q} contacta.nl ZEEUWS-VLAANDEREN 4-5-6 NOVEMBER 2014 Warmste 01-11 almanak 22 en 23 Beetje gek blijft het wel, dat Halloween-gedoe Regionale concurrenten zien sloop- en recyclingbedrijf liever niet naar Westdorpe komen, maar Beelen zet door. Registreer gratis als zakelijke bezoeker op www.contacta.nl/registreren Registratie code: 54734692 WESTDORPE - In het weerstation in Westdorpe - dat overigens nog maar sinds 1991 bestaat - is niet eerder zo'n hoge temperatuur ge meten op 1 november als afgelo pen zaterdag: 19,1 graden. Het vori ge 1 november-record (17,8 gra den) is uit 1999. Het was warm za terdag, maar het record voor heel november is in Westdorpe niet ge broken. Dat staat op 19,3 graden, gemeten op 4 november 1994. Toegegeven, het is niet meer hele maal het hipste apparaat in het kan toor, anno 2014. Dat haar dus even uitgelegd moest worden hoe de fax werkte, was geen enkel probleem. Een collega was dan ook best bereid het haar even uit te leggen. Alles op gelost, zou je zeggen. Maar toen hij haar even later uit zijn ooghoek in de weer zag met de fax, ging er duidelijk toch iets mis. Keer op keer stuurde ze hetzelfde be stelformulier weg. „Een bestelling is genoeg, hoor", merkte hij nog droogjes op. Ze kon er niet om lachen. „Dat weet ik wel, maar dat rotding doet het niet. Het papier komt elke keer terug." Gat van Nieuwerkerk na jaren nog Relatie op afstand tussen moeder en dochter WESTDORPE - Sloop- en recycling bedrijf Beelen - met de hoofdvesti ging in Amersfoort - wil op onder meer het vroegere Finlandcircuit bij Westdorpe een groot recycling bedrijf vestigen. Concurrenten als Heros in Sluiskil en Innovarec, on derdeel van de Sagro Groep, stel len echter alles in het werk om de komst van Beelen tegen te gaan. „Ik heb dit nog nooit zo ergens an ders in Nederland meegemaakt", aldus directeur Wim Beelen van de Beelen Groep. Directeur Arie de Bode van Heros bevestigt dat er bezwaren zijn in gediend tegen vergunnnigen voor Beelen. „Iedereen is daar toch vrij in?" Heros en Innovarec zitten niet op concurrentie te wachten, blijkt uit de woorden van De Bo de, zeker niet als het om een con current gaat die naar zijn oordeel 'bevoordeeld' wordt. Er is volgens De Bode geen sprake van een 'ge lijk speelveld'. Beelen kocht een aantal jaren te rug de grond waarop onder meer het Finlandcircuit was gevestigd, van een aparte maatschappij van de failliet verklaarde De Feijter Groep uit Biervliet. Op die grond rust geen industriële bestem ming, waardoor de waarde ervan beperkt was. Om een recyclingbe drijf te kunnen bouwen, is wel een bestemmingswijziging nodig. De provincie en ook de gemeente Terneuzen zijn bereid daaraan mee te werken, als Beelen voldoet aan alle voorwaarden. Wat voor de gemeente Terneuzen zeker ook meespeelt, is dat de ves tiging van het Beelen-bedrijf rede lijk wat werk met zich mee brengt. Wim Beelen vertelt uitein delijk voor honderd miljoen euro te willen investeren. Het bedrijf zorgt voor twee- a driehonderd ar beidsplaatsen. Eén van de eerste werken die Bee len wil oppakken, is het saneren van een terrein waarop De Feijter Groep in het verleden avi-bodem- assen heeft gestort, afkomstig van Heros. Deze assen uit vuilverbrari- dingsovens zijn te hoog gestort en ook de ondergrond is niet vol gens de eisen bewerkt. Hoe de De Feijter Groep hiermee is omge gaan, is overigens geen zaak van Heros. De provincie heeft er ook altijd alleen de De Feijter Groep op aangesproken. Frank van Hulle, wethouder in de gemeente Terneuzen, is bekend met het gekrakeel tussen de afval verwerkers. Hij onthoudt zich wij selijk van commentaar. „Wij vol gen de procedures, de bedrijven kunnen dat ook." Wim Beelen laat zich ondertus sen niet van de wijs brengen. Hij heeft zijn zinnen gezet op het be drijfsterrein bij Westdorpe vanwe ge de ligging aan vaarwater. „Wij gaan zeker door." TERNEUZEN - In de Irenestraat in Terneuzen staat zaterdagavond een griezelbus. Een straat verder op, in de Marijkestraat, word je op een 'engbek' getrakteerd als je een snoepje pakt. Op het plant soen in de Koninginnelaan is het helemaal bizar; een babypop bun gelt er aan een touwtje en een di nosaurus blaast je in je gezicht. Welkom op het Halloween-feest van speeltuin Oranjekwartier, dat gelijk de winterstop inluidt. „We hielden vroeger een snoep- opmaakdag", verhaalt voorzitter Ronald Roelands. „Halloween is leuker, op elf adressen in de buurt is wat engs, wat leuks te doen." Ronald heeft 209 deelnemende kinderen geteld, plus zeker hon derd ouders. Of de kinderen nog wel kunnen slapen? „De vorige keer wel", zegt een moeder. Het is ook al laat én de (meeste) kinde ren zijn wel wat gewend. Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen Tip? redactie@pzc.nl PZsJ MAANDAG 3 november 2014 _£■- - Beelen stuit op verzet Komst door Harmen van der Werf Best eng zaterdagavond met Halloween op het plantsoen in de Koninginnelaan in Terneuzen. foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 61