te leggen wat hun be doelingen zijn", aldus Lonink. Na het gesprek vroeg Blomont de racers dringend om vooral niet meer op de Autrichehavenweg te racea Lonink stelde daar in sep tember een samenscholingsver bod in. De races op de weg van ha venschap Zeeland Seaports trok ken zóveel toeschouwers dat Lo nink vreesde voor de veiligheid. Sindsdien zoeken de racers naar een weg om legaal hun hobby te kunnen uitoefenen. „Als jullie nu toch weer gaan racen, gooien jul lie je eigen glazen in. Ga niet meer lopen prikken en pushen, want dan wil de gemeente hele maal niet meer meewerken", sprak Blomont de racers toe. Elha ge sloot zich bij hem aan. „Er wordt niet meer geracet, houd je eraan!" De racers nemen nu dus gas te rug, in de hoop uiteindelijk extra hard vooruit te kunnen gaan. ESLA streeft naar een locatie in Nederland, waar straatracers per manent terechtkunnen. Daar naast brengt zij locaties in kaart waar eenmalige race-evenemen ten kunnen worden gehouden. TRABLO Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel. 0113 -27 00 00 Sinds hij gepensioneerd is en zij nog werktzorgt hij met regelmaat voor de dagelijkse maaltijd. Niet elk voor stel daarover accepteert zij spon taan. „Kaasfondue? Midden in de zomer? Nee hoor, dat is meer iets voor november", kreeg hij bijvoor beeld half augustus te horen. Als het aan hem had gelegen, aten ze dat elke maand wel een keer. Maar goed, hij wist het geduld op te breng en. Tot afgelopen zaterdag: novem ber. Ze aten kaasfondue, buiten was het 22 graden. TERHOLE - Ten zuiden van Terho le, vlak bij de rotonde in de hoofd weg naar Hulst, is gisteren tegen vijf uur 's middags een ernstig on geval gebeurd. De bestuurder van een personenauto, een 25-jarige Middelburger, raakte zwaar ge wond. Hij is met een traumaheli kopter naar een ziekenhuis in Rot terdam gebracht. De automobilist kwam uit de rich ting van Hulst. Bij het passeren van de rotonde ging het fout. Hij raakte door onbekende oorzaak in een slip en kwam op de verkeerde weghelft: terecht, waar op dat mo ment een vrachtwagen reed. Een frontale botsing viel niet meer te vermijden. De bestuurder van de personen auto zat bekneld. Nadat hij door de brandweer was bevrijd, is hij naar Rotterdam gebracht. Hij zou hoofdletsel hebben. De gemeente heeft na het ongeluk verkeersre gelaars ingezet om het verkeer op de belangrijke doorgaande weg in Registreer gratis als zakelijke bezoeker in op www.contacta.nl/registreren Registratie code: 54734692 nemen gas terug Straatracers door Raymond de Frel DINSDAG 4 november 2014 Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen PLAFONDS Tip? redactie@pzc.nl goede banen te leiden. ungevai op ae nooraweg langs Terhole, vlak bij de rotonde aan de zuidkant van het dorp, richting Hulst, foto Chris Platteeuw

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55