Dertiende maand betekent dokken Forse groei adviseurs bedrijven en veilig online shoppen! Vanaf nu slim ECONOMIE 13 'Duidelijkheid over Halfords' Stijgemteiyn aanvragen PostNL boekt lagere Consumentenbond #e/( Qstir>gdk r'enst Dat blijkt uit nieuwe cijfers die staatssecretaris Eric Wiebes (Fi nanciën, WD) gisteren naar de Tweede Kamer heeft gestuurd. De gemiddelde Nederlander moet als gevolg van de inkomensafhankelij ke arbeids- en algemene heffings korting 150 euro terugbetalen, maar tussen inkomensgroepen be staan grote verschillen. Zo krijgen mensen die tot 20.000 euro per jaar verdienen zelfs geld terug van de fiscus als zij een eindejaars uitkering opstrijken. Wie echter twee of-drie keer meer verdient is honderden euro's extra kwijt. De bijbetaling voor mensen met een inkomen van ruim 56.000 euro is met 321 euro het hoogst, al zijn er nog grotere bedragen mogelijk (maximaal 737 euro) als iemand meer bonus dan salaris krijgt in een jaar. Dat zijn uitzonderlijke gevallen, aldus Wiebes. Werknemers die geen eindejaars bonus in het loonzakje krijgen zijn relatief het best af: zij hoeven maximaal 74 euro bij te betalen. Dat ligt weer anders voor AOW' ers, die tot wel 372 euro bij moe ten passen als zij een aanvullend pensioen hebben tot twee keer modaal. In alle gevallen is het wel NAHEFFING BELASTINGBETALERS PER INKOMENSGROEP IN EURO rom 20.000 7 -121 4 30.000 44 84 105 40.000 59 112 206 50.000 74 283 307 60.000 19 270 372 70.000 0 201 372 zo dat iemand een voorlopige aan slag voor 2014 moet hebben ge had. Er is dan het afgelopen jaar te weinig belasting betaald. De oppositie toonde zich gisteren in het debat ongemeen kritisch over de manier waarop Wiebes burgers heeft geïnformeerd over de soms straffe bijbetalingen. Ka merleden snappen bijvoorbeeld niet waarom de Belastingdienst niet al in de zomer een brief heeft Werknemers die geen eindejaarsbonus in het loonzakje krijgen zijn relatief het best af gestuurd om belastingbetalers te waarschuwen. Volgens Wiebes was hij dat aanvankelijk ook van plan, maar hebbén communicatie adviseurs hem zo'n mailing afge raden, omdat op dat moment nog helemaal niet te zeggen was om hoeveel geld het zou gaan. „Zo'n ongerichte brief zou miljoenen Nederlanders bezorgd hebben ge maakt", met mogelijk 'fatale' ge volgen voor de Belastingtelefoon. PvdA-Kamerlid Ed Groot is daar niet zo zeker van. Hij meent dat Wiebes beter op zijn eerste ge voel had kunnen afgaan en niet op zijn adviseurs. PW-Kamerlid Tony van Dijck ty peert Wiebes' handelen als een vorm van 'onbehoorlijk bestuur' en eist excuses. De WD-bewinds- man is dat echter niet van plan. Het zit CDA-Kamerlid Pieter Omtzigt vooral dwars dat Financi ën de naheffing niet heeft voorko men, terwijl de oorzaak in het na jaar van 2012 al bekend was. Vol gens Wiebes waren er echter 'juri dische problemen' en bleek uitein delijk dat de tijd domweg te kort was om de wijziging nog in de systemen van de Belastingdienst door te voeren. Eind december worden belasting betalers alsnog per brief geïnfor meerd, als zij de voorlopige aan slag in de bus krijgen. Begin vol gend jaar is er opnieuw zo'n 'deur- matmoment', als Nederlanders aangifte over 2014 moeten doen. DEN HAAG - Het aantal organisa- - tie- en adviesbureaus is in vijf jaar met 50 procent toegenomen tot bijna 80.000. Daarmee is het de snelst groeiende sector in ons land. Alleen vorig jaar al kwamen er 14.600 bureaus bij, ofwel twee per uur. Dat maakte de Raad van Organisa tie-Adviesbureaus (ROA) giste ren bekend. Tïissen de starters zitten volgens' de branche-organisatie echter wel veel beunhazen. „Veelal mensen die ontslagen zijn, zich organisa tieadviseur noemen, een bord op de deur spijkeren, hun cv oppoet sen, pochen met ervaringen die ze niet hebben en vervolgens broddelwerk afleveren", zegt ROA-voorzitter Michael van der Velden. Daar sturen ze volgens hem ook nog eens hoge nota's voor, met als resultaat ontevreden klanten. De starters zijn vooral eenmansza ken. De groep bureaus met meer dan twee medewerkers groeide de afgelopen jaren nauwelijks. Om het kaf van het koren te schei den in de snel groeiende bedrijfs tak heeft ROA een nieuwe en striktere gedragscode ingevoerd voor zijn leden, inclusief tucht recht. De code is volgens Van der Velden vergelijkbaar met het be kende Bovag-keurmerk van de au-«» tobranche. hypotheek zet door winst op hogere omzet UTRECHT - Binnen twee weken moet duidelijk zijn of de faillie te winkelketen Halfords een doorstart maakt. De curatoren zijn met 'een aantal' overname kandidaten in gesprek. Uiter lijk half november komen zij met een mededeling, aldus een woordvoerder van het bedrijf gisteren. Inmiddels zijn vier vestigingen van de winkel in fiets- en autobenodigdheden samengevoegd met andere win kels en worden er nog zes deze week definitief gesloten. „Dit zijn de grote probleemgevallen. Voor drie van deze winkels wordt een online verkoop georganiseerd en voor de andere drie een ophef fingsuitverkoop. De omzetten van de overige winkels zijn hoopge vend", vertelt de zegsman. Na het faillissement begin vorige maand hielden de curatoren de meeste winkels open, zodat er geld bleef binnenkomen en een doorstart vergemakkelijkt kon worden. Halfords heeft meer dan honderd winkels en 536 mensen in dienst. De stijgende lijn in het aantal hy- potheekaanvragen liep ook in ok tober gestaag door. In de afgelo pen maand zijn ongeveer 24.500 aanvragen geregistreerd. Dat is een stijging van iets meer dan 20 procent ten opzichte van de maand september. Dit meldt Hy potheken Data Netwerk, dat het elektronisch verkeer regelt tussen adviseurs en aanbieders van hypo theken. Vergeleken met oktober vorig jaar is er sprake van een stij ging van het aantal aanvragen van 58 procent. Stijgende kosten bij de pakketten en de internationale activiteiten drukten in het derde kwartaal de operationele winst bij PostNL. Het postbedrijf zag de omzet 2 procent stijgen naar 988 miljoen euro. De operationele winst zakte met 11 procent naar 53 miljoen. De Nederlandse postmarkt kromp met ruim 11 procent. PostNL be zorgde wel 8 procent meer pakket ten dan een jaar eerder. Duurdere bezorgers en uitbreidingsinveste ringen zorgden hier echter voor een lagere winst dan in 2013. 'Verkade en Sultana in Tlirkse handen' Het Britse levensmiddelenbe- drijf United Biscuits, produ cent van onder meer Verkade en Sultana, staat op het punt in handen te komen van het Turk se Yildiz Holding. De waarde van het koekjesbedrijf wordt volgens bronnen geschat op 2 miljard pond (2,6 miljard euro). Als de transactie slaagt verslaat Yildiz onder meer Kellogg's, Burton's Biscuits en de Chine se private investeerder Hony Capital, die naar verluidt ook interesse hadden. krant! Maak kennis met de Consumentenbond voor 2r Vul in en profiteer! Uw voordeel 33,90 Mini iniqids 8 Speciaal voor lezers van deze DINSDAG 4 NOVEMBER 2014 door Laurens Kok DEN HAAG - Wie eind dit jaar nog een dertiende maand tegemoet kan zien, krijgt een flinke naheffing voor de kiezen. Ook AOW'ers met een behoorlijk aanvullend pen sioen moeten de knip trekken. Inkomen per jaar in euro Werknemers zonder dertiende maand Werknemers mét dertiende maand Gepensioneerden DPd bron: Ministerie van Financiën UTRECHT AMSTERDAM DEN HAAG LONDEN Online winkelen heeft zo z'n voordelen. Maar hoe weet u of webwinkels of online betaalmethoden betrouwbaar zijn? De Consumentenbond zet diverse handige zaken over online kopen en betalen voor u op een rij. Maak 2 maanden kennis met de Consumentenbond voor slechts 2,- en ontvang: Boek Digitale geldzaken t. w. v. 22, - Minigids Online kopen en betalen Consumentengids thuis en op uw tablet Online toegang tot alle tests Hulp bij juridische vragen Vul de bon in en stuur 'm op! Of ga naar www.consumentenbond.nl/wegener of bel 0800 555 3330 Dhr/mw voorletterstussenvoegsel Achternaam Datum Straat Postcode woonplaats E-mailadres Rekeningnummer Handtekening U ontvangt de Minigids Online kopen en betalen, het boek Digitale geld zaken, de Consumentengids en toegang tot alle tests. Na 2 maanden voor 2,- betaalt u 6,95 per maand voor het lidmaatschap. U machtigt de Consumentenbond om dit bedrag tot schriftelijke wederopzegging van uw rekening af te schrijven. U kunt uw lidmaatschap maandelijks opzeggen. Stuur de bon vóór 10 november naar de Consumentenbond, Antwoordnummer 2259,2502 VB Den Haag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 13