Dubbel gevoel Vlissingen na zege HW24 vergeet kansen te benutten en verliest Invaller Niek de Meijer schiet FC Axel naar achtste zege op rij SPORT 9 lang wachten voor de selectie van de Walcherse ploeg. Koploper Quick was namelijk pas om 14.30 uur begonnen aan de wedstrijd te gen Magreb'90. Een hoge hartslag had Pennings vooral overgehouden aan de wed strijd, de heisa na afloop liet hij gedwee over zich heen komen. „Deze overwinning was opnieuw een bevestiging van het feit dat we goed bezig zijn", stelde hij, na dat hij kort daarvoor had meege kregen dat Quick in extremis van een 1-3-achterstand terugkwam tot een 3-3-gelijkspel en daardoor de eerste periodetitel greep. Door zelf te winnen ging Vlissin gen op de ranglijst over nummer twee Chabab heen. Die ploeg kwam in eigen huis niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen OFC Oostzaan, waardoor ook zij net naast de eerste-periodetitel gre pen. „We weten nu waar we staan", be zigde Pennings een cliché dat nor maal gesproken na een nederlaag wordt gebruik. De hoofdcoach zag het echter als iets positiefs. „Wij kunnen het hele seizoen om de bovenste plaatsen meedoen. Die eerste periodetitel zou een ul tieme beloning zijn geweest, maar het is toch al geweldig dat we überhaupt over periodes kun nen praten? Ik kan niet anders dan onze groep een heel groot compliment geven." TSC-HW'24 1-0. De eerste helft ging gelijk op. De thuisclub was gevaarlijk met lange ballen. Dat leidde halverwege tot de 1-0 voor sprong voor TSC via Rick Diele- mans na een goede aanval. De ploeg van trainer Ralph Zegers had het betere van het spel, maar keek bij de rust tegen een 1-0 ach terstand aan. In de tweede helft oefenden de Hulstenaren meer druk uit op de tegenstander. „We waren heer en meester", zei Ze gers later. De Brabanders kregen daardoor meer ruimte, maar wis ten die niet te benutten. HW'24 speelde goed, creëerde de nodige kansen, maar vergat te scoren. Het zat ook een aantal keren te gen. Zo werden inzetten van lob Inghels (kopbal), Evert van den Berg, Michal Szczawinsky en Ali Eryürük van de doellijn gehaald of gepareerd door de TSC-doel- man. Ook werd volgens Zegers zijn ploeg nog een strafschop ont nomen. Voab-Zeelandia Middelburg 1-0: Het was een vrij harde wedstrijd die geen winnaar verdiende. Tien minuten voor tijd viel het enige doelpunt. Casper van Beers schoot na een afgeslagen hoek schop de Brabanders naar 1-0. FC Axel-Serooskerke 2-1: In de zestiende minuut kwam Seroos kerke uit een door Roy Koole be nutte strafschop, na hands bij FC Axel, op 0-1. Twintig minuten la ter kreeg ook de thuisploeg na een overtreding een strafschop en werd het via Ivo Verstraeten 1-1. In de 64e minuut besliste de kop loper het duel toen Niek de Meijer alweer als invaller scoorde. Arendskerke-Domburg 1-2: Ricar- do Kriekaard schoot in een mati ge eerste helft al snel de 1-0 bin nen. Domburg raakte daarna de paal en via Martijn Minderhout werd het in de 41e minuut 1-1. In voorzet van Tim Smulders werkte een Yerseke-speler de bal in eigen doel. Via Xander van der Poel kwam Yerseke op 1-1. Na een pri ma aanval maakte Bart Chermin de 2-1. Uit een strafschop, na hands bij Yerseke, zorgde Mark van der Eijk na de pauze voor de 3-1. Arjen de Koeijer bracht met de 3-2 de spanning terug. Walche- ren-speler Vincent de Rijke kreeg na tachtig minuten rood. Nieuwland - Kapelle 2-3. Jasper Vink 0-1, Souliman Abali 0-2, André Goedhart 1-2 en 2-2, Robin Boogaard 2-3. MZVC - Wemeldinge 3-2. Ralph de Baar 0-1 en 1-2, Kevin Krieger 1-1, Jelmer Pasveer 2-2 en 3-2. De Noormannen - Veere 2-5. Ron de Nooijer 1-0, Pedro Boon 2-0, Robin de Rijke 2-1, Lorenzo de Groot 2-2, Younus Ben Khedda 2-3, Okan Baskos 2-4 en 2-5. de 74e minuut verdween een in zet van Chiel Maranus na zwak verdedigen in het doel: 1-2. Nieuwdorp-VCK 4-2: Nieuw- dorp-doelman Ruben Otte hield in het eerste kwartier VCK van scoren af. Op slag van rust zorgde Frank Oostdijk voor de 1-0. In de 53e minuut leidde een rollertje van Niels Mulder voor de 2-0. Teun Rentmeester tilde de score met twee goals naar 4-0. Stefan Wielemaker schoot een bal in de kruising en daarna zorgde Dig Be- suijen uit een penalty voor de 4-2. Walcheren-Yerseke 3-2: Uit een helft toonde Ned de Looze zich wel trefzeker namens de bezoe kers: 0-1. Een nerveus Philippine ging op zoek naar de gelijkmaker, maar ondanks het inbrengen van drie wissels kwam de ploeg voor de derde keer dit seizoen niet tot scoren. Breskens kon de voor sprong vrij eenvoudig vasthou den en nam door de drie punten wat afstand van de onderste posi ties op de ranglijst. Na acht speel ronden neemt Philippine nu als minst scorende ploeg de voor laatste positie op de ranglijst in. Om 14.00 uur werd er afgetrapt in Hoorn bij het duel tussen Hollan dia en VC Vlissingen. Om 14.05 uur lag de bal al in het net bij de thuisploeg. En, hoe kan het ook anders, Josimar Pattinama was de 'dader'. Op aangeven van Ray mond Wolff, die langs de rechter kant opstoomde en de bal in de voeten speelde bij de schietgrage spits, werkte hij de bal van dicht bij in het doel. De clubtopscorer tekende daarmee voor alweer zijn twaalfde treffer in acht competi tiewedstrijden. Het was een doelpunt dat de ver houdingen op het veld in het juis te perspectief plaatste. „We begon nen erg goed aan de wedstrijd", meende trainer Ruud Pennings na afloop. „Na dat doelpunt dwong Hollan dia ons ver terug. We hadden moeite om daar onderuit te voet ballen, maar gaven niet echt kan sen weg. Over heel de wedstrijd gezien moesten zij het doen met afstandschoten." Zelf lieten de Vlissingers kansen om verder uit te lopen, liggen. On danks het optisch overwicht van de thuisploeg kregen Abdoe Ab- denbi en Pattinama de kansen op de 0-2. Een solo van de sierlijke pingeldoos en een schot strand den op de handen van de doel man, waar topschutter Pattinama een afstandschot nog gekeerd zag worden. Na het laatste fluitsignaal was het KARAKTERISTIEK MAANDAG 3 NOVEMBER 2014 üit handen door Mitchell Minnaard HOORN - Gespannen wachtte de se lectie van VC Vlissingen op de uit slagen op de andere velden. Zelf had het gedaan wat nodig was om kans te blijven maken op de eerste periodetitel in de hoofdklasse A: winnen van Hollandia (0-1). Maar dan had koploper Quick ook mee moeten werken door te verliezen, en dat deed de ploeg uit Den Haag niet. Trainer Ruud Pennings treur de echter niet lang. „Het had leuk geweest, zo'n sterretje achter je naam, maar we kunnen onszelf niets verwijten." Terneuzen-speler Remco van Leeuwen, in blauw-zwart shirt, in duel met Remco Felius van RCS, door Aector Dooms VLISSINGEN - Het was gisteren voor de Zeeuwse ploegen in de tweede klasse een slechte dag. Zo werd HW'24 door TSC met een 1-0 ne derlaag naar huis gestuurd en ver loor Zeelandia Middelburg in Goir- le met 1-0 van Voab. Daardoor lie ten de Middeburgers de kans lig gen om naar de top door te stoten. HW'24 zakt enkele plaatsen en vindt zich terug in het rechterrijtje. door Klaas Verspoor VLISSINGEN - Ook tegen het nog on geslagen Serooskerke boekte FC Axel een zege. Invaller Niek de Me ijer was het goudhaantje. FC Axel buigt 1-0 achter stand tegen het nog ongesla gen Serooskerke om in 2-1 voorsprong. Hollandia - VC Vlissingen 0-1 (0-1). 5. Josimar Pattinama 0-1. Scheidsrechter: S. Aalders (Assen). Gele kaart: Raymond Wolff (VC Vlissingen). Vlissingen: Joan van Belzen; Kha- lid El Hattach (52. Daniël Jansen) Ferry Alfons, Joost de Kubber (82. Quincy Gooding), Milton Roemera- toe; Salim Ben Sellam, Thomas Ra- gut, Etienne Mallie, Raymond Wolff (78. Hoessein Bouzambou); Abdoe Abdenbi, Josimar Pattina ma.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 69