li! r Als straling je ziek maakt, kun je nergens heen Brouws Arctic Teams halen 4000 euro op Canto Ostinato SCHOUWEN-DUIVELAND 21 KEUKEN OUTLET WINKEL De gevolgen zijn zo erg dat het ge zin (het tweetal heeft vijf kinde ren) vier jaar geleden van een tus senwoning in Nieuwerkerk naar 's-Gravenpolder verkaste omdat daar een vrijstaande woning op flinke afstand van zendmasten ge bouwd werd. Bij de plaatsing van lantaarnpalen in de straat („Voor al van de dimmers had ik last") ging het echter weer mis. En zo ook afgelopen zomer toen het Bor- selse gezin spontaan besloot te gaan kamperen in Overijssel. Na twee nachten kon de familie, met een doodzieke Adriana, weer naar huis. Oor- en hoofdpijn, intense moe heid, hartritmestoornissen en sla peloosheid zijn enkele van de klachten die zaterdag voorbij kwa men tijdens een regionale contact middag van de Stichting EHS (Elektro Hypersensitiviteit), bij re giocoördinator Dieneke Parlevliet thuis in Zierikzee. Daar gaan de mobieltjes bij de voordeur in de uitstand in een grote afgesloten pan. „Je kunt je huis afschermen, maar er zijn mensen die amper hun huis meer uit kunnen. Die zelfs hun werk kwijt raken", vat Dieneke de ernst van de gezond heidsklachten samen. Het gaat om een relatief jong probleem. Eind jaren negentig kwamen de eerste klachten binnen. Vaak is het voor mensen zelf ook een zoektocht om de bron van klach ten die zij hebben te achterhalen. Maar ondertussen rukt wifi in straten, scholen, horeca en open bare gelegenheden nog altijd in rap tempo op. Adriana vindt het belangrijk dat er meer erkenning komt en meer bekendheid wordt gegeven aan elektrogevoeligheid. Want de gemeente Borsele ver plaatste weliswaar de lantaarnpa len en de campinghouder denkt nu na over een wifivrij veld, maar: „Je loopt hier elke dag mee rond. Je loopt er bij alles wat je doet tegenaan." De contactmidda gen van de stichting EHS zijn be doeld om kennis en ervaring uit te wisselen: www.stichtingehs.nl. Spoorstraat iSc 4431 NK 's-Gravenpolder T (or 13) 312244 M 06 53314189 Aanhoudingen bij drugsactie De politie heeft afgelopen week twee mannen van 35 en 41 jaar uit Goes, een 21-ja- rige inwoner van Bergen op Zoom en een 18-jarige jonge man uit Heinkenszand aan gehouden. Het viertal wordt verdacht van betrokkenheid bij drugsbezit en -handel. De politie kreeg de afgelo pen periode klachten over overlast en informatie over een mogelijk dealpand aan de Appelstraat in Goes. Peuters bewegen met thema herfst Peuters kunnen samen met hun ouders op zaterdag 8 no vember spelen, dansen en gymen in de speelzaal van de Theo Thijssenschool in Zierikzee. Gerdien Janse ver zorgt een les met als thema herfst. De peuters sorteren de paddenstoelen van groot naar klein, dansen met de wind en schuilen onder een paraplu. Van 10.00 uur tot 11.00 uur. Zie: www.bewegen- metpeuters.nl. Meisje gewond bij aanrijding Zierikzee Een zestienjarig meisje uit Bruinisse is zaterdag rond half zes door een auto aange reden in Zierikzee. Door de aanrijding heeft ze last van haar ribben. Het meisje liep over het zebrapad aan de Grachtweg. De bestuurder van de auto reed haar aan, waardoor zij ten val kwam. Na de aanrijding reed de au tomobilist om haar heen en reed weg richting van de Schuurbeque Boeijenstraat. Geld dat volledig bestemd is voor het goede doel: de 3FM Serious Requestactie die dit jaar aandacht besteedt aan vrouwen en kinde ren die slachtoffer zijn van sek sueel geweld in oorlogs- en Con flictgebied. De kosten voor de reis die de teams (Simon en Jeannette van den Hamer en Johan en Jef frey van Beveren) in december naar de Noordkaap maken (de Noordkaap Challenge), worden volledig uit eigen zak betaald, be nadrukt Simon. Het geld dat wordt binnengebracht door ac ties, via opdrachten die de teams vervullen en de merchandise die ze verkopen, gaat volledig naar het goede doel. „En daar worden we door zo veel bedrijven en men sen belangeloos bij geholpen. Daar word je stil van", zegt Jean nette. De teams vertrekken 8 de cember en komen 20 december aan bij het Glazen Huis. MAANDAG 3 NOVEMBER 2014 ZIERIKZEE - Wachten tot er één schaap over de dam is? Echt niet. De kans om eens liggend in de Nieuwe Kerk in Zierikzee naar een concert te luisteren, werd door velen gegrepen. Gistermiddag streken zeker 55 mensen horizon taal aan de voeten van pianisten Sandra en Jeroen van Veen neer. Zij speelden de Canto Ostinato van Simeon ten Holt en, voor wie daar prijs op stelde, daar kon ook zit tend naar geluisterd worden. Een fragment van het ligcon- cert is te zien op www.pzc.nl. foto Dirk-Jan Gjeltema door Esme Soesman ZIERIKZEE - Of het nu over de stage van hun dochter gaat, over nieuwe straatverlichting of over vakantie: bij Adriana en Arie uit 's-Gravenpol- der is het altijd tobben geblazen. Adriana wordt ziek van straling. En dan kun je anno 2014 maar weinig kanten op. Goedkoper ban niet... leuker wel! GOES ZIERIKZEE ZIERIKZEE door Esme Soesman BROUWERSHAVEN - Brouws Arctic Teams I en II hebben met hun zater dag gehouden benefietconcert met kunstveiling in het Tonnenmaga- zijn in Brouwershaven rond de 4000 euro opgehaald. www.brouwsarcticteaml-2.nl. Kunstenaars stelden gratis kunstwerken beschikbaar. Hier wordt het eer ste stuk geveild foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 55