Files verstoren duel van 's Lands Welvaren een klasse apart SPORT 15 TTC Middelburg pakt geen punt tegen koploper Broertjes Tim en Mick van Dijke maken het winnaar Danny Sleeckx lastig bij ATB in Heinkenszand. training. Zijn versnellingsbak ging kapot. Hij moest daarom zijn met minder vermogen uitge ruste MX 2 motor pakken. In de eerste manche waren een slechte start en een valpartij er te veel aan. Boot gaf op om in de tweede manche sterk terug te kómen. Ha- ge won de eerste manche met overmacht voor Segers en Van de Wiele. In de tweede manche was het echt spannend. Dezelfde vijf rij ders vochten opnieuw om de winst. Van de Wiele verliet al vrij snel het strijdperk. Hage nam het initiatief en leek opnieuw op weg naar de zege, maar Boot knokte zich helemaal terug in de wed strijd. Langzaam maar zeker wist de Schouwse motorcrosser zich naar voren te werken. Tegen het eind was ook Hage eraan voor de moei te. Bij de MX 2 viertakten moesten Gian Scheele (Zaamslag) en Gian Carlo Buijs (Oost-Souburg) de winst in beide manches laten aan de Belg Michael Bruijninckx. Na afloop werden in een bomvol le kantine de bekers uitgereikt van het open Zeeuws kampioen schap. Die titelstrijd werd na het noodlottige ongeluk van Erik Koote niet helemaal afgewerkt. HEINKENSZAND - Strijdvaardig en met volle overtuiging kwam het uit zijn mond. „Ik weet zeker dat we hem dit jaar nog gaan ver slaan. Al twee weken hebben we hem nu sterke tegenstand gege ven", zei de veertienjarige Tim van Dijke zaterdag na afloop van de derde wedstrijd om de Zeeuw se ATB Cup in Heinkenszand. De zege ging naar Danny Sleeckx, maar de tweeling Mick en Tim van Dijke legden de winnaar het vuur na aan de schenen. De Van Dijke's uit Wissenkerke maken een sterke ontwikkeling door. Zo werd Mick van Dijke Ne derlands kampioen bij de veer tienjarigen. Beiden gaven er dit seizoen de voorkeur aan om in de wedstrijden om de Zeeuwse ATB Cup in plaats van bij de jeugd bij de senioren uit te komen. „Bij de senioren is de tegenstand veel gro ter en duren de wedstrijden ook iets langer, hoewel dat laatste best meevalt. Bij de jeugd rijden we 55 minuten en in deze competitie vijf minuten langer", vertelde Mick van Dijke na de wedstrijd in een overheerlijk zonnetje in Hein kenszand. Ook vorige week in Wolphaarts- dijk speelde de tweeling een ster ke rol, maar moest toen in de slot fase de latere winnaar Matthijs Eversdijk en Danny Sleeckx voor laten gaan. „Als we met zijn twee ën zijn, kunnen we om de beurt proberen de anderen te verrassen. Dat hebben we nu uiteraard ook geprobeerd, maar Sleeckx is wel erg sterk. Toch denk ik dat onze beurt nog komt en dat we toch nog een wedstrijd zullen win nen", zei Mick van Dijke. De tweeling is zo'n dertig jaar jon ger dan de Belg. Sleeckx staat ech ter zijn mannetje in het ATB en is ervaren. Toch is ook hij er van overtuigd dat de twee jeugdige Zeeuwen in aantocht zijn. „Nu kon ik ze nog kloppen, maar ik moet eerlijk toegeven dat het een sterk duo is. Beiden hebben veel in hun mars en daarom verwacht ik dat één van hen me toch eens zal gaan kloppen", zei de moun- tainbiker uit het Belgische Oost- malle die zaterdag verschillende aanvallen moest afslaan. Op basis van zijn routine gooide hij het gat telkens dicht. In de slotronde van ruim 2300 meter zette Sleeckx reeds vroeg aan en klopte uitein delijk Mick en Tim van Dijke. Bij de vrouwen was Simone Cor- nelisse uit Middelburg opnieuw de snelste. In de strijd om de tweede plaats klopte de Belgische Carina Devriendt tenslotte de Zeeuwse Anneke Kempe. Franky Taelman uit Zelzate was de beste bij de categorie 40+. Nu kon ik ze nog kloppen, maar ik moet eerlijk toegeven dat het een sterk duo is Hockeysters missen scorend vermogen De hockeysters van Walche ren gingen in de derde klas se onderuit tegen Rapid: 0-2. Heel lang ging het duel gelijk op. Walcheren dwong zelfs meer strafcorners af en kreeg diverse kansen. Maar ook nu weer brak het ge brek aan scorend vermogen de ploeg op. In de de laatste twintig minuten moest het twee tegentreffers incasse ren. Daniëlle Sturms kreeg kort na de 0-1 een bal in het gezicht en moest de strijd staken. Zeeuws mtb-succes in Hoogerheide Voor het eerst stond de Zes uur van de Brabantse Wal op de kalender. Mountainbi- kers uit het hele land kwa men zaterdag naar Hooger heide om deze monsterrit op het vier kilometer lange parkoers te volbrengen. In de categorie twee tot drie rij ders gingen Pim van de Swa- luw en Thijmen van de Vre de, rijders van Beebikes - Nutswerk, er vandoor met de zege. In de categorie vier tot zes rijders eindigden de Zeeuw se Marjolein Gernler - van Westen, Emma Verloop, Baukje Doedee en Marqueri- te de Neve op de achtste plaats. Oranje derde op jeugdtoernooi Het Nederlands voetbalelf tal voor spelers onder zes tien jaar heeft het Val de Marne-toernooi afgesloten op de derde plaats. Oranje kwam zaterdag op de laatste speeldag niet ver der dan een o-o-gelijkspel tegen België. Nazario de Fre- tes uit Middelburg viel na 41 minuten uit Sander Vers- endaal uit Oostkapelle kwam tien minuten voor het einde in het veld. Topteam eredivisie, 's Lands Welvaren/RBS-'t Ottertje 0-6 en 0-6: De dubbel leverde de thuis ploeg niets op. Ian van Krieken en Ad Koorevaar raakten in een file verzeild op de A16 en kwamen veel te laat aan. Voor Peter de Bree, die wel op tijd was, had dit ook gevolgen, want de teamcap tain was vooral bezig met het wachten op zijn teamgenoten. Een dikke nederlaag tegen Micha van Bochem was het gevolg. Voor Koorevaar en Van Krieken hadden na aankomst geen tijd voor acclimatisatie, met nederla gen tot gevolg. De tweede wed strijd verliep voor De Bree beter. Toch kwam hij in de slotfase net tekort: 181-200. Koorevaar en Van Krieken gingen opnieuw kansloos onderuit Kader. Honky Tonk 2-Kader- team 's Lands Welvarem 4-4: Ro bert van Stevendaal was de gevier de man. Hij won in het kader 57/2 mede dankzij een serie van 106 in vier beurten, met 76-200 (50,00 gemiddeld) van les 't Mannetje. Jan Goudzwaard won ook royaal, maar Jaap van der Weijde en Jan Eickenboom verloren. Kaderteam 's Lands Welva- ren-GBC 6-2: Onder aanvoering van een sterk spelende Peter de Bree werden de Hagenaars versla gen. Danny Walhout en- Jan Eickenboom voegden hier twee winstpartijen aan toe en dat vol stond. Robert van Stevendaal ver loor. Driebanden. Tweede divisie: 's Lands Welvaren-BV Sprundel 2 2-6: De thuisploeg bood de koplo per flink weerwerk, maar winnen was er niet bij. Alleen Ronald van Geyt won zijn partij. Tonny van Iwaarden, Onur Can en Martin Sturm verloren. Derde divisie. Veilingzicht-Beve- landse Tafelridders 3-5: Een zwaarbevochten overwinning. Na zeges voor Rinus Kramer en Ri- nus Rijk (93 beurten) verloor Alf red van den Dries en stelde André Karelse de zege veilig met een re mise. BV Sprundel 3-De Stene Brug 6-2: Alleen Joey de Kok kwam na een uitstekende wedstrijd tot winst (0.853). Voor Wim de Kok, Edwin Geluk en Ad Menheere werden nederlagen genoteerd. Het persoonlijk kampioen schap driebanden klein eerste klasse in Oost-Souburg ging naar Robert Vink uit Groede. Hij bleef thuisspeler John Heskes en streek genoot Koen Pöpsel royaal voor. Sylvia Eckel uit Hansweert werd achtste geworden bij het Ne derlandse kampioenschap drie banden voor vrouwen. De titel ging naar regerend wereldkampi oen Thérèse Klompenhouwer. Claudia van den Berge van Scheldezicht werd in Goirle twee de bij het gewestelijk kampioen schap libre vijfde klasse. Sjaak de Rijcke van LBV eindigde als der de, Tonny Merle van De Graan- beurs werd zesde. VLISSINGEN - De tafeltennissers van TTC Middelburg kregen za terdag een fikse tik te verwerken. Op bezoek bij Avanti, de koplo per uit Hazerswoude Dorp, ging de Zeeuwse rodelantaarndrager van de eerste divie B met 10-0 on deruit. „Wij waren niet compleet en zij speelden in hun sterkste op stelling", verklaarde Riny Kasse van TTC Middelburg. „Dan weet je dat het moeilijk gaat worden als nummer laatst tegen de koplo per." En moeilijk werd het ook. Zonder vaste kracht Mare Hackenberg, maar met invaller Rogier Bernd- sen bleek de Zeeuwse formatie kansloos tegen de degradant uit de eredivisie. Zelfs Sören de Wit te, normaal gesproken goed voor een paar punten, kon niet win nen. MAANDAG 3 NOVEMBER 2014 tweeling in opmars door Wim de Vos Winnaar Danny Sleeckx VLISSINGEN HOOGERHEIDE VLISSINGEN door Joop van den Oudenhoven KWADENDAMME - Het topteam van 's Lands Welvaren/RBS kreeg in de eredivisie twee zware nederlagen te verwerken tegen 't Ottertje uit Ottersum. De driebanders van 's Lands Welvaren verloren ook, net als De Stene Brug. De Bevelandse Tafelridders wonnen wel. A16 lan van Krieken en Ad Koorevaar kwa men te laat voor hun partij tegen 't Ot tertje. Hierdoor waren zij kansloos in hun partijen. Oorzaak van de vertra ging was een file op de A16.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2014 | | pagina 47