De 4 5-plussers zijn op schot Afrika Cup pat door 34 SPORT GUUS HIDDINK Pattinama maakt dozijn nu al vol DUDSTE ZEEUWSE DOELPUNTENMAKERS De veteranen gaven dit weekeinde het goede voorbeeld. Twee 45-plussers scoorden voor hun eerste team in competitieverband. Wilfred van den Dries deed het op zaterdag voor Wolfaartsdijk, Gérard de Nooijer een dag later voor Zeeland Sport. Het tweetal klimt daarmee aanzienlijk op de ladder van de oudste Zeeuwse doelpuntenmakers. Voor Wilfred van den Dries had het doelpunt een feestelijk tintje. Sinds hij in 1990 in KNVB-ver- band voetbalt, produceerde hij za terdag zijn 250e doelpunt in de competitie. Hij haalde in die pe riode voor vier clubs de trekker over. Eerst voor Kapelle (77 goals), daarna voor Patrijzen (82 goals), Volharding (11 goals) en nu voor Wolfaartsdijk (80 goals). Formeel heeft Van den Dries nog meer doelpunten op zijn conto staan, want voordat hij in 1990 be gon te scoren voor Kapelle deed hij dat al als tiener bij Volharding in het afdelingsvoetbal. Die doel punten zijn echter (nog) niet te ruggevonden. Met 45 jaar en 201 dagen staat Van den Dries nu elf de op de ranglijst met oudste Zeeuwse doelpuntenmakers. Gérard de Nooijer is zondag met zijn doelpunt voor Zeeland Sport de top tien binnengekomen. Te gen Vogelwaarde was hij als mid denvelder opgesteld en vooral in de eerste helft werd de tegenstan der overlopen; de 6-1-ruststand was tevens de eindstand. De Nooijer maakte het derde doel punt voor de Vlissingse vierde klasser. De Nooijer, 45 jaar en 212 dagen, kwam met zijn doelpunt op 49 competitiegoals in zijn carrière. Bijna dertig jaar geleden maakte hij zijn eerste doelpunt. Op 20 ok tober 1985 schoot hij op zestienja rige leeftijd RCS naar een 2-o-voorsprong tegen HW'24. Het werd uiteidelijk 5-0, ook door twee treffers van tweelingbroer Dennis. De oudste doelpuntenmaker is nog altijd Leo van der Weijden. Op zijn 52e scoorde hij voor Hans weertse Boys. Er is echter een ka per op de kust. Als Adrie de Kort van Kwadendamme scoort, pas seert hij Van der Weijden. Zijn laatste goal maakte De Kort in maart van dit jaar. Eén doelpunt en hij is koploper. De continentale federatie CAF wil daaraan geen gehoor geven en houdt vast aan de periode 17 ja nuari - 8 februari 2015. Voorzitter Issa Hayatou maakte dat besluit gisteren bekend na overleg met de Marokkaanse autoriteiten. De organisatie van het Afrikaans kampioenschap, dat zestien deel- ANALYSE ZEIST - Volgens een persbericht van de KNVB is er een 'plan van aanpak' om Oranje uit de ellende te trekken. Maar bondscoach Guus Hiddink weet van niets. De regie bij het Nederlands elftal is al een tijdje verdwenen en niet alleen de spelers zijn het spoor bijster. Nu bondscoach Guus Hid dink doodleuk op televisie heeft verklaard dat hij niets weet van een 'plan van aanpak', is de ver warring compleet. En van verwar ring naar chaos is soms maar een kleine stap. Het heeft er inmiddels alle schijn van dat Hiddink en zijn op papier superieuren niet meer op één lijn zitten. Anders is het niet te verkla ren dat de de bond op 21 oktober een persbericht de wereld inslin- gert waarin staat dat 'er gezamen lijk met de technische staf een plan van aanpak is opgesteld, waarmee het Nederlands elftal de komende periode aan deslag gaat'. Voor de volledigheid werd Hid dink zelf ook nog geciteerd. 'Wel ke zaken precies veranderen zal de komende interlandperiode wel duidelijk worden, daar ga ik nu niet op in.' Dat die woorden een zoethouder tje waren voor de bühne bleek al uit de voorselectie die Hiddink vo rige week presenteerde, want de namen klonken vertrouwd als al tijd. Het slachtofferen van Lens en Janmaat was nou niet bepaald de aankondiging van een revolu tie. Zondagavond ging Hiddink nog eens een stapje verder door bij de NOS openlijk afstand te ne men van die officiële verklaring. „Ik heb het ook gelezen, maar 'plan van aanpak is niet mijn ter minologie." Het was een duidelijk signaal van de bondscoach, die daarmee de KNVB in het hemd zette. Met zijn bijna achteloze opmerking gaf Hiddink nog eens aan dat hij zich niet op het matje laat roepen door mensen als Bert van Oost veen (directeur betaald voetbal) en Jelle Goes (de technisch mana ger van de KNVB). Vooral de rol van die laatste is pikant, want Goes heeft in zijn loopbaan veel aan Hiddink te danken en heeft niet de autoriteit om zijn voorma lige baas de les te lezen. Van Oostveen zag alle binnen brandjes al voor zich en reageerde gisteren direct op twitter. „Hoe we de aanpak bij Oranje noemen is minder belangrijk. Van belang is dat het leidt tot beter spel en winst. Daarover zijn we het eens." Het was een stukje damagecon- trol dat geforceerd overkwam en niet kon voorkomen dat er alleen nog maar meer vraagtekens rond Oranje zijn ontstaan. Komende vrijdag presenteert Hid dink zijn selectie voor de inter lands tegen Mexico en Letland. Hiddink en de KNVB hebben nog een paar dagen tijd om iets te ver zinnen wat op een plan van aan pak lijkt, want anders is het laat ste restje geloofwaardigheid ver dwenen. nemers telt, heeft tot het eind van de week de tijd om te reageren. In afwachting daarvan beraadt de CAF zich op eventuele alternatie ven elders op het continent. Vol gende week dinsdag is een verga dering gepland in Cairo. Zeven landen zijn al benaderd het toer nooi op korte termijn over te ne men. Egypte en Ghana stonden bepaald niet te trappelen, Zuid-Afrika en Tunesië zeiden nee. De CAF liet in een verklaring we ten dat het bestuur, dat zondag vergaderde in Algiers, unaniem van mening was dat de Afrika Na tions Cup in januari en februari moet worden afgewerkt. VLISSINGEN - Nog één doelpunt en Josimar Pattinama heeft zijn pro ductie van vorig seizoen geëve naard. De spits van Vlissingen kwam toen in 26 wedstrijden tot dertien doelpunten, nu staat hij na acht wedstrijden op twaalf doelpunten. Met dat dozijn doel punten staat Pattinama fier aan kop in het PZC-topscorersklasse- ment. Tegen Hollandia was Pattinama zondag weer eens de matchwin naar bij Vlissingen. Zijn vroege treffer (vijfde minuut) bleek ook het enige doelpunt (0-1). De eerste achtervolgers van Patti nama scoorden ook. Arjen de Koe- ijer maakt zijn dertiende goal voor derdeklasser Yerseke, maar dat volstond niet voor de winst (3-2-verlies bij Walcheren). In de zelfde klasse maakte Chiel Mara- nus zijn twaalfde doelpunt voor Domburg. Zijn doelpunt was wél een driepunter waard. SDO'63 Jaren Dagen Speler Club Laatste goal 52 163 Leo van der Weijden Hansweertse Boys 29-4-2012 51 338 Adrie de Kort Kwadendamme 23-3-2014 49 138 Jan Blok Wolfaartsdijk 20-4-2002 48 344 Moktar Abid Cadzand 24-3-2007 47 295 Mare de Kunder Biervliet 12-4-2014 47 121 Henk de Nood MZVC 14-4-2007 47 2 Henk Ottens -IJzendijke 23-9-2007 46 192 Johan Beulens Kwadendamme 4-11-2012 46 100 Patrick Vinke Sluis 6-4-2014 45 212 Gérard de Nooijer Zeeland Sport 2-11-2014 45 201 Wilfred van den Dries Wolfaartsdijk 1-11-2014 Infographic Felix Binicewicz Op bet weblog RudeStats (www.pzc.nl/rudestats) laat PZC-sportverslaggever Rudy Boogert dagelijks zijn (statistische) licht schijnen over het Zeeuwse amateurvoetbal. Vanaf dit seizoen doet hij dat ook elke dinsdag in de papieren krant. Tips en reacties: R.Boogert@pzc.nl. CAÏRO - De eindronde van het voet baltoernooi om de Afrika Cup be gint volgend jaar in principe ge woon op de afgesproken datum. Gastheer Marokko wilde uitstel van het evenement tot juni of lie ver nog januari 2016 wegens de ebolacrisis in een aantal West-Afri kaanse landen. Verwarring is compleet bij Oranje door Leon ten Voorde klasse goals factor 1 Josimar Pattinama 2 Arjen de Koeijer 3 Chiel Maranus 4 BartDeprez 5 Kevin Schot 6 Lorenzo de Groot 7 Robin de Pagter Rico de Putter Peter Dieleman Urmeion Martis Ivo Verstra eten Daryl Hollander 13 Morad Bobouh Robert Padmos Vlissingen Yerseke Domburg Goes Veere GPC Vlissingen SSV65 Zaamslag FC Axel FC Axel Walcheren Vlissingen S KNWK HA 3A 3A 1B 5A 3A 2E 2E 2E 3A 3A 3A 4A 4B zon zat zat zon zon zat zat zat zat zat zat zat zat zat 12 13 12 S 15 9 8 8 8 8 8 8 11 11 2 1,5 1,5 2 1 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1,5 1 1 infographic WA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 34