Honkbalbazen azen op clubs Premier League SPORT 35 De keuze om te investeren in Groot-Brittannië en niet in eigen land komt voort uit de wens om snel geld te verdienen. De Major League Soccer staat wat betreft uitstraling en opzet nog in de kin derschoenen in vergelijking met de Premier League, die over de he le wereld wordt uitgezonden. Des ondanks heeft de competitie zijn grenzen nog niet bereikt. Veel re latief kleine clubs kunnen nog flink worden opgepompt. De aantrekkingskracht van over zeese topclubs liet zich afgelopen zomer zien. Liefst negen teams uit de Premier League werkten een deel van hun voorbereiding in de VS af. Manchester United, reeds in Amerikaanse handen, be keerde de laatste twijfelaars. De fi nale van een vriendschappelijk toernooi tussen de ploeg van Louis van Gaal en Real Madrid trok in Michigan een recordaantal van 109.000 toeschouwers. Als een verrassing kwam dit niet meer. NBC sloot eerder al een tv-deal van drie jaar ter waarde van 250 miljoen dollar om de uit zendrechten van de Premier Lea gue te bemachtigen. De hoge kijk cijfers in combinatie met de al maar stagneerde Major League Ba seball (MLB) werkten als katalysa tor. De eigenaars van de clubs uit de MLB, zakenlui die zich niet laten beïnvloeden door emoties, von den één aspect nog veel interes santer. De Premier League bleek in tijden van economische neer gang 'crisis proof. Overal ter we reld kwamen sportorganisaties en competities in de problemen, be halve de hoogste voetbaldivisie in Engeland die in volume toenam. Momenteel zijn Arsenal, Liver pool, Manchester United, Sunder land en Aston Villa (deels) in han den van Amerikanen. In die situa tie zou wel eens snel verandering kunnen komen. Southampton, Swansea City, Hull City, West Ham United, Crystal Palace, Ever- ton, Tottenham Hotspur en New castle United kunnen bij een goed bod worden overgenomen. De Londense clubs genieten van wege hun locatie verreweg de voorkeur. West Ham United, dat binnenkort over het Olympisch Stadion beschikt als uitvalsbasis, steekt er in dat opzicht bovenuit. Slapende reuzen als Newcastle United kunnen eveneens op veel interesse rekenen. Een eventueel uitblijven van succes op de lange termijn schrikt op voorhand niet af. Investeringen lijken zichzelf te rug te betalen. Eigenaar Randy Lerner heeft bij voorbeeld moeite Aston Villa wak ker te kussen. Naar verluidt wil hij zich daarom laten uitkopen. Lerner kan naar verwachting 100 miljoen pond vragen, bijna 40 miljoen meer dan zijn aanvankelij ke investering. Deze marges zijn precies waarnaar eigenaars van clubs uit de MLB zoeken. Het zou helpen de verliezen uit het honk bal te compenseren. De gevolgen voor de Premier Lea gue kunnen enorm zijn. Regelwij zigingen zijn alleen mogelijk bij minimaal veertien van de twintig stemmen. Als Amerikanen dit aantal halen door zich bij evenzo veel clubs in te kopen, kunnen ze de competitie veranderen. Een 39ste speelronde, afgewerkt in de VS, zou dan tot de opties beho ren. Veldrijder Boer mag naar jeugd-EK Veldrijder Erik Boer uit Wolphaartsdijk is gisteren door bondscoach Johan Lam- merts geselecteerd voor het Europees kampioenschap voor junioren. Dat toernooi is zaterdag al, in het Duitse Lorsch. Boer is zeventien jaar en timmert dit jaar aardig aan de weg. Een maand geleden won hij een cyclocross in het Belgische Vorselaar. Zondag werd de Bevelander in Zonhoven elfde in zijn ca tegorie. Heupblessure van Braafhart valt mee De heupblessure die Hoek-doelman Mitchell Braafhart afgelopen zaterdag velde tijdens het duel met Rijnsburgse Boys (2-0-zege) valt mee. „Ik ben weer volle dig pijnvrij en ben zaterdag tegen SC Genemuiden weer beschikbaar", stelde hij. ïordi de Jonghe werd zater dag ingebracht als zijn ver vanger en groeide uit tot de man van de wedstrijd, met onder meer een gestopte strafschop. PSV vervangt glibberige grasmat PSV krijgt een nieuwe gras mat. De eerstvolgende thuis wedstrijd van de Eindhove- naren is pas op 30 novem ber, waardoor er nu bijna vier weken tijd is om het veld grondig aan te pakken. Het veld in het Philips Sta dion was de afgelopen we ken herhaaldelijk onder werp van gesprek, omdat veel spelers alle kanten op gleden. Dat leverde af en toe gevaar lijke situaties op. Volendam laat twee punten liggen FC Volendam heeft gister avond twee punten laten lig gen in de wedstrijd tegen Jong FC Twente. Het duel in Enschede eindigde in 3-3. Jong PSV leek een achter stand om te buigen in een zege op VW-Venlo, maar moest uiteindelijk toch ge noegen nemen met een punt: 2-2. Bij Jong PSV maak te Stijn Schaars zijn rentree. Lintje voor coach Sjef Janssen Voormalig bondscoach van de Nederlandse dressuurrui ters Sjef Janssen is gisteren benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Hij kreeg de onderscheiding opgespeld na de onthulling van een bronzen beeld van dressuurpaard Salinero in Erp. Als trainer en bondscoach heeft Janssen vele overwin ningen geboekt voor de Ne derlandse dressuursport. DINSDAG 4 NOVEMBER 2014 Guus Hiddink laat zich niet op het matje roepen door mensen als Bert van Oostveen (directeur betaald voetbal) en Jelle Goes (de technisch manager van de KNVB). foto VI Images door Geert Langendorff LONDEN - Eigenaren van Amerikaan se honkbalclubs zien in de Premier League een ideaal terrein om terug lopende inkomsten en kijkcijfers het hoofd te bieden. Waar de natio nale sport van de Verenigde Staten steeds minder enthousiasme op wekt, groeit de populariteit van voetbal met de dag. Deze constate ring heeft de interesse gewekt in het overnemen van Engelse clubs. WOLPHAARTSDIJK HOEK EINDHOVEN ENSCHEDE ERP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 35