1II1II* liiiiM.f <11111*11 Terneuzense Boys komt tekort in topper tegen Bruse Boys -mm SPORT 7 11 i i«* ti i Topklasse Spui pakt een punt op bezoek bij Bevelanders s FIiWiFI moet spelen. Jongens uit de kam- pioensploeg van vorig jaar staan er nu naast. Dat zorgt voor wre vel. Maar Jordi de longhe was bij voorbeeld afgeschreven, nu is hij weer de man. Zo snel gaat het in het voetbal." Want waar Mitchell Braafhart als doelman begon aan de wedstrijd, moest hij na rust de douche op zoeken. Hij had namelijk last van een bilblessure. De de laatste we ken gepasseerde De Jonghe was zijn logische vervanger. En het was aan de gefrustreerde doel man te danken dat Hoek de twee de zege van dit seizoen pakte. „Ik heb denk ik geantwoord op het veld", meende hij. „Ik vond het onterecht dat ik mijn plaats onder de lat verloor, zeker de manier waarop. Vandaar dat ik ook licht geprikkeld het veld opkwam." Die gemoedstoestand van de keeper leek zijn vruchten af te werpen. Want inzetten van spits Raily Ignacio (vrije trap), Jeffrey Koemans en Martin van Eeuwijk (schoten van dichtbij) werden allen gestopt door de doelman. Zelfs een strafschop van Ignacio werkte hij uit zijn doel. Zelf kreeg Hoek enkel in de eerste helft via Doesburg kansen, na rust was het vooral tegenhouden. Pas in de laatste minuut trok de bezoeken de ploeg de wedstrijd definitief naar zich toe. Dankzij een late treffer van inval ler Thomas van Renthergem - die gevierd werd door de hele ploeg (De Jonghe incluis), behalve de ontevreden doelpuntenmaker zelf - werd het uiteindelijk nog 0-2. „Ach, spelers hoeven van mij niet uitbundig te zijn als ze dat niet zijn", stopte Verhoene het voor val in de doofpot. „Donderdag heeft de selectie nog aangegeven dat zij nog heel veel vertrouwen in mij hebben. En als het goed gaat, hoefik namelijk niet te wis selen." Over de wedstrijd zelf was hij bij zonder tevreden. „We moesten punten pakken, dus deze drie zijn zeer welkom. En we hebben ein delijk eens de nul gehouden. Dat is ook erg fijn voor onze verdedi gers. Het hele plaatje klopte." KAMPERLAND - Zaterdag-vierde- klasser Spui kwam tegen Bevelan ders niet verder dan een 1-1 gelijk spel. Daardoor blijven de Zeeuws-Vlamingen in de midden moot. In een rommelige wedstrijd open de Dimitri Sijnesael de score. Spui kon niet lang genieten van de voorsprong, want Ramon Re- meijnse tekende voor de gelijkma ker. In het tweede bedrijf kregen beide ploegen kansen, maar een winnaar kwam er niet. In dezelf de competitie greep Hansweertse Boys de eerste periode door een 3-0-zege op Heinkenszand. Het werd in blessuretijd zelfs nog 1-3 door een eigen doelpunt van verdediger Sander Oonk. Bruse Boys pakte met de zesde overwin ning op rij de eerste periodetitel. Sander Overbeeke van Terneuzen se Boys, die de strafschop veroor zaakte, kon het na afloop nog steeds niet bevatten. „Ik zette een blok. Ik raakte de bal en niet de te genstander." Scheidsrechter Stadi us was overtuigd van zijn (juiste) beslissing. „De speler van Terneu zense Boys zette een sliding in op de enkel van de tegenstander en had niet de intentie om de bal te spelen." Tom Blomaard van Bruse Boys ging naar de grond. Terneu zense Boys-trainer Alexander van Keulen vond het achteraf te goed koop om de scheidsrechter de schuld van de nederlaag te geven. „De strafschop heeft wél de wed strijd beïnvloed. Het kostte te veel kracht om wéér een achter stand weg te werken. Dat was te veel gevraagd van deze jonge groep met zeven spelers beneden de 21 jaar." In het kamp van Bruse Boys kon men de onvrede bij de thuisclub over de strafschop voorstellen. Aanvoerder Johan Vroegindewey meende dat een duidelijker straf- schopgeval op Koen van de Berge voor rust had meegespeeld in de beslissing van de scheidsrechter. Terneuzense Boys verraste de eer ste twintig minuten van een aan trekkelijke eerste helft met snelle en goedlopende combinaties. Zo kreeg de Bruse verdediging geen vat op het bewegingsvoetbal van de jonkies Jordi Maas, Bart van Fraeijenhove en Martij n Mi- chels die van achteruit goed wer den bediend. Dat leidde in de vijf de minuut al tot een kans voor Mi- chels. Zijn lob over de Bruse doel man Mark Giljam werd door ver dediger Olaf Willemse nog net voor de doellijn weggehaald. Nog geen vijf minuten later omzeilde Michels met een prachtige schijn beweging zijn directe tegenstan der. Diens voorzet was iets te las tig voor Van Fraeijenhove om tot scoren te komen. Halverwege de eerste helft kreeg Bruse Boys meer grip op de wedstrijd. „We verzuimden om door te druk ken", vond Tim Faassen, midden velder van de thuisploeg. Bruse Boys scoorde uit de eerste beste kans. Blomaard anticipeerde op een fraaie steekbal van Mats Willemse, die de Terneuzense ver dedigers verraste: 0-1. Op slag van rust werd de thuisclub beloond met de terechte gelijkmaker. Olaf Willemse beging in het straf schopgebied een overtreding op Van Fraeijenhove. Miroslav Peric zette beheerst de strafschop om: 1-1. In de tweede helft zat de wed strijd na de discutabele strafschop in de 54e minuut voor Bruse Boys op slot. De wil was er nog wel bij Terneuzense Boys. Van Keulen liet de niet fitte Len Eversdijk, Evert-Ian van Opdorp en Kees Duitemeijer nog invallen, maar kansen kwamen er niet meer. „We hadden de wedstrijd onder controle", stelde Bruse Boys-trai ner Nieuwland terecht vast. In blessuretijd viel nog de 1-3 door een eigen doelpunt van Oonk, die de bal ongelukkig raakte na een duel met de Bruse speler Koen van de Berge. Marco Ketting van Bruse Boys werd vlak voor tijd uit het veld gestuurd na een onbesuis de tackle van achteren op Peric. Van Keulen: „Bruse Boys heeft de ideale mix. Ze zijn net iets verder dan ons. Het was een waardige topper. Ik ben teleurgesteld over het resultaat, maar ik ben trots op mijn spelers. Ze hebben strijd en beleving gebracht." KARAKTERISTIEK MAANDAG 3 NOVEMBER 2014 P» Itfl w; mi 71') - Hoek-doelman jcrdi de jonghe stopt een inzet van Rijnsburgse Boys-verdediger Jeroen Hessing. De jonghe viel na rust in voor de geblesseerde Mitchell Braafhart. foto Orange Pictures/Willem Jan Dijkdrent Spakenburg - Excelsior M. 1-2 (1-1). 24. Tol 1-0, 38. Redert 1-1, 88. Van den Berg 1-2. Scheidsrechter: Van der Burg. Toeschouwers: 1.700. Gele kaart: Mahdadi (Spakenburg), Bru- ma, Redert, Stoffels (Excelsior M.). Ajax AFC - IJsselmeervogels 1-2 (0-2). 24. Hagary 0-1, 45+2. De Harder 0-2, 70. Rose 1-2. Scheidsrechter: Van der Vrande. Toeschou wers: 650. Gele kaart: Rose, Owusu, Misa-Dan- so (Ajax AFC), Kuipers (IJsselmeervogels). HHC - Kozakken Boys 1-2 (0-1). 10. Powel 0-1, 90. El Khayati 0-2, 90+1. Lanjouw 1-2. Scheidsrechter: Van der Roest. Toeschouwers: 1.200. Gele kaart: Gaari, Lukoki, Stout, Mom- mers (Kozakken Boys). Rijnsburgse Boys - HSV Hoek 0-2 (0-1). 2. Persoons 0-1, 90+2. van Renterghem 0-2. Scheidsrechter: Bronsvoort. Toeschouwers: 900. Gele kaart: L. Tol (Rijnsburgse Boys), Mar tens (HSV Hoek). Scheveningen - FC Lisse 0-1 (0-0). 72. Messa- oud 0-1. Scheidsrechter: Boot. Toeschouwers: 850. Ge le kaart: Vermeulen, Fokkema, Weijers (FC Lis- se). GWV - Capelle 2-1 (0-0). 53. Oostinjen 1-0, 62. Van Eek 2-0, 80. Balrac 2-1. Scheidsrechter: De Winter. Toeschouwers: 900. Rode kaart: 58. Diao (Capelle). Gele kaart: Hulsbos, Hofman (GWV). Barendrecht - ONS Boso Sneek 2-2 (1-2). 3. Roosenburg 0-1, 15. Van Deelen 1-1, 37. Gon zales 1-2, 63. Opschoor 2-2. Scheidsrechter: Karremans. Toeschouwers: 800. Gele kaart: Van der Pluijm, Opschoor (Ba rendrecht), R. de Boer, Noordmans (ONS Boso Sneek). SC Cenemuiden - Sparta Nijkerk 4-4 (2-1). 9. Van Kammen 0-1, 16. Riemens 1-1, 38. Ties 2-1, 69. Resokario 3-1, 71. Tervoert 3-2, 89. Korf 4-2, 90. Tervoert 4-3, 90+3. Tervoert 4-4. Scheidsrechter: Van den Helder. Toeschou wers: 900. Gele kaart: Tissingh, Flier (SC Gene- muiden), Frederiksen, Rijnvis (Sparta Nijkerk). door Aector Dooms TERNEUZEN - Een omstreden straf schop was zaterdag in de topper van de tweede klasse E van grote invloed op de 1-3 nederlaag van Terneuzense Boys tegen Bruse Boys. Mats Willemse benutte voor Bruse Boys de makkelijk gegeven penalty door de Belgische scheids rechter Stadius. De Zeeuws-Vlamin gen kregen in de resterende tijd geen kans meer van de koploper om de 1-2 achterstand weg te wer ken. Terneuzense Boys-Bruse Boys 1-3 (1-1). 31. Tom Blomaard 0-1, 44. Miroslav Peric (strafschop) 1-1, 54. Mats Willemse (straf schop) 1-2, 94. Sander Oonk (e.d.) 1-3. Scheidsrechter. K. Stadius (Evergem). Rode kaart: 94. Marco Ketting (Bruse Boys). Gele kaart: Miroslav Peric, Robert Rijnberg (Terneuzense Boys), Olaf Willem se, Mare Bij de Vaate (Bruse Boys). Aantal toeschouwers: 300.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 67