Mooie rentree Weyer Middelburgse damclub kent hoogtijdagen in de eerste klasse 18 SPORT Axelse ploeg sprokkelt weer een puntje in de tweede klasse. Gelijkspel tegen Werstlandse schaakcombinatie VLISSINGEN - Waar Het Witte Paard zich revancheerde voor de nederlaag in de eerste ronde van de schaakcompetitie, verging het Goes en Souburg nu minder. Bei de teams leden een nederlaag. Landau deed het in de tweede klasse naar behoren door gelijk te Spelen. ASV-HWP Sas van Gent 3-7: Eer steklasser Het Witte Paard herstel de zich van de nederlaag tegen Schaakstad Apeldoorn. In Arn hem werd met 7-3 gewonnen van ASV. Op papier scheelde het al 200 elo-punten en ook in de wed strijd kwam dat tot uiting. Koen Leenhouts, geposteerd aan het eer ste bord, greep de winst. Het ra- tingverschil kwam voornamelijk tot uiting op de middelste bor den. Daar scoorden Tom Piceu, Helmut Cardon, Steven Geir- naert, Thibaut Maenhout en Tie- me Verlinde de punten. Ondanks de winst blijft koploper Apel doorn voorlopig nog buiten schot. Landau Axel-Westlandse Schaak combinatie 4-4: De promoven dus heeft een uitstekende start in de tweede klasse. Na de knappe winst in de eerste ronde sprokkel den de Zeeuws-Vlamingen nu een matchpunt tegen de West- landse Schaakcombinatie. De wed strijd ging gelijk op ondanks een snelle overwinning van Ulvi Sa- dikhov. Waar Dennis van Vliet zijn mooie stelling om zeep bracht, was het Arthur Hugaert die met enig fortuin de winst greep. John ny Schalkx koos bij een 3,5-3,5-stand in iets betere stelling voor remise en daarmee was het matchpunt veiliggesteld. Promotie-HWP Sas van Gent 2 3-5: De reserves van Het Witte Paard zijn van plan om na een jaar terug te keren naar de tweede klasse. In Zoetermeer werd de tweede overwinning van het sei zoen geboekt. De 5-3-winst lijkt klein, maar was geen moment in gevaar. Renzo Ducarmon verspeel de nog wel zijn goede stelling, maar daar tegenover stonden pri ma overwinningen van Nele Van- huyse en Marc Lacrosse. Na een overwinning van David Roos sleepte Wouter Ghyselen de matchpunten binnen. HWP Sas van Gent 3-Sliedrecht 2,5-5,5: Het derde team van Het Witte Paard is de competitie niet goed begonnen. Waar vorige keer van het tweede team werd verlo ren, was het nu Sliedrecht dat de baas was. Eric van de Wynkele verloor nadat hij zijn koning niet meer uit het centrum kon halen. Frans Snijders trok de stand weer gelijk, maar lang konden de Sas- senaren niet van de gelijke stand genieten. Miguel van de Vaerd ging onder uit. Hij was eerst uit een benarde positie gekomen, maar moest daarna alsnog het onderspit del ven. Rudi van de Wynkele moest vervolgens capituleren en na een onontkoombare remise van Jim van de Vrede werd de tweede ne derlaag van het seizoen geleden. Souburg-Philidor Leiden 3-5: Souburg leed een kansloze neder laag tegen het sterke team uit Lei den. Al snel werd duidelijk dat Souburg de punten niet in eigen huis kon houden. Henrik Wester- weele verloor en ook Bert Hende- rikse en Collin Boelhouwer gin gen onderuit. Daartegenover stond slechts een overwinning van René Tiggel- man. De benauwde remises van Jeroen Hekhuis en Robin Bosters konden niet voorkomen dat de wedstrijd kantelde. Toen teamlei der Roeland Alders zijn stelling niet kon houden was de koek op, ondanks de zege van Henrik Por te. Hij maakte de eindstand nog Christianne Weyer kon na een af wezigheid van tweeënhalf jaar we gens een operatie op een uitste kende rentree terugkijken. De amazone uit 's-Heer Arendskerke liep in de eerste proef van de klas se Mi met de krachtig bewegende vosmerrie Absolutely Fabulous naar de tweede (67,00 procent) plaats. In de tweede proef stuurde Weyer de Gribaldi-dochter met 66,33 procent naar de zege. „Dit had ik nooit verwacht", vertelde Weyer. „Ik ben geopereerd aan mijn rug. Ze hebben twaalf wer vels vastgezet. Ik heb me tijdens mijn revalidatie wel eens afge vraagd of ik ooit nog wel zou kun nen paardrijden." Janine Boudens uit Kattendijke schreef met de vosruin Eternal Flame de eerste proef van Ml op haar naam (68,66 procent). De klasse Zi werd gedomineerd door de combinaties van het orga niserende PSV Walcheren. In de strijd om de oranje erelinten wis selden Willem van Wallenburg en Vincent Bol stuivertje. De warmloopronde was voor Wallen burg en de ruin Zip met een score van 63,52 procent. In de herkan sing eiste Vincent Bol (Nieuw- land) met de veel souplesse tonen de ruin De Kroo's Baltimore de overwinning (65,00 procent) voor zich op. Bol was goed te spreken over de ruin. „Baltimore toont veel pro gressie. Ik heb ook al voldoende winstpunten voor promotie naar Z2." Tegenstander TDV 2 was met vijf invallers naar Sint-Laurens afge reisd, maar desondanks had Mid delburg de handen vol aan de Til- burgers. Arie Kammeraat opende de score met een snelle winstpartij, maar daarna stond Middelburg plotse ling twee punten achter: Wim Koppejan liep in een combinatie en Peter Schunselaar was door een sterke Fransman voor onover komelijke problemen gesteld. Bram Goedhart bracht de teams weer op gelijke hoogte door een degelijke winstpartij aan het eer ste bord. Even later kwam Middelburg op voorsprong nadat Piet Allaart zijn positievoordeel had verzilverd. De teamwinst stond toen nog lang niet vast, vooral omdat Evert Wis- kerke in een schijnbaar verloren stand verzeild was geraakt. Toen zijn Franse opponent een verkeerde opbouwzet speelde, kon Wiskerke met een offer af wikkelen naar remise en was de vierde seizoenzege voor de Mid delburgers een zekerheid. PWG 's-Gravenpolder speelde za terdag in Maastricht een uitste kende wedstrijd. De Bevelandse ploeg zegevierde met 12-8 over Raes Damclub. Voorzitter Jeanine van der Horst, die al vroeg een schijf winst had gepakt, opende de score voor haar team. Daarna volgden twee combinatie- ve zeges. Eerst verraste Kees Rijk zijn opponent met een damcombi- natie en vervolgens brak Jos de Wild met een prachtige afwikke ling door naar dam. De Limburgers verkleinden de marge toen Rianka van Ontber gen zich in het eindspel gewon nen moest geven. Bij een 10-6- voorsprong tekende Aart Walra ven dankzij een krachtige aanval voor de vierde winstpartij. De nederlaag van Cor Boot aan het achtste bord was alleen van belang voor de statistiek. wat dragelijker. Charlois Europoort 2-Goes 5-3: Goes wist de tweede wedstrijd niet te winnen. In Rotterdam kwam het team met 2-0 voor door overwinningen van Joey Gro- chal en Rinus Burgerhoff. Daarna ging het mis. Rien de Böck stond goed, maar verloor. De remises van Hans Weiten en Joey van de Braak konden een nederlaag niet voorkomen. Remco van de Braak, Sven Stange en Louis Nieuwen- huijse tastten mis en daarmee ble ven de punten in Rotterdam. Landau kent een goede start door Roeland Alders door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - De jury zag zaterdag bij de dressuurwed- strijd in Nieuw- en Sint Joosland veel netjes voorgestelde combina ties voorbijkomen. Die werden be loond met hoge punten. door Daaf Kasse MIDDELBURG - De Middelburgse damclub staat na de vierde ronde alleen aan kop in de eerste klasse C van de nationale competitie. Zelf wonnen de Middelburgers met 11-9 van TDV 2, terwijl concurrent Rivieren Dammers verrassend on deruitging tegen Nijmegen. PWG 's-Gravenpolder staat na een keuri ge 12-8-overwinning op Raes Dam club Maastricht weer in de midden moot. Opperste concentratie aan de borden foto Ronald den Dekker bij de wedstrijd tussen Landau en de Westlandse Schaakcombinatie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 50