Hontenisse Kopballen Bas Castelijn zijn Com Boys te machtig 8 SPORT DERDE KLASSE ZONDAG Goes maakt pas op de plaats na eerste verlies Voor de derde week op rij weet Terneuzen niet te winnen. RCS komt in blessuretijd langszij: 2-2. WWim Eerste klasse Stedoco-IJzendijke 5-0. De thuis ploeg was feller en IJzendijke ver loor bijna elk duel. Door persoon lijke fouten kon Stedoco wel heel makkelijk uitlopen. „Je loopt al tijd een keer tegen een zeperd aan. Nu even uithuilen en dan op naar de volgende wedstrijd", stel de trainer Guust van de Velde. Derde klasse. Hilvaria-Hontenisse 1-3. De thuisclub kwam met de wind in de rug in de eerste helft op een 1-0 voorsprong. Na rust waren de rollen omgedraaid. Hontenisse ging op jacht naar de gelijkmaker én de winst. Eerst scoorde Anne Leeraert met een afstandsschot de 1-1. Even la ter nam Lisan van den Broek met de 1-2 een optie op de overwin ning. De topscorer van de Zeeuws-Vlaamse derdeklasser be paalde met haar tweede treffer de eindstand op 1-3. De eerste perio- detitel voor Hontenisse werd na afloop gevierd. Vijfde klasse. Odio-Hulsterloo 1-4. Natasja Praet 0-1 en 0-2, Fiene de Bodt 1-3, Natasja Praet 1-4. HW'24-Kapelle 2-1. Amber Drubbel 1-0, Tessa Braem 2-0. Rillandia-Zaamslag 10-2. Fleur Rademakers 5-1, Romy Wisse 8-2. GOES - Na een reeks van zeven competitiewedstrijden zonder ne derlaag verloor Goes gisteren voor de eerste keer dit seizoen. In eigen huis bleek Boshuizen - vo rig seizoen eveneens gedegra deerd uit de hoofdklasse - met 1-2 te sterk. Na een kwartier kwamen de be zoekers uit het.niets op voor sprong. Een hoekschop van Meh- met Güngör belandde op het hoofd van Jesper Neuteboom, die de bal met enig fortuin bij de eer ste paal in het doel zag beland den: 0-1. Boshuizen verdubbelde twintig minuten voor tijd de mar ge. Neuteboom, deze keer onge dekt, kopte opnieuw raak uit een hoekschop. Invaller Gert-Jan Tie- rie zette twee minuten voor tijd de 1-2 op het scorebord, maar kan sen kreeg de thuisploeg daarna niet meer. VLISSINGEN - Zondag-derdeklasser Terneuzen gaf gisteren in Blessu retijd de winst op RCS weg. De Zeeuws-Vlamingen kwamen twee keer op voorsprong, maar za gen de Souburgers in blessuretijd een punt pakken: 2-2. RIA W. nes telde zich dankzij een 4-3-zege in een spectaculair duel tegen BSC als enige Zeeuwse ploeg in het lin kerrijtje. Onderaan de ranglijst blijft het tobben voor Clinge, dat met 4-0 verloor bij Rood Wit W. Philippine verloor op eigen veld met 0-1 van Breskens door een treffer van Ned de Looze. RCS-Terneuzen 2-2. De Soubur gers, die in de beginfase een licht optisch overwicht hadden, kwa men na twintig minuten nog goed weg bij een kopbal van de vrijgelaten Remco van Leeuwen. Even later was het echter alsnog raak toen Hasan Basagac er op aan geven van Can Kiran 0-1 van maakte. RCS kwam nog voor rust langszij toen Mervin Niemants- verdriet met een bekeken kopbal de twijfelende doelman passeerde waarna Douwe de Kok de bal hard in het dak van zijn eigen doel schoot: 1-1. Kort na de thee lag de wedstrijd enige tijd stil door een blessure van scheidsrechter Koster, die moest worden vervangen. Toen de wedstrijd na ruim een kwar tier hervat werd, leek Terneuzen de wedstrijd naar zich toe te trek ken. Zeker toen Jasper van Asten er in de 78e minuut 1-2 van maak te. Ondanks deze voorsprong werd het spel van de bezoekers hierna onrustiger en ging men, net als de Souburgers al eerder, veelal de lange bal hanteren. Trai ner Wesley Visser probeerde met drie wissels in de slotfase nog wat rust in zijn ploeg te brengen. Te vergeefs, want ver in blessuretijd kwam de thuisploeg nog langszij door een inzet van Mourad Azza- nagui uit een rommelige situatie voor het doel van de bezoekers: 2-2. RIA W-BSC 4-3. Een sterke start van de thuisploeg leverde een 2-o-voorsprong halverwege op door treffers van Roniël Uranie en Matthieu Godfroid. Met de wind in de rug kwam een oppor tunistisch BSC na rust terug tot 2-1 via Maikel Ubbink. Enkele mi nuten later kwamen de Braban ders met tien man te staan na tweemaal geel voor Jacques Dek ker. Ondanks de overtalsituatie sloop er hierna nervositeit in de ploeg bij de roodzwarten. De be zoekers putten moed hieruit en kwamen na de 2-2 van Christian Hildenbrant tien minuten voor tijd zelfs op 2-3 door Ricardo Man- nie. De thuisploeg zette nog een keer aan en dit werd al snel be loond: Cüneyt Kursun maakte ge lijk (3-3), waarna Pieter Cornelis zijn ploeg in blessuretijd de over winning bezorgde: 4-3. Rood Wit W.-Clinge 4-0: Nadat de bezoekers al in de vijfde mi nuut een opgelegde kans onbenut hadden gelaten, was het even la ter aan de andere kant wel raak via Angelo Kenze: 1-0. De thuis ploeg bleef hierna het beste van het spel houden, maar omdat de eindpass vaak onzuiver was, bleef de marge lang op één staan. Clin ge probeerde wel om mee te voet ballen met de tegenstander, maar WaSm.-: kon niet echt een vuist maken. Toch duurde het tot de zeventig ste minuut voordat de Brabanders verder afstand wisten te nemen via opnieuw Angelo Kenze. De gasten wisten zich verslagen en mede hierdoor kon Rood Wit W. in de slotfase uitlopen naar 4-0 door twee treffers van Boy van Steen. Philippine-Breskens 0-1: Voor de rust waren de beste van de weini ge mogelijkheden om de score te openen voor de thuisploeg, die dit zoals vaker dit seizoen naliet. Na een kwartier in de tweede IJzendijke-Corn Boys 2-1. De thuisploeg speelde niet zijn beste wedstrijd van het seizoen, maar kon desondanks met een i-o-voor- sprong via een treffer van Bas Cas telijn de kleedkamer opzoeken. Nadat Siem Gans in de 60e mi nuut had gelijkgemaakt (1-1), nam IJzendijke het heft weer in han den. Het was opnieuw Bas Caste lijn die weer met een kopbal zijn ploeg de drie punten bezorgde: 2-1. Steen-Biervliet 2-1: In een leuke wedstrijd tussen twee voetballen de ploegen met als inzet de twee de plaats op de ranglijst, opende Derek de Booij de score namens Biervliet: 0-1. Na de gelijkmaker van Arno Thuij in de zestigste mi nuut kon de wedstrijd alle kanten op. Steen trok uiteindelijk aan het langste eind door een treffer van John van Aarle. Zeeland Sport-Vogelwaarde 6-1. Trainer Jaimy van Bloppoel had na de 2-5-nederlaag van vorige week wat wijzigingen doorge voerd bij de Vlissingers. Met suc ces, want halverwege was de wed strijd met een 6-1-tussenstand al beslist. Voor de thuisploeg waren Wesley van EfFrink, Sjimmie Kort, Gérard de Nooijer, Wouter van Belzen en Jordy T\iin (2) tref zeker. De tegentreffer kwam bij 2-0 op naam van Werter de Haaij. In de tweede helft werd nog een doelpunt van Zeeland Sport we gens buitenspel geannuleerd, maar hierbij bleef het. Schoondijke-Aardenburg 1-2. Na een sterke start van de thuisploeg trok Aardenburg het initiatief naar zich toe, dat leidde tot de openingstreffer van Jordy de Ruijsscher: 0-1. In de tweede helft bracht keeper Remco Kramer de stand vanaf elf meter in even wicht, waarna Schoondijke kan sen kreeg op meer. Koxt voor het einde besliste Steven de Croock de wedstrijd echter met een fraaie vrije trap in het voordeel van de gasten: 1-2. Koewacht-Oostburg 2-2: Na vier nederlagen op rij begonnen de spelers van de thuisploeg met veel inzet aan de wedstrijd tegen de nummer vijf van de ranglijst. Na de 0-1 van Sander de Dobbe- Doelman Remco Kramer scoort uit een strafschop voor Schoondijke in de wed strijd tegen Aardenburg. laere maakte Timo de Bruin op slag van rust gelijk: 1-1. Jeffrey Kox zette kort na rust de 2-1 op het bord, maar in de 55e minuut maakte Arjen Versluijs alweer ge lijk namens de bezoekers. Sluiskil-Hontenisse 1-1: In een sportief duel kregen beide ploe gen voor rust de nodige kansen, waarvan slechts Maxim de Clip- pelaar er één wist te benutten na mens de bezoekers: 0-1. Na de pauze ging de thuisploeg met veel inzet op zoek naar de gelijk maker. Deze kwam er in de 75e minuut ook via Micky Imandt, die kort voor tijd nog een kans liet liggen om zijn ploeg de over winning te bezorgen. Mede hier door kende de wedstrijd een te rechte 1-1-eindstand. Patrijzen-Luctor'88 6-1. Marlo Ja- nisse 1-0, Roy van Leeuwen 1-1, Raymond Rovers 2-1, Angelo Jan- se 3-1, Nick van Craenenbroeck 4-1, Pascal Zoeteweij 5-1 (straf schop), Marlo Janisse 6-1. SST'' Terneuzen geeft winst door Aector Dooms VLISSINGEN - In de eerste klasse van het vrouwenvoetbal ging IJzen- dijke op bezoek bij Stedoco hard onderuit: 5-0. De vrouwen van Hon tenisse pakten in de derde klasse de eerste-periodetitel. In Hilvaren- beek won de ploeg uit Kloosterzan- de met 1 -3 van Hilvaria. In de vijf de klasse behaalde Hulsterloo een riante 1-4-zege in de uitwedstrijd tegen Odio. Lisan van den Broek is met twee treffers van grote waarde voor Hontenisse, dat met 3-1 wint. door Jos van Belzen door Jos van Belzen VLISSINGEN - IJzendijke (2-1 winst tegen Corn Boys) en Steen (even eens 2-1, tegen Biervliet) blijven beide in het spoor van koploper Pa trijzen in de vierde klasse van het zondagvoetbal. De Bevelandse ploeg won op zijn beurt met 6-1 van Luctor'88 en pakte daardoor de eerste-periodetitel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 68