SCHOUWEN-DUIVELAND 29 Eerbetoon aan Franse bevrijder in Vlissingen Onthulling deel Berlijnse Muur op Havenplein voelens, Gedachten). De methode sluit naadloos aan bij die van het Centraal Bureau Rijvaardigheids bewijzen, Rijden In Stappen (RIS). Samen schreven zij de handleiding voor de module Op Weg. Sjanie Oostdijk van het CBR reikte de diploma's uit. Vol gens Parsowa onderscheidt zijn methode zich van RIS doordat praktisch te werk wordt gegaan met een interactief programma, waarbij gebruik wordt gemaakt van rollenspellen en casussen. Daarnaast is er gedurende het pro gramma begeleiding van een psy choloog, die ook een dagdeel les geeft. Het is de bedoeling dat de zeven rijinstructeurs vanaf nu eendiag nose' maken van iedere leerling en daar vervolgens in de rijlessen op inspelen. „Veel meer vanuit de mens zelf dus, laat hem of haar zelf werken en nadenken", zegt Parsowa. Psycholoog Wishnu Par sowa vult aan: „Door dat inzicht kun je een leerling niet alleen la ten slagen, maar kan hij of zij ook een betere en geïntegreerde weg gebruiker worden. Je levert dus meer kwaliteit af." De rijinstruc teurs moeten in staat zijn om snel een analyse van een leerling te kunnen maken, want in tegenstel ling tot het onderwijs heeft de rij schoolbranche niet de beschik king over leerlingvolgsystemen waaruit kan worden geput. „Wel ke vragen stel je en wat doe je met die info, daar gaat het om." Een aantal instructeurs hééft bij voorbeeld al hulpmiddelen in de auto voor leerlingen met ADHD. Zoals de tangle, een 'friemelvoor- werp' dat is bedoeld om stress te verminderen en handspieren te ontspannen. De zeven gisteren ge- VLISSINGEN - Op de bevrijdings boulevard in Vlissingen is giste ren een nieuwe gedenksteen ont huld. De steen is een eerbetoon aan de Franse commandant Phil- lipe Kieffer, die zeventig jaar gele den een hoofdrol vertolkte bij de landing in Vlissingen. De gedenksteen werd onthuld tij dens een herdenking van de be vrijding. Daarbij waren ook de Franse ambassadeur in Nederland en burgemeester Letty Demmers van Vlissingen aanwezig. Dem mers opende ook nog een infor matietafel over de Slag om de Schelde, zie: www.pzc.nl/video foto Ruben Oreel slaagde rijschoolhouders zijn posi tief over de training. „Kwaliteits verbetering en je onderscheiden was mijn belangrijkste drijfveer", zegt Ruud Ho-Sam-Sooi van ver keersschool De Bogerd in Dreischor. Volgens Peter Houtekamer van de gelijknamige rijschool in Kruinin- gen is het even wennen, „maar werken vanuit de leerling is heel verfrissend. Nu vraag ik leerlin gen om inzichten en weet ik waar hij of zij staat." Over een tijdje houdt Op Weg een evaluatie met de cursisten. ZIERIKZEE - Op het Havenplein in Zierikzee wordt zaterdagmiddag om 15.30 uur een origineel deel van de Berlijnse Muur onthuld. Dit gebeurt aan de vooravond van de herdenking van de val van de Muur 25 jaar geleden. Het muurdeel is via de Stichting Muurbrekers in Nederland geko men en maakt onderdeel uit van het thema 'De maand van de Muur'. Van 9 tot en met 30 no vember zullen in en om grand ca fé De Wildeman aan het Haven plein in Zierikzee diverse activitei ten plaatsvinden onder de noe mer 'Hoop op een nieuwe wereld zonder grensmuren'. Kerkgemeenschap schenkt stoelen De Hervormde kerk in Sir- jansland heeft de partnerge meente van de Baptisten in Plovdiv in Bulgarije stoelen geschonken voor hun nieu we kerk. De kerk in Plovdiv heeft na jaren zoeken een nieuw Godshuis gekregen en dankzij de hulp uit Sir- jansland staan er nu nieuwe (tweedehands) stoelen. Herfstmarkt in Jodocuskerk De Hervormde gemeente Oosterland houdt vrijdag avond 14 en zaterdag 15 no vember een herfstmarkt in de Jodocuskerk. In de kerk worden ruim 10.000 boeken uitgestald. Ook zijn er herfst- en kerststukjes te koop. In de ontvangsthoek is gratis koffie. Vrij: 18.30-21 uur; zaterdag: 10-14 uur. Cursus over kracht van zuivere geest Voorzitter Dorien Quik van de Stichting Bodhisattva geeft op de woensdagen 15 en 22 november een cursus over 'de kracht van de zuive re geest', gesymboliseerd door de Groene Tara, een vrouwelijke Boeddhavorm. De cursus wordt gegeven in de Rode Kamer in Zierikzee van 10.00 -16.00 uur. Lezing over Brahms in De Overkant Hans Dammers geeft woens dagavond 5 november in ge bouw De Overkant in Oud dorp een lezing over de com ponist Johannes Brahms. Hij lardeert zijn uiteenzetting over deze vertolker van 'de Romantiek' met muziekfrag menten. De muzikale bijeenkomst begint om 19.30 uur. Scaldis jazzband in d'Ouwe Smisse De Scaldis Jazzband en enke le leden van the South Jazz band treden zondagmiddag 9 november om 14.30 uur op in d' Ouwe Smisse in Zonne- maire. De muzikanten scha kelen in deze gemêleerde sa menstelling met gemak tus sen diverse stijlen: van dixieland tot swing en van klassiek tot eigentijds. Foto-expositie in 't Blaeuwe Huus Susanne Herppich (D) foto grafeert al jaren stranden, duinen en zee. Ook in Oud dorp en omgeving, waar ze sinds 2004 haar vakanties doorbrengt. Een selectie van haar foto's zijn in tot eind de cember te zien bij het VW -kantoor in 't Blaeuwe Huus in Ouddorp., ma t/m vrij. 9 - 17 uur en za. 9-16 uur. DINSDAG 4 NOVEMBER 2014 f-J -y I De geslaagde cursisten voor de training van Op Weg kregen gisteren hun diploma. Vlnr: cursusleider Anand Parsowa, Elzo Hendriks, Richard Kievit, Remon Sijvier, Sjaak de Beste, Peter Houtekamer, Ruud Ho-Sam-Sooi en Erwin Berman. foto Marcelle Davidse SIRJANSLAND OOSTERLAND ZIERIKZEE OUDDORP ZONNEMAIRE OUDDORP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 43