Veel belangstelling voor onthulling monument Snoeien in je shirtje tijdens natuurwerkdag KEUKEN OUTLET WINKEL BEVELANDEN en THOLEN 21 Spoorstraat 18c 4431 NK 's-GrauenpoIder T (0113)312244 M 06 53314189 www.keukenoutletwinkel.nl Aanhoudingen bij drugsactie KAMPERLAND - Ruim honderd mensen waren zaterdag aanwezig bij de onthulling van het oorlogs monument voor gesneuvelde Kamperlanders aan de Nieuwst- raat in het dorp. Op het monument, een bakste nen bouwwerkje met een daartus sen een natuurstenen plaat, staan de namen van de slachtoffers, die door burgemeester Henny van Kooten van Noord-Beveland wer den voorgelezen: Govert Leendert- se, Cornelia Nelisse, Marinus La- main, Maria Stouthamer-Van de Kreeke, Pieter de Bruine, Adriaan Schippers, Hubrecht Vermeule, Joos van de Velde, Johannis Ver sluis, Hendrik de Looff en Abra ham de Muijnck. „Het is belang rijk dat kinderen worden herin nerd aan het oorlogsleed van toen", sprak Van Kooten, voor wie de onthulling zijn laatste openbare optreden als burgemees ter was voordat hij later deze maand aan de slag gaat als eerste burger van Maasdriel. Daarna werden twee minuten stil te in acht genomen en werd on der leiding van het Noord-Beve- lands mannenkoor het Wilhel mus gezongen. Daarna volgden krans- en bloemleggingen. De bij eenkomst maakte bij sommigen zichtbaar emoties los. Veel men sen maakten een foto van het mo nument, om naar familie te stu ren. De komst van het monument is een inlossing van een belofte die de toenmalige gemeente Wis- senkerke zeventig jaar geleden deed. Het is uiteindelijk door in spanningen van de Kamperlan ders zelf tot stand gekomen. Het was één van de 25 Zeeuwse lo caties waar werd gewerkt tijdens de landelijke natuurwerkdag. De Kapelse bomen werden onder handen genomen door onder meer jonge scouts van de Jacob Valckegroep uit Goes. Dat zijn ei genlijk zeeverkenners, maar op land kunnen ze ook prima uit de voeten, zo bleek. Ook burgemees ter Anton Stapelkamp en wethou der Evert Damen van de gemeen te Kapelle werkten zich in het zweet. En koud was het toch al niet, dus in je shirtje snoeien kon deze eerste novemberdag prima. Het bleek best een flinke klus om alle knotwilgen binnen de tijd te kortwieken, maar dat was ook niet het belangrijkste doel, zei Pie ter Voets van stichting Land schapsbeheer Zeeland. „Lekker be zig zijn in de natuur, daar gaat het om." De kinderen hadden schik in het werk, al kwam Kevin Ver burg (9) uit Goes er achter dat je een vuistdikke tak niet met een snoeischaar kunt vellen. Voor de noeste werkers was er li monade en koffie met een bolus, al bleven sommigen liever hoog in de boom om toch nog even die ene tak af te zagen. De takken die nog bleven zitten worden later nog door de gemeente gesnoeid. De politie heeft afgelopen week twee mannen van 35 en 41 jaar uit Goes, een 21-ja- rige inwoner van Bergen op Zoom en een 18-jarige jonge man uit Heinkenszand aan gehouden. Het viertal wordt verdacht van betrokkenheid bij drugsbezit en -handel. De politie kreeg de afgelo pen periode klachten over overlast en informatie over een mogelijk dealpand aan de Appelstraat in Goes. Zeemeermin mooiste kunstwerk Het kunstwerk 'Zeemeer min' heeft de kunstverkie zing van de gemeente Noord-Beveland gewonnen. Het is een schilderij van kunstenares Neeltje Meer man en wordt aangekocht door de gemeente. 'De Idea- liste' van Ingrid Bom en 'Pa len' van Paul Kamper (over leden in 2014) wonnen sa men de tweede prijs. Dit jaar konden ook inwoners stemmen op hun favoriet. De stichting Leergeld Oos- terschelderegio heeft uit handen van de Goese wet houder André van der Reest een cheque van 6400 euro ontvangen. Dit bedrag is bij eengebracht door de stich ting Rotary Actiefin de Sa menleving (RAS), een sa menwerking van de drie Ro- taryclubs in Goes en omstre ken. Agrimarkt is een be langrijke sponsor van de ac tiviteiten van RAS. 6400 euro voor Stichting Leergeld Goedkoper kan niet... leuker wel! op uit het water GOES MAANDAG 3 NOVEMBER 2014 door Luc Oggel door Luc Oggel KAPELLE - 'Van onderen!', klonk het zaterdag geregeld aan het Spoor- pad in Kapelle als er weer een tak van een knotwilg ter aarde stortte. I Aan het Spoorpad in Kapelle werd zaterdag hard gewerkt tijdens de na tuurwerkdag. foto Johan van der Heijden I De kranslegging door Henny van Kooten was waarschijnlijk zijn laatste officiële activiteit als burgemeester van Noord-Beveland. foto johan van der Heijden WISSENKERKE GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 59