4 i*'- 16 GEZOND 9>±0 a no o mm Negen maanden draag je het kindje bij je. Je hebt tiental len boeken gelezen, bent naar de zwangerschapsgym gegaan en hebt je vriendin nen met kinderen alle moge lijke vragen gesteld. Maar dan is het echt zover. Je kind je wordt geboren en dan moet je alles in de praktijk gaan toepassen. Gelukkig is daar de kraamverzorgster die je bij de eerste dagen in het leven van jou kleine wonder tje helpt. Als Saskia (27) en Tommy (28) 's ochtends rond het wiegje van hun zoontje Levi staan, zijn ze blij als de deurbel gaat. De 47-jarige kraamverzorgster Nicole Strobbe, staat op de stoep om een handje te helpen. Tommy moet vandaag voor het eerst sinds de beval ling werken. „Nu moet ik ineens alles in mijn eentje uitvogelen, daarom is het fijn dat Nicole er is", zegt Saskia Willemsen. Wanneer Nicole binnenkomt, vraagt ze hoe de nacht is verlopen. De moeder vertelt dat ze voor het eerst goed heeft geslapen. Als Tommy is uitgezwaaid, is het tijd om de temperatuur van de mama op te meten. Daarna wordt de maag gevuld met een ont bijtje dat gemaakt wordt door de kraamver zorgster uit Hulst. De stiefmoeder van Tommy kan het niet la ten om even snel een bezoekje te brengen aan het kleine mannetje: „Oh het gaat geluk kig allemaal goed, dan ben ik er weer van door Denise van Minnen door!" Saskia heeft de laatste dagen veel mensen over de vloer gehad die naar haar baby wilden kijken. „Vrijdag 17 oktober werd Levi geboren en zaterdag kwam er een stormvloed aan mensen, super gezellig maar Saskia moet nog wel bijkomen van de bevalling", vertelt Nicole. Volgens haar is het belangrijk dat de moeder goed uitrust. „Zowel de zwangerschap als de bevalling vraagt heel veel energie van een vrouw, je hebt zeker een jaar nodig om daar weer vol ledig van te herstellen. Om die reden geef ik moeders altijd het advies om in de middag even te rusten. Dat is niet makkelijk voor een mama, want die wil eigenlijk alleen maar bij het kind zijn." Om het herstel zo goed mogelijk te bevorderen, controleert de kraamverzorgster de moeder nauwkeurig op de wond van de bevalling. Nicole: „We willen natuurlijk niet dat de wond gaat ont steken. Verder controleren we de pols en de temperatuur van de vrouw ook twee keer op een dag om koorts te voorkomen." Als de moeder gecontroleerd is, moet de 4 dagen oude Levi er aan geloven. Saskia heeft het moederschap al goed onder de knie. Ze kleed haar mannetje uit en kijkt sa men met Nicole hoeveel Levi weegt. Daarna checken ze ook zijn temperatuur. Om Levi lekker te laten ontspannen mag hij in bad. Ondertussen komt hond Bas ook even kij ken wat er allemaal aan de hand is. „Ia Bas, nu krijg je wat minder aandacht hè vent", zegt Saskia. Hij druipt weer af naar zijn plek je op de bank om een dutje te doen. „Zelfs voor Bas zijn het zware nachten met het ge huil van Levi." Als Saskia haar zoon in bad tilt, kijkt ze toch nog even naar Nicole: „Hoe kan ik hem nu ook alweer het beste vast pakken?" Nicole, die al 28 jaar bij De Provinciale Kraamzorg in dienst is, weet er wel raad mee. Ze geeft de moeder wat tips en doet het nog even voor. Goed afdrogen en dan mag Levi schone kleertjes aan. Levi begint te huilen, maar niet voor lang want Nicole staat al klaar met een flesje. Ter wijl de moeder het flesje geeft, begint Nico le met het stoffen van het huis. Wanneer Le vi voldaan is, gaat de moeder even ontspan nen onder een warme douche. Hond Bas kijkt geïrriteerd op als hij het geluid van de stofzuiger hoort. Nicole maakt de beneden verdieping schoon voordat de visite aanbelt. Een hoogzwangere vriendin van Saskia komt binnenlopen met haar twee dóchters. Ze vliegen gelijk naar de wieg waar Levi in ligt te slapen. De kraamverzorgster regelt de koffie en niet te vergeten: de beschuit met blauwe muisjes. Saskia begint enthousiast te vertellen: „Om half een 's nachts begon het allemaal. De weeën leken in het begin nog op menstruatiepijn maar een paar uur later was die menstruatiepijn er niets meer bij. Maar ik heb de klus geklaard zonder rug- genprik", vertelt ze trots. „Om 11:08 werd hij geboren. Hij woog 3994 gram en was 52 centimeter groot, een flinke baby dus", zegt ze als ze haar zoon overhandigd aan haar vriendin. Terwijl Saskia verder kletst, is Ni cole druk bezig met haar administratie. Ze houdt alle gegevens van de moeder en het kind bij. De passie voor het vak straalt na 28 jaar nog steeds van de kraamverzorgster af. „Het is zo'n mooi beroep. Elke week een nieuwe situatie. Elke week een nieuw leven dat jij mag helpen vormen. Elke week weer gelukkige mensen. Ik geloof niet dat er een mooier beroep bestaat." „Succes met de bevalling!" roept Saskia ter- mm www Kraamverzorgster laat je genieten van je kindje

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 16